foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Zdarzają się sytuacje, gdy wydawałoby się dobre słuchawki podłączone do odtwarzacza na maksymalnej głośności zaczynają rzęzić. Bardzo często nie jest to wina słuchawek a urządzenia odtwarzającego, któremu po prostu brakuje mocy. W takim przypadku warto zaopatrzyć się we wzmacniacz słuchawkowy. Co on może zaoferować opowiem Wam na przykładzie urządzenia Sennheiser GSX 1000.

Konstrukcja

Recenzowany wzmacniacz ma bardzo prostą konstrukcję. Zamknięto go w małej kwadratowej obudowie o boku ok. 10 cm i wysokości ok. 2 cm. W jego centrum, co szybko rzuca się w oczy, umieszczono olbrzymi potencjometr. Wyposażono go w srebrny, aluminiowy pierścień, który wyraźnie pokazuje, w którym miejscu chwytać by obracając go regulować głośność słuchawek. To przy jego pomocy ustawiany jest poziom dźwięku. Jego górę wykończono ciemnym wyświetlaczem, na którym prezentowane są parametry pracy wzmacniacza.

wzmacniacz suchawkowy epos i sennheiser gsx 1000 1 20210605 1195185867

Opakowanie wzmacniacza (trochę sfatygowane)

GSX1000 podłączany jest do komputera za pośrednictwem przewodu USB / micro USB, który jest dostarczany w komplecie z urządzeniem. Na tym samym boku, na którym umieszczono gniazdo microUSB zlokalizowano trzy dodatkowe gniazda typu jack 3.5 mm: słuchawkowe, mikrofonowe oraz głośnikowe. Na innym boku znajduje się potencjometr, który reguluje głośność mikrofonu. Aby zwiększyć wygodę korzystania z tego akcesorium, na spodzie zastosowano wychylną podpórkę, która unosi lekko górę wzmacniacza pochylając go w stronę użytkownika.

wzmacniacz suchawkowy epos i sennheiser gsx 1000 4 20210605 1057358293

Sennheiser GSX 1000

Aby wzmacniacz zadziałał trzeba go podłączyć do komputera, to on poprzez USB zasila elektronikę, która wzmacnia dźwięk. Potem wystarczy podłączyć słuchawki lub zewnętrzne głośniki – w zależności od tego, co chcemy wykorzