Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Test mikrofonu AVerMedia AM310

  • Opublikowano: niedziela, 07, styczeń 2018 06:14
  • 07 Sty

AVerMedia to firma znana przede wszystkim z akcesoriów pozwalających na przechwytywanie i strumieniowanie sygnałów wideo. Od niedawna w swoim portfolio ma również urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku. I to nie byle jakie, bo tajwańska firma od początku swojej działalności wysoko postawiła sobie poprzeczkę jakościową. A jednocześnie bardzo dbała o to, by jej produkty miały swój unikalny wzór. Widać to też na przykładzie mikrofonu AM310, o którym Wam dziś opowiem.

Jak większość akcesoriów AVerMedia, tak i to dedykowane jest graczom. Chociaż stylizacja odbiega od tego, z czym mamy standardowo do czynienia w przypadku mikrofonów komputerowych. Dla wielu graczy i streamerów ten model będzie na pewno dużym zaskoczeniem, ponieważ przez lata producenci akcesoriów komputerowych przyzwyczaili nas albo do prostych konstrukcji na giętkim pałąku, albo mikrofonów podłączonych do słuchawek. Tym razem mamy coś, co ma spore rozmiary i solidną podstawę.

mikrofon avermedia am310 3 20180106 1678996878

AVerMedia AM310

AM310 stylizowany jest na mikrofon, który używany był przez piosenkarzy i radiowców przed 50-ciu laty, chociaż nie zabrakło nowoczesnego wykonania. W aluminiowym korpusie w kształcie beczki osadzono elektronikę wychwytującą dźwięki z otoczenia. Dolna część wykonana jest w kolorze ciemnej stali, natomiast górną zamknięto metalową siatką, tak jak to robiono przed wielu laty. Obie części spięto na środku srebrną obejmą, na której umieszczono z jednej strony obrotowy potencjometr, a z drugiej gniazdo wyjściowe na słuchawki typu Jack. Po włączeniu mikrofonu gałka jest delikatnie podświetlona niebieskim światłem. Na spodzie umieszczono port USB typu B. To on odpowiada z jednej strony za transmisję głosu do komputera, a z drugiej za przesyłanie dźwięku z komputera do słuchawek.

mikrofon avermedia am310 4 20180106 2026081803

Metalowa siatka chroni górną połowę konstrukcji

Mikrofon ma swoją wagę, co czuć w rękach, a co jest efektem wykorzystania metalu na obudowę. Tak zbudowane akcesorium wymaga oczywiście odpowiedniego statywu. W tym przypadku mamy uchwyt z dużą, owalną podstawą i mocowanym do niej prętem, do którego przytwierdzono nagwintowany uchwyt. AM310 jest w niego wkręcany i dodatkowo zabezpieczany od spodu nakręcanym pierścieniem. Motylek na ustawionym pionowo pręcie pozwala ustawić mikrofon pod żądanym kątem, chociaż muszę przyznać, że jego waga nie ułatwia tego zadania. Jest to jednak możliwe.
Pod kątem wykonania mikrofon prezentuje się bardzo dobrze – zarówno pod względem jakości, jak i samego wyglądu. Metalowy korpus zapewnia dużą wytrzymałość, co oznacza, że urządzenie posłuży długo.