Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Archos Hoverboard XL

  • Opublikowano: niedziela, 14, styczeń 2018 06:25
  • 14 Sty

Spis treści

Do mojego laboratorium testowego trafiają różne urządzenia i akcesoria: etui na telefon, kamera szpiegowska, plecak dla graczy czy kamera dla zwierząt. Dziś opowiem Wam o kolejnym takim nietypowym urządzeniu – segway’u lub desce hoverboard oferowanym przez firmę Archos.

Osobom nieznającym tego urządzenia wyjaśniam, że segway to dwuśladowy, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny, zasilany akumulatorami i kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi. Pojazdy, w zależności od producenta, mogą rozwijać prędkość do 20 km/h.

Konstrukcja

Skoro już wiemy, co to jest segway / hoverboard kilka słów na temat oferowanej przez Archos konstrukcji. Wizualnie nie różni się ona od tego, co oferują inni producenci tego typu akcesoriów. Dwa nadmuchiwane koła (nie płucami, wystarczy pompka do roweru), o średnicy ok. 25 cm, połączone zostały plastikową belką zwężająca się ku środkowi, którą przecięto a następnie połączono na środku przy pomocy łożyska. Dzięki temu każda część, która jest oparciem dla stóp, może się obracać w dowolną stronę. I w każdej z nich umieszczono głośnik. To oznacza, że podczas jazdy może nam towarzyszyć nasza ulubiona muzyka.

archos hoverboard xl 5 20180113 2036110779

Archos Hoverboard XL

Z przodu i z tyłu na krawędziach tej belki umieszczono duże lampki, które świecą na niebiesko. Od spodu, na jednej z ruchomych części umieszczono włącznik, na drugiej gniazdo zasilania. Zasilacz oczywiście jest w zestawie. I tu mały zgrzyt, nie jest to jakaś typowa wtyczka. Jeśli coś się stanie z zasilaczem, zgubimy, połamiemy przewód to: Houston! Mamy problem! Trzeba udać się do dystrybutora urządzeń Archosa lub serwisu i zakupić nowy.

archos hoverboard xl 4 20180113 1597798890

Włącznik i gniazdo zasilana umieszczone na spodzie deski

Wizualnie Hoverboard XL jest bardzo podobny do modelu City Board S6 firmy GoClever. Obie deski są wykonane z czarnego, błyszczącego tworzywa, obie też mają niebieskie światełka. Różnica tkwi w kółkach, ta ostatnia ma mniejsze (ok. 16 cm) i wykonane w całości z tworzywa, a nie tak jak w przypadku Archosa nadmuchiwane.

archos hoverboard xl 6 20180113 1457120704

Duże, dmuchane koła to duży plus