foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bose, to firma która zajmuje się przede wszystkim urządzeniami audio. W swojej ofercie posiada słuchawki i głośniki, ale w ostatnim czasie postanowiła zaproponować swoim fanom również coś innego – okulary przeciwsłoneczne z wbudowanymi słuchawkami. Biorąc pod uwagę zmiany klimatu i coraz bardziej przypiekające nas słońce, takie akcesorium może być ciekawą propozycją. Sprawdziłem, jak się sprawuje sportowa wersja takich okularów – Bose Frames Tempo.

Okulary, o których dziś Wam opowiem dostarczane są w sztywnym etui, które chroni je w czasie, gdy nie są używane. Ma zapewnić bezpieczeństwo Bose Frames Tempo a to oznacza m.in. całkiem spory rozmiar, który trzeba wziąć pod uwagę pakując się na wyprawę. Na pewno jednak dobrze ochroni szkła i oprawkę, wystarczy wspomnieć, że materiał, z którego to opakowanie zostało wykonane to nylon balistyczny. Nie liczyłbym jednak, że powstrzyma to kulę karabinową. W każdym razie, oprócz etui dostajemy przewód USB-C do ładowania, trzy noski w różnych rozmiarach i miękką ściereczkę do przecierania szkieł.

okulary bose frames tempo 1 20210724 1775273496

Komplet, ktory dostajemy

Konstrukcja

Jeśli myślicie, że okulary różnią się kształtem od innych tego typu akcesoriów, to niestety rozczaruję Was. Mają sportową linię, co możecie zobaczyć na zdjęciach. To oznacza m.in. brak pełnej ramki, w której osadzane są szkła. To również szeroka ramka przytrzymująca Bose Frames Tempo na głowie. Dzięki temu projektant zyskał wystarczająco miejsca na akumulator oraz elektronikę sterującą odtwarzaniem i komunikacją.

okulary bose frames tempo 15 20210724 1603673988

Boki ramki chowają w sobie całą elektronikę

Dzięki temu, że ramka nie zamyka szkieł od spodu, można je wymienić stosując takie, które w danym momencie będą najlepsze. Producent proponuje kilka ich rodzajów różniących się między sobą wartością VLT. Osobom niewtajemniczonym wyjaśniam, że jest to skrót od angielskiego Visible Light Transmission i oznacza ilość światła przepuszczanego przez szkło. Niski wskaźnik VLT wskazuje na mniejszą przepustowość światła, dzięki czemu wzrok znacznie mniej się męczy. Takie szkła sprawdzą się szczególnie w słoneczne i bezchmurne dni, gdy słońce jest wyjątkowo ostre. Z kolei wysoki wskaźnik VLT oznacza, że szybka charakteryzuje się lepszą przepuszczalnością światła, co z praktyce oznacza, że teoretycznie będziemy wyraźniej widzieć. Niestety, w komplecie nie ma innych, dodatkowych soczewek. Dodam, że do wyboru są ich trzy rodzaje różniące się kolorem i jednocześnie przepuszczalnością światła UV.

okulary bose frames tempo 9 20210724 1149749290

Okulary gotowe do użycia

Użytkowanie

To czy okulary są wygodne zależy od dwóch czynników – wielkości głowy i nosków, które zapewniają oparcie oprawki na nosie. Z tym pierwszym nic nie zrobimy, z tym drugim natomiast jak już wiecie mamy pewne pole manewru. W moim przypadku nie musiałem nic regulować, okulary od razu dopasowały się do mnie, dzięki czemu mogłem z nich od razu korzystać. Jeśli jednak ta recenzja zachęci Was do kupna, zachęcam do przetestowania i sprawdzenia, czy również Wam będą pasować. Producent ułatwia to oferując 90 dniowy okres testów, ale jak pewnie wiecie również przy zakupie przez Internet macie kilkanaście dni na sprawdzenie.

okulary bose frames tempo 3 20210724 1736866818

Etui z okularami

Wracając do korzystania z okularów, oprawki są w pewnym zakresie elastyczne, dzięki czemu dostosowują się do głowy. Ale najciekawsze jest oczywiście to, co oferują jako wartość dodaną, czyli odtwarzanie muzyki. I muszę przyznać, że jest dobrze. Co prawda musicie zapomnieć o prywatności w przypadku rozmowy telefonicznej, ale za to bez problemów przy dużym hałasie będziecie mogli taką rozmowę prowadzić. Jako referencję podam Wam duże skrzyżowanie z intensywnym ruchem samochodowym – stojąc przy przejściu dla pieszych bez problemów mogłem prowadzić rozmowę telefoniczną. To samo oczywiście dotyczy muzyki, ponieważ wbudowane w oprawce głośniki skierowane są w dół, emitują dźwięk bardzo blisko ucha. I dzięki temu jest on bardzo dobrze słyszalny. Zaznaczę od razu, że brzmienie jest naprawdę dobre. Oczywiście nie spodziewajcie się najwyższej jakości dźwięku, małe przetworniki mają jednak pewne ograniczenia, niemniej jest dobrze. Muzyka jest głęboka, kolorowa, bardzo intensywna. Tony są nasycone i świetnie współgrają ze sobą. Bas mógłby być trochę ostrzejszy, ale też, taki jaki jest, jest dla mnie akceptowalny. Separacja jest dobra, nie ma problemu z umiejscowieniem instrumentów.

