foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wielu z Was, graczy spędza godziny wybierając dla siebie klawiaturę, myszkę, słuchawki, kamerę... A ile czasu poświęciliście na wybór fotela, w którym przed monitorem będziecie eksplorować wirtualne światy? Czym powinien się charakteryzować taki fotel? Spróbuję opowiedzieć Wam na przykładzie modelu Nitro 550 oferowanego przez Genesis.

Każdy zapytany o to, jaki cechy powinien mieć fotel dla gracza powie, że przede wszystkim musi być wygodny. I jest to właściwa odpowiedź. Tylko co na tę wygodę wpływa? Czy sama miękkość obicia? Czy możliwość odchylania się? A może specjalne uchwyty na kubek z napojem i paczkę chipsów? W rzeczywistości, jak zapewne się domyślacie, „wygodny fotel” to składowa wielu czynników. Ja wytypowałem ich trzy:
- odpowiednia twardość (tak, twardość, a nie miękkość)
- możliwość dopasowania fotela do swoich kształtów / wymagań
- możliwość łatwego przemieszczania się

fotel dla gracza genesis nitro 550 1 20211127 1965782742

Genesis Nitro 550

Konstrukcja

Czemu nie ma tu takich ułatwień jak specjalne uchwyty czy np. udziwnień typu gniazda USB czy audio ułatwiające podłączenie słuchawek, smartfona itp.? Bo są to zwykłe gadżety, których rzeczywista funkcjonalność stoi pod znakiem zapytania. Ja nie umieszczę kubka czy butelki z napojem w uchwycie przy fotelu. Przy biurku, czy na biurku, tak. Ale nie w fotelu. Podobnie wygląda sprawa z portami, które muszą łączyć się – zdalnie lub przewodowo, z komputerem. Lubię sobie pojeździć fotelem, a takie kabelki ograniczają możliwość przemieszczania się. Tu pojawia się ostatni punkt z powyższej listy. W przypadku fotela Nitro 550 możliwość przesuwania się zapewnia pięć kółek (co w przypadku foteli dla graczy jest standardem). Genesis zapewnia jeszcze, że kółka, w które wyposażono ten fotel nie rysują podłogi. W praktyce są one wykonane z tworzywa, śliskiego i gładkiego. I faktycznie ono nie porysuje paneli podłogowych. Gładka powierzchnia ma ten plus, że można ją łatwo oczyścić.

fotel dla gracza genesis nitro 550 11 20211127 1123143818

Kółka 

Kolejna rzecz to dopasowanie fotela do swoich wymagań. To, że fotel może zmieniać wysokość i odchylać się do tyłu to kolejny już standard, do którego producenci tych mebli nas przyzwyczaili. W tym przypadku możemy zmienić wysokość siedziska w zakresie 8-10 cm. To pozwoli każdemu graczowi, niezależnie od długości nóg wygodnie usadowić się na Nitro 550. Podobnie wygląda sprawa z podłokietnikami, które również mają możliwość regulowania wysokości. O ile odchylanie fotela na zasadzie bujania się jest powszechnie spotykane, o tyle już regulowanie kąta nachylenia oparcia jest rzadko spotykane. A ten fotel coś takiego ma. Co więcej, oparcie możemy odchylić o 180 stopni, co pozwoli na zrelaksowanie się w pozycji horyzontalnej. Czy to działa? Jak możecie zobaczyć na zdjęciach oparcie faktycznie da się położyć, a czy w takiej pozycji można się rozluźnić i odpocząć, to już indywidualna sprawa. Natomiast… fotel, który do mnie trafił nie ma niestety opcji odchylania, w sensie bujania się. Szkoda, bo to lubię i tego mi tutaj brakuje.

fotel dla gracza genesis nitro 550 3 20211127 1904765892

Fotel oferuje możliwość dużego odchylenia oparcia

fotel dla gracza genesis nitro 550 6 20211127 1205808516

Bardzo dużego odchylenia

Innym sposobem dopasowania fotela jest zastosowanie poduszek – pod głowę i pod lędźwie. Są one bardziej miękkie od siedziska i oparcia, co zapewnia przyjemne uczucie, a przede wszystkim dba o naszą postawę. Tę drugą wyposażono w specjalne paski, które umożliwiają regulację wysokości, na jakiej będzie ona utrzymywana. Pozwoli to podeprzeć wybrany odcinek kręgosłupa, co zwiększa wygodę oferowaną przez Nitro 550. Mocowana jest na elastycznych paskach, dzięki którym bardzo łatwo można ją przesunąć i umieścić w pożądanym miejscu. Górna poduszka mocowana jest przy pomocy rzepa.

fotel dla gracza genesis nitro 550 12 20211127 1159558022

Poduszkoa pod głowę

No i twardość... to przewijało się już kilkakrotnie i w końcu nadszedł czas, by przeanalizować i to. Zbyt miękkie wykończenie powoduje, że ciało się zapada i chociaż daje poczucie komfortu, to w praktyce nie jest to zdrowe. W końcu lekarze nie na darmo zalecają twarde i średnio twarde materace i siedzenia. I tak jest w tym przypadku. Genesis zastosował piankę o grubości 4 cm na oparciu oraz 7 cm na siedzisku. To daje uczucie miękkości i pozwala dopasować się do kształtu ciała, a jednocześnie nie rozleniwia i nie pozwala na złe ułożenie ciała. W tym ostatnim pomaga odpowiednie wyprofilowanie fotela, które zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Fotel pokryto materiałem, który jest połączeniem nylonu w przedniej części i dobrej jakości skóry w tylnej. Wygląda to zarówno elegancko, jak i solidnie. I na pewno wytrzyma dłużej, niż skóropodobne materiały, które po 3-4 latach użytkowania po prostu rozwarstwiają się zamieniając fajny, gamingowy fotel w obskurne siedzisko – znam to z autopsji. W przypadku tkaniny, coś takiego nam nie grozi.

fotel dla gracza genesis nitro 550 10 20211127 1161432159

Ten materiał powinien wiele wytrzymać

Warto dodać, że fotel oferowany jest w różnych kolorach. Jak widzicie na zdjęciach, w moim przypadku jest to jednolity kolor czarny. Inne dostępne kolory foteli to czarno czerwony, zielono czarny i niebiesko czarny. W połączeniu z kształtem sygnalizującym dynamikę i agresywność, fotel zyskał typowy gamingowy charakter.