Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Konferencja prasowa Philipsa - październik 2014

Spis treści

Koniec roku to czas gdy firmy robią podsumowania, prezentują swoje wyniki i plany na przyszłość. Tak też zrobiła firma MMD, do której należą dwie dość mocne marki monitorów obecnych na polskim rynku: Philips i AOC. 

DSC02293

Konferencja została podzielona na kilka części, w trakcie których zaprezentowano wyniki i plany na najbliższą przyszłość oraz oczywiście nowe produkty, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższym czasie. Całą imprezę uświetnił wykład / pokaz Jacka Błoniarza - Łuczak z Centrum Nauki Kopernik pod tytułem "Skąd się biorą kolory". I moim zdaniem był to najmocniejszy punkt tej imprezy.

DSC02294 DSC02295

Idąc jednak od początku. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Ruman - country manager odpowiedzialny za obie marki - który przedstawił wyniki Philipsa i AOC na świecie i w Europie Wschodniej. Okazuje się, że monitory z tym logo plasują się dość wysoko w rankingach sprzedażowych - na drugim miejscu. Przegrywają jedynie z Dellem, który królując na rynku biznesowym nie chce oddać palmy pierwszeństwa. Dobre wyniki sprzedażowe są efektem wzrostu popytu na monitory. Wykres, który przedstawił Paweł Ruman pokazał, że w latach 2010-2012 sprzedaż ekranów w Polsce spadała. Dopiero od drugiej połowy 2013 roku widać wyraźny wzrost sprzedaży. Jest to również efektem podejścia producenta do projektowania nowych modeli:

DSC02296

- troską o użytkownika - wiele godzin spędzonych przed monitorem nie pozostaje bez wpływu na wzrok, zmęczenie oczu itp. Philips opracował więc nową technologię - Philips SoftBlue, która będzie implementowana w nowych modelach. Ja z kolei pamiętam testowany przeze mnie monitor Philipsa z technologią Ambiglow (podświetlenie z tyłu monitora podkreślające efekty wizualne), która faktycznie była ciekawym pomysłem.
- wysokie rozdzielczości - coraz większe wymagania wymuszają wprowadzenie do oferty wysokich ekranów obsługujących wysokie rozdzielczości(4K2K). Na rynku pojawia się coraz więcej materiałów (filmów i gier), które wymagają takich jakości, nic więc dziwnego, że producenci monitorów również idą w tym kierunku.
- większe ekrany - pojawiają się pierwsze monitory komputerowe o przekątnej 40-cali.
- monitory gamingowe - w końcu sprzęt dla graczy doczekał się własnej kategorii. Monitory są coraz bardziej dedykowane tej grupie użytkowników, oferują szybkie odświeżanie, a w niektórych przypadkach również integrację z rozwiązaniami NVIDIA - firmy, która niezaprzeczalnie jest liderem w dziedzinie grafiki komputerowej.
- monitory kompatybilne z urządzeniami mobilnymi - wyposażone w Bluetooth, głośniki, MHL ...
- monitory dotykowe oraz Smart All-in-One
- ekspansji na rynki medyczny, edukacyjny i hotelarski
Jak widać, kierunek rozwoju produktów Philips i AOC jest jasno sprecyzowany, chociaż zastanawiające są monitory o przekątnej 40 cali. Jakoś nie wyobrażam sobie monitora tej wielkości podłączonego do komputera w domu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube