foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Powoli zbliża się koniec roku, co oznacza, że już niedługo w naszych domach pojawią się choinki, pod którymi będziemy szukać prezentów. A co może być lepszego, dla fana Gwiezdnych wojen od R2-D2 plującego popcornem? Poznajcie urządzenie, które uprzyjemni Wam oglądanie filmów, a przy okazji przeniesie w świat Georga Lucasa.

Droida (Uwaga! Nazwa droid oznaczająca roboty jest zastrzeżona przez Lucasa i komercyjnie może być stosowana tylko za zgodą Lucasfilm) schowano do kolorowego pudełka, które od razu pokazuje, do czego przeznaczona jest jego zawartość. Kolorystyka utrzymana w czarno czerwonych barwach kojarzy się z siódmą częścią sagi. Podkreśla to umieszczony na górze Kylo Ren w swoim charakterystycznym hełmie. Oczywiście zawartość pudełka jest wiernie odzwierciedlona na grafikach naniesionych na bokach opakowania. Co ciekawe, do urządzenia które do mnie dotarło nie załączono żadnej instrukcji. Co prawda „produkcja” popcornu jest banalnie prosta, ale.. instrukcja powinna być.

maszynka do popcornu r2 d2 1 20191102 1177362242

Opakowanie

Chociaż urządzenie wystylizowano na jednego z najbardziej znanych droidów, już na pierwszy rzut oka widać kilka znaczących różnic. Beczkowaty korpus wysoki na ok. 33 centymetry i o średnicy ok. 20 centymetrów pozbawiono nóg, a obrotowa kopułka z obiektywem została zastąpiona przezroczystą pokrywką. W jej górnej części znajduje się otwór, w którym umieszczono obracającą się wahadłowo łyżkę – miarkę. To akurat jest mniej więcej zgodne z konstrukcją R2-D2, zapewne pamiętacie schowek na miecz świetlny, z którego robot wystrzeliwuje tę broń dla Luke’a w „Powrocie Jedi”. W przypadku maszynki do popcornu działamy odwrotnie, tamtędy wsypujemy do środka kukurydzę. Zamiast miejsca na miecz świetlny znajduje się tam mały obrotowy bęben, w którym podgrzewana jest kukurydza.

maszynka do popcornu r2 d2 3 20191102 1555029948

Maszynka do popcornu R2-D2

Kubełek, ustawiono na małej niebieskiej podstawie, która kolorystyką doskonale harmonizuje się z resztą konstrukcji, ale ma niewiele wspólnego ze spodem znanego z filmów robota. Na białym korpusie naniesiono niebieskie elementy zgodne z tym, co można zobaczyć na prawdziwym droidzie z filmu. Z boku, dyskretnie umieszczono włącznik, który uruchamia maszynę. Całości dopełnia krótki, ok. 50 cm przewód, który wyprowadzono na spodzie całej konstrukcji.
Jak zapewne się domyślacie obsługa jest bardzo prosta. Po podłączeniu R2-D2 do prądu, wystarczy odmierzyć miarką porcję kukurydzy, wsypać do środka i włączyć maszynkę. Po kilku minutach, z trzaskiem popcorn zacznie wyskakiwać ze środka. Z uwagi na to, że maszyna musi się odpowiednio rozgrzać, pierwsza porcja popcornu „produkuje się” trochę długo. Kolejne, zapełniają miskę znacznie szybciej.

maszynka do popcornu r2 d2 6 20191102 1518918780

Kopuła robota wraz z miarką

Jedyne, co mogę zarzucić temu gadżetowi to hałas. Uruchomiony silnik pracuje na wysokich obrotach generując mało przyjemne dźwięki. I chociaż jest to zrozumiałe, bo bęben musi się nagrzać, by kukurydza zamieniła się w popcorn i musi się obracać, by wyskoczył on ze środka urządzenia, to jednak mógłby być trochę wytłumiony. A jako fan Gwiezdnych wojen chętnie usłyszałbym świergotanie R2-D2 podczas wsypywania do niego kukurydzy. Albo, chociaż przy jego uruchamianiu.. Tego mi zabrakło. Trochę obawiam się o przezroczystą kopułkę, która przy każdym popcornie szybko ulega zatłuszczeniu. Zastanawiam się, czy po dłuższym czasie tworzywo nie zżółknie psując cały efekt. Być może wierne odzwierciedlenie góry droida i wykonanie jej z nieprzezroczystego materiału (oczywiście w kolorze srebrnym, jak to miał R2-D2) uchroniłoby urządzenie przed nieestetycznym wyglądem. Niemniej, jak na razie, pomimo kilkukrotnego raczenia się popcornem „made by R2-D2” pokrywka ciągle jest przezroczysta. Może, więc niepotrzebnie się obawiam?

maszynka do popcornu r2 d2 1 20191102 1220808931

Gotowy na seans Gwiezdnych wojen

W każdym razie, z popcornem z R2-D2 w jednym ręku i kubkiem termicznym R2-D2 w drugim ręku, oglądanie Gwiezdnych wojen nabiera nowego wymiaru. Gdybyście byli zainteresowani tymi gadżetami zapraszam do odwiedzenia tych stron:

A oto jak R2-D2 przygotowuje popcorn.

I drogie Panie, gdybyście szukały prezentu dla Niego, to zapraszam tutaj.