foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Każdy z nas, testerów przedstawiających Wam wady i zalety różnych urządzeń, od czasu do czasu wychodzi ze swojego załadowanego gadżetami laboratorium testowego, by zaczerpnąć świeżego powietrza i rozprostować kości. Od czasu do czasu, by utrzymać formę, próbujemy również swoich sił w jakimś sporcie, a cóż może być lepszego od piłki nożnej? Takiej, w której piłka naprawdę lata? Taką piłką jest uGo Hover Ball.

Tak naprawdę ta piłka nie lata, a tylko unosi się nad ziemią. O tym jednak za chwilę. Na początek tradycyjnie parę słów o konstrukcji, która jak widzicie na zdjęciach jest bardzo prosta. Zabawkę (bo jest to zabawka, bądźmy szczerzy), wykonano na wzór piłki nożnej, a dokładnie jej fragmentu. Dolna część jest płaska, natomiast górna składa się z połączonych ze sobą sześciokątów, tak jak w przypadku prawdziwej piłki. Różnica jest taka, że normalna futbolówka wykonana jest ze skóry, a tu mamy plastik. I to nie najlepszej jakości. Ale podświetlony. Pod kopułką umieszczono diody, które po uruchomieniu świecą błyskając różnymi kolorami. Obwód otoczono elastyczną pianką, która amortyzuje uderzenia urządzenia w ściany, meble i inne tego typu twarde elementy. Dodam, że piłka ma średnicę ok. 18 cm.

ugo hover ball 1 20180925 1839062151

uGo Hover Ball

Na spodzie widać szczeliny oraz gniazdo na baterię. Klapka zasłaniające miejsce na ogniwa zabezpieczana jest dwoma motylkami. Ma co prawda miejsce na śrubę, ale ktoś uznał, że nie ma sensu jej stosować, skoro szybciej i łatwiej można zastosować wspomniane motylki. W zupełności się z nim zgadzam. Dzięki temu montownie baterii jest szybkie i proste – nie wymaga żadnego narzędzia. Na klapce znajduje się włącznik, który uruchamia piłkę. Do zasilenia potrzeba czterech baterii AA.

ugo hover ball 7 20180925 1174773731

Kolorowe podświetlenie

Po uruchomieniu włącza się wentylator, który poprzez umieszczone na spodzie szczeliny wydmuchuje powietrze unosząc całą konstrukcję nad podłogę. Działa to na takiej samej zasadzie, jaka stosowana jest w poduszkowcach. Pod urządzeniem tworzy się poduszka powietrzna, na której unosi się cała konstrukcja. Ponieważ Hover Ball nie jest wyważone, samodzielnie przesuwa się po podłodze, sprawiając wrażenie tak popularnych ostatnio samobieżnych odkurzaczy. Nie liczcie jednak, że piłka sprzątnie za Was mieszkanie. Zamiast tego, dostarczy dobrej zabawy i trochę ruchu.

ugo hover ball 3 20180925 1332391377

Małe a cieszy

Ponieważ konstrukcję na obwodzie wyposażono w miękką piankę, można szaleć. Oczywiście trzeba uważać i nie kopać za mocno, bo jest to w końcu konstrukcja plastikowa, ale też nie trzeba wkładać dużej siły by posłać piłkę na drugi koniec pomieszczenia. A ponieważ ma ona też „swój napęd” czasami zachowuje się nieprzewidywalnie.

ugo hover ball 4 20180925 1135156475

Spód "piłki"

Urządzenie jest tanie. W zależności od sklepu kosztuje od 17 zł do 30 złotych – dostarczane jest bez baterii. Minusem jest krótki czas pracy – ok. 50 minut. Tyle podaje producent i faktycznie mniej więcej tyle czasu możemy kopać Hover Ball. Oczywiście, jeśli zastosujemy hiper mocne baterie, czas ten się wydłuży, ale nie liczcie na pełnowymiarowy mecz piłki nożnej.

ugo hover ball 5 20180925 1739013571

Baterie zasilające

Piłka dobrze przesuwa się po płaskiej powierzchni – na panelach podłogowych. Nie liczcie jednak na korzystanie z niej na wykładzinie - dla każdego obeznanego z prawami fizyki będzie to miało sens. Producent zapewnia, że urządzenie będzie mogło się przemieszczać również po betonie, ale ponieważ beton jest nierówny, a dysk nie podnosi się zbyt wysoko nad powierzchnię, może nie tylko być kłopot z jego przemieszczaniem, ale też szybko może ulec uszkodzeniu. Jak wspomniałem, plastik, z którego go wykorzystano, nie należy do wysoko jakościowych. Oczywiście możecie też zapomnieć o grze na trawie. Za to spokojnie możecie szaleć w domu.

ugo hover ball 14 20180925 2079076165

Piłka w domu - jaka mama się na to zgodzi?

Jedno jest pewne uGo Hover Ball zapewnia dobrą zabawę. Za niewielkie pieniądze.

Plusy Minusy

tanie
fajne
bezpieczne dla domu

tani plastik
do wykorzystania tylko w domu

Moja ocena:

robot blogotech ocena 5