foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Koniec roku to czas gdy firmy robią podsumowania, prezentują swoje wyniki i plany na przyszłość. Tak też zrobiła firma MMD, do której należą dwie dość mocne marki monitorów obecnych na polskim rynku: Philips i AOC. 

DSC02293

Konferencja została podzielona na kilka części, w trakcie których zaprezentowano wyniki i plany na najbliższą przyszłość oraz oczywiście nowe produkty, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższym czasie. Całą imprezę uświetnił wykład / pokaz Jacka Błoniarza - Łuczak z Centrum Nauki Kopernik pod tytułem "Skąd się biorą kolory". I moim zdaniem był to najmocniejszy punkt tej imprezy.

DSC02294 DSC02295

Idąc jednak od początku. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Ruman - country manager odpowiedzialny za obie marki - który przedstawił wyniki Philipsa i AOC na świecie i w Europie Wschodniej. Okazuje się, że monitory z tym logo plasują się dość wysoko w rankingach sprzedażowych - na drugim miejscu. Przegrywają jedynie z Dellem, który królując na rynku biznesowym nie chce oddać palmy pierwszeństwa. Dobre wyniki sprzedażowe są efektem wzrostu popytu na monitory. Wykres, który przedstawił Paweł Ruman pokazał, że w latach 2010-2012 sprzedaż ekranów w Polsce spadała. Dopiero od drugiej połowy 2013 roku widać wyraźny wzrost sprzedaży. Jest to również efektem podejścia producenta do projektowania nowych modeli:

DSC02296

- troską o użytkownika - wiele godzin spędzonych przed monitorem nie pozostaje bez wpływu na wzrok, zmęczenie oczu itp. Philips opracował więc nową technologię - Philips SoftBlue, która będzie implementowana w nowych modelach. Ja z kolei pamiętam testowany przeze mnie monitor Philipsa z technologią Ambiglow (podświetlenie z tyłu monitora podkreślające efekty wizualne), która faktycznie była ciekawym pomysłem.
- wysokie rozdzielczości - coraz większe wymagania wymuszają wprowadzenie do oferty wysokich ekranów obsługujących wysokie rozdzielczości(4K2K). Na rynku pojawia się coraz więcej materiałów (filmów i gier), które wymagają takich jakości, nic więc dziwnego, że producenci monitorów również idą w tym kierunku.
- większe ekrany - pojawiają się pierwsze monitory komputerowe o przekątnej 40-cali.
- monitory gamingowe - w końcu sprzęt dla graczy doczekał się własnej kategorii. Monitory są coraz bardziej dedykowane tej grupie użytkowników, oferują szybkie odświeżanie, a w niektórych przypadkach również integrację z rozwiązaniami NVIDIA - firmy, która niezaprzeczalnie jest liderem w dziedzinie grafiki komputerowej.
- monitory kompatybilne z urządzeniami mobilnymi - wyposażone w Bluetooth, głośniki, MHL ...
- monitory dotykowe oraz Smart All-in-One
- ekspansji na rynki medyczny, edukacyjny i hotelarski
Jak widać, kierunek rozwoju produktów Philips i AOC jest jasno sprecyzowany, chociaż zastanawiające są monitory o przekątnej 40 cali. Jakoś nie wyobrażam sobie monitora tej wielkości podłączonego do komputera w domu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube