foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wydawałoby się, że w dobie komórek i Internetu przenośne radia odeszły w przeszłość. Dawne Eltry, Kolibry i im podobne odbiorniki można dziś spotkać tylko w muzeach lub u kolekcjonerów. Nie oznacza to jednak, że takie urządzenia całkowicie zniknęły z rynku. Ciągle jest na nie popyt, dlatego ciągle są producenci, którzy je produkują. W większości przypadków są to już jednak akcesoria cyfrowe, które oferują całkiem inne brzmienie niż dawne tranzystory. Jak na tym tle wypada jeden z najnowszych produktów JBL – Tuner? Oto jak wypadł w moich oczach.

Pudełko, które wręczył mi kurier sugeruje, że radio ma niewielkie rozmiary. Umieszczona na górze grafika pokazuje, że konstrukcja urządzenia jest zbliżona do głośników, które JBL w przeszłości wprowadziło na rynek: Charge, Flip itp. Różnica tkwi w przekroju poprzecznym, tam mieliśmy koło, tu mamy kwadrat. Ciągle jednak jest to podłużna konstrukcja z umieszczonymi na górze przyciskami. W środku, oprócz radia znalazłem adapter sieciowy do brytyjskiej sieci elektrycznej, instrukcję i.. nic więcej. Żadnego przewodu, żadnego adaptera do sieci 230V. Te akcesoria zaginęły po wizycie u poprzedniego testera, którego odwiedził dostarczony do mnie zestaw. Jeśli śledzicie moje recenzje, na pewno zauważyliście, że nie jest to jednostkowa sytuacja. Szkoda, że szanowni koledzy testerzy nie podchodzą do zwrotu urządzeń w rzetelny sposób. Utrudniają w ten sposób testy innym, co przyznaję, jest wkurzające. W każdym razie, jeśli zdecydujecie się na zakup JBL Tuner wewnątrz pudełka powinniście znaleźć:
• 1 x tuner JBL
• 1 x kabel USB
• 1 x adapter 5 V/1 A
• 1 x arkusz bezpieczeństwa
• 1 skrócony przewodnik
• 1 x karta gwarancyjna

jbl tuner 1 20190621 2017211846

Opakowanie

Konstrukcja

Tuner wykonano z ciemnego tworzywa. Jego powierzchnia jest lekko gumowa, dzięki czemu radio przyjemnie trzyma się w dłoni. Wykonano je w kształcie leżącego prostopadłościanu o długości ok. 16 cm i podstawie ok. 6.5 cm x 6.5cm. Dwie miękkie nóżki umieszczone na spodzie obudowy od razu wskazują, w jakiej pozycji powinniśmy ustawiać urządzenie. Z przodu widać maskownicę z logo producenta, za którą umieszczono głośnik. Niestety, w jej drobne otwory mogą wcisnąć się jakieś paprochy, których usunięcie jest bardzo trudne. W efekcie, radio traci na swojej elegancji. Przydałby się tu jakiś pokrowiec, w którym moglibyśmy transportować radio chroniąc je przed takimi zanieczyszczeniami. Tył wykończono płaską powierzchnią, na którym widać ciemne litery JBL. Na dole wykonano wgłębienie, w którym umieszczono dwa gniazda: microUSB do zasilania oraz audio do podłączenia słuchawek (wtyk typu jack 3.5mm). Boki zamknięto wklęsłymi maskownicami, za którymi również umieszczono przetworniki. Na prawym umieszczono przycisk włączający urządzenie.

jbl tuner 3 20190621 1740371716

JBL Tuner

Najbardziej interesująco, moim zdaniem, prezentuje się górna część obudowy. To tu umieszczono całe sterowanie radiem. Na środku umieszczono wyspę, na obwodzie której rozmieszczono przyciski. Przy ich pomocy można sterować głośnością, przełączać się pomiędzy różnymi zakresami fal, przeszukiwać automatycznie częstotliwości oraz w razie potrzeby ręcznie je dostrajać. Jest też przycisk z logo Bluetooth, który pozwala podłączyć smartfon zamieniając tuner w głośnik. Oprócz tego jest też pięć ponumerowanych przycisków, do których można przypisać stacje radiowe.
Oprócz przycisków, na górze znajdują się jeszcze dwa elementy – teleskopowa antena (po wysunięciu ma ok. 50 cm) oraz mały jednolinijkowy wyświetlacz. To na nim wyświetlane są takie informacje jak stan baterii, aktualna częstotliwość, nazwa stacji, tytuł odtwarzanego utworu itp. Wszystko to, co oferuje technologia RDS.
Podobnie jak w przypadku głośników JBL Charger czy JBL Flip 3, tak i tu trudno coś zarzuć, jeśli chodzi o jakość wykonania. Konstrukcja jest zwarta, kompaktowa. Jedynym elementem, który może być zagrożony uszkodzeniem jest antena. Jest ruchoma, a to oznacza, że może przypadkowo wychylić się, zahaczyć i wygiąć lub połamać. I chociaż projektant przewidział dla niej specjalne zagłębienie, to w moim egzemplarzu antena lekko odstawała nie chroniąc się w bezpiecznym miejscu. Poza tym jednak JBL Tuner wygląda elegancko i solidnie. Na pewno nie łatwo ulegnie uszkodzeniu.