okulary bose frames tempo 5 20210724 1574835544

Tak wygląda Fred w okularach

Obsługa słuchawek jest bardzo prosta. Wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się z prawej strony oprawki, by uruchomić parowanie lub włączyć słuchawki. Raz sparowane po uruchomieniu automatycznie łączą się z nadajnikiem – w moim przypadku ze smartfonem. Zasięg działania na wolnej przestrzeni to nawet 20 metrów. Oznaką utraty zasięgu są przerwy w transmisji. Nie pogarsza się jakość, nie słychać rzężenia, pojawiają się za to „dziury” w muzyce czy rozmowie. Im dalej od źródła się znajdziemy, tym przerwy są dłuższe.

okulary bose frames tempo 11 20210724 1709856434

Gniazdo ładujące, przycisk sterujący i głośnik

Jak już wspomniałem obsługa jest bardzo prosta, przy pomocy jednego przycisku uruchamiamy urządzenie, łączymy rozmowy i odrzucamy połączenia. Z kolei z prawej strony oprawki umieszczono płytkę dotykową, która pozwala regulować głośność lub aktywować inteligentnego asystenta. Czy może to być prostsze?

okulary bose frames tempo 12 20210724 1308933212

To tu regulujemy głośność i wywołujemy asystenta

Producent przygotował również aplikację, ale nie musicie jej instalować by korzystać z Bose Frames Tempo. Program służy w zasadzie do pomocy w nauce obsługi słuchawek. Nie oferuje odtwarzacza muzyki korektora dźwięku – nic takiego w nim nie znajdziecie. Przykładowe zrzuty ekranowe prezentuję poniżej.

Screenshot 2021 07 24 13 22 34 427 com.bose.bosemusic  Screenshot 2021 07 24 15 27 27 215 com.bose.bosemusic  Screenshot 2021 07 24 15 29 25 582 com.bose.bosemusic

Przykładowe zrzuty ekranowe z aplikacji

Zainteresowanym przedstawiam specyfikację Bose Frames Tempo publikowaną przez producenta.

Parametry fizyczne

• Wymiary (szer. soczewki × odl. między soczewkami × dł. zausznika): 65 × 17 × 136 mm
• Waga: 49,89 g
• Etui (dł. × szer. × wys.): 15,9 × 7,7 × 5,7 cm
• Materiały
• Oprawka: nylon TR-90 o klasie wodoszczelności IPX4
• Soczewki: wysokiej jakości plastik odporny na pęknięcia i zarysowania
• Etui: ochronny korpus z nylonu balistycznego z wyściółką z miękkiej tkaniny
Akumulator
• Czas pracy akumulatora: do 8 godzin
• Czas ładowania akumulatora: do 1 godziny
• Sposób ładowania akumulatora: kabel USB-C
Mikrofony
• łącznie 2 mikrofony kształtujące wiązkę akustyczną
Bluetooth
• Zasięg łączności Bluetooth: 9 m (30 stóp)
• Wersja Bluetooth: 5.1
Wejście
• kabel USB-C do ładowania
Kolor: Czarny
Elementy sterujące
• Powierzchnia dotykowa: głośność, Twój domyślny asystent głosowy
• Czujnik ruchu: wyłączanie przez odwrócenie
• Przycisk: odtwarzanie/pauza, następna ścieżka, poprzednia ścieżka, odbierz/zakończ połączenie telefoniczne, odrzuć połączenie telefoniczne, Bluetooth, wyłączenie zasilania
• Aplikacja Bose

okulary bose frames tempo 18 20210724 1724932332

Tak możecie wygladać w Bose Frames Tempo

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
• Okulary Bose Frames Tempo
• Soczewki Mirrored Black z polaryzacją
• Etui z nylonu balistycznego
• Kabel USB-C do ładowania
• Noski w 3 wariantach
• Ściereczka

Podsumowanie

Pod kątem funkcjonalnym okulary są produktem bardzo dopracowanym. Są wygodne, dobrze trzymają się głowy podczas aktywności fizycznej (przetestowałem to podczas biegu), są łatwe w sterowaniu i w końcu umożliwiają słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów. Można też skorzystać z asystenta Google, choć to przestało już być egzotyką. Wszystko to działa bez zarzutów. Na dodatek można dopasować soczewki do odpowiedniego oświetlenia zapewniając sobie dobrą widoczność i ochronę wzroku. Przygotowana aplikacja pozwala spersonalizować obsługę dostosowując funkcje Bose Frames Tempo do swoich wymagań. Czego chcieć więcej? Marzy mi się tylko jedno – niższa cena. Dziś, za przyjemność korzystania z tych słuchawek musimy zapłacić ok 1.300 złotych, a dodatkowe soczewki, to kolejny koszt.
Czy polecam te okulary? Zdecydowanie tak.
okulary bose frames tempo 17 20210724 1570842788

Bose Frames Tempo

 Plusy Minusy
wysoka jakość wykonania
solidna konstrukcja
wymienne soczewki
prosta obsługa
wbudowane głośniki
dobre brzmienie
cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4