foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Smartfony stały się doskonałym narzędziem, przy pomocy którego można nagrywać filmy. Producenci dbają o to, by zaawansowana optyka pozwalała rejestrować obraz wysokiej jakości, a zaawansowane oprogramowanie oferuje różne możliwość ostrzenia, przybliżania i oddalania, tworzenie panoram i wiele innych efektów, które wzbogacają video. Jest jednak jedna rzecz, której producenci smartfonów nie mogą „przeskoczyć” – nagrać wysokiej jakości dźwięk z odległości kilku metrów. I tu pojawia się miejsce dla takich akcesoriów jako G1T firmy Synco. Spójrzcie, jak mały zewnętrzny mikrofon może pomoc kręcić Wam ciekawe filmy.

Synco G1T jest zapakowany w małe, sztywne pudełko, mniej więcej takich samych rozmiarów jak to, które chroniło mikrofon P1T tej samej firmy, który miałem już okazję recenzować. Tradycyjnie na górze umieszczono grafiki przedstawiające główne elementy zestawu. Bo jest to zestaw: mikrofon (nadajnik) i odbiornik. Nie zabrakło też dodatkowych akcesoriów czyli przewodu USB do zasilania (USB-C), futerka i woreczka na wszystkie te elementy.

mikrofon do smartfonow synco g1t 3 20220625 1892913520

Opakowanie

Odbiornik

Odbiornik to element, który podłączony do smartfona zapewnia odpowiedniej jakości połączenie radiowe pomiędzy telefonem a mikrofonem. Całą elektronikę zamknięto w prostokątnej obudowie, która jest trochę węższa od telefonu (Redmi Note 10 Pro). Dzięki temu dobrze dopasowuje się do kształtu telefonu wydłużając go. Zamieniając to na cyferki, ma on szerokość ok. 5 cm, długość ok. centymetra i taką samą (mniej więcej) wysokość. Akcesorium to składa się tak naprawdę z dwóch elementów: głównego modułu oraz modułu komunikacyjnego, czyli wtyku USB montowanego w specjalnym gnieździe. Dlaczego tak to zrobiono? Dlaczego tego wtyku nie zamontowano na stałe? Ciekawe pytanie, na które chyba jednak nie znajdę odpowiedzi.

mikrofon do smartfonow synco g1t 5 20220625 1988738949 mikrofon do smartfonow synco g1t 6 20220625 1834207233

Odbiornik z odłączonem modułem USB

Przy pomocy wspomnianego wtyku odbiornik podłączany jest do portu USB (w innej wersji do portu Thunderbolt w iPhonach). Na jednym z krótszych boków umieszczono gniazdo USB, poprzez które w razie potrzeby można zasilać telefon. Z drugiej strony obudowy znajduje się gniazdo słuchawkowe. Mamy więc możliwość odsłuchu tego, co rejestruje mikrofon kilka metrów dalej. Na dłuższym boku znajdują się dwa przyciski, przy pomocy których można parować odbiornik z mikrofonem oraz modyfikować nagrany dźwięk. Na górze tego modułu znajduje się dioda wskazująca status połączenia.

mikrofon do smartfonow synco g1t 6 20220625 1834207233

Mikrofon z futerkiem

Nadajnik

Mikrofon zamknięto w podobnej kompaktowej obudowie, przy czym jej kształt jest bardziej zbliżony do kwadratu. Patrząc na to bardziej „matematycznie” ma wymiar ok. 5x4 centymetry i wysokość ok. 1.5 cm. Jak widać, nie jest to więc kwadrat. Niemniej, cały czas jest to kostka. I to sporych rozmiarów. Dzięki klipsowi umieszczonemu z tyłu można ją przymocować do ubrania. Na górnej krawędzi znajduje się mikrofon ze specjalnym kołnierzem, który pozwala przymocować futerko tłumiące szumy. Na bokach rozmieszczono przyciski sterujące mikrofonem: parujący z odbiornikiem i wyciszający mikrofon. W specjalnym zagłębieniu znajduje się też przycisk resetujący. Nie zabrakło też portu USB-C do ładowania ogniw tego bezprzewodowego mikrofonu. Z kolei na górnej powierzchni umieszczono diody, które informują o zasilaniu oraz zestawionym połączeniu pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.

mikrofon do smartfonow synco g1t 8 20220625 1471716935

G1T z załozonym futerkiem

Oba elementy zestawu są solidnie wykonane. Kompaktowa konstrukcja zapewnia dużą wytrzymałość a jedocześnie elegancki wygląd. Ciemne tworzywo, z którego zrobiono obudowę mikrofonu dyskretnie wpasowuje się w każdą formę ubrania, chociaż duży rozmiar tego nie ułatwia.