foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Na początek warto wspomnieć, że Zalman to znany południowokoreański producent akcesoriów komputerowych, który jest już w branży od 1999 roku (czyli od 18 lat). W tym czasie Koreańczycy zbudowali rozpoznawalną na świecie markę i ugruntowali swoją pozycję w branży. Dostarczają prawie wszystkie komponenty potrzebne do budowy i uruchomienia komputera (poza procesorem, dyskami i kartami graficznymi). I wszystkie produkty są dopracowane jakościowo. Takie przynajmniej do tej pory miałem wrażenie.

zasilacz zalman zm700 tx 80 plus 6 20170301 1355167890

Pudełko z zasilaczem

Pudełko, w którym dostarczany jest zasilacz od razu pokazuje, że mamy do czynienia z potworem. Zarówno pod kątem mocy jak i ciężaru. O pierwszej "potworności" dowiadujemy się z napisu jaki jest widoczny na pudełku - 700W, o drugiej informuje nas ręka, która musi dźwigać zasilacz. Proste grafiki pokazują wygląd zasilacza - nie różni się zbytnio od innych, jakie są na rynku - oraz o dopuszczeniu na rynek europejski (ma odpowiednie certyfikaty), trzy letniej gwarancji i gotowości do współpracy z akcesoriami takich producentów jak np. NVIDIA. W środku oprócz zasilacza nie znajdziemy zbyt wiele - przewód zasilający, opaski samozaciskowe do porządkowania przewodów i komplet śrub montażowych.

Konstrukcja

Główny bohater tego testu to sporych, ale trzymających standard, rozmiarów metalowa skrzynka z umieszczonym w środku transformatorem, zestawem wyprowadzonych przewodów i podświetlanym wentylatorem z przezroczystymi skrzydłami. Tylna ściana wentylatora ma otwory wentylacyjne, przez które zasysane jest powietrze do chłodzenia wewnętrznej elektroniki. Dzięki tym otworom i wspomnianym przezroczystym skrzydłom wentylatora możemy zajrzeć do wnętrza zasilacza i podziwiać uzwojenia, kondensatory itp. elektroniczne elementy.

zasilacz zalman zm700 tx 80 plus 1 20170301 2008260676

Zasilacz Zalman ZM700-TX 80Plus

Jak każdy zasilacz, tak i ten wykonany jest bardzo solidnie. Równie solidnie wykonano przewody, które wyprowadzono z zasilacza. A jest ich nie mało. Oprócz głównego przewodu zasilającego płytę główną, jest jeszcze sześć wiązek, na których umieszczono od jednej do trzech wtyczek. Główny przewód zasilający chroniony jest plecioną osłoną z tworzywa, która jest wyprowadzona już z wnętrza obudowy. Specyficzne końcówki wskazują, która wiązka do czego jest przeznaczona. Ile i jakie dokładnie końcówki mamy do dyspozycji, pokazuje specyfikacja, którą zamieszczam w dalszej części. Jedynym minusem może być to, że wiązki zasilające podzespoły mają rozdzielone żyły, które najpierw są spięte opaską samozaciskową, a dopiero potem sklejone w jedną taśmę. Przydatną informacją na pewno jest długość poszczególnych przewodów - wymiary te prezentuje poniższa grafika.

700 TX ENG 19

Długości przewodów zasilacza ZM700-TX

Komentarze   

# Gruby 2017-04-25 11:00
Test slaby, brakuje informacji o sprawnosci przy 50%, 80% i 100%. Warto sie pokusisc o zmierzenie jak glosny jest zasilacz bo wiele osob zwraca na to uwage. Informacja o tym gdzie jest robiony pomiar 12V jest wazna bo z molexa a z pci-e na ogol sa rozne wartosci a waidomo ze pci-e jest wazniejsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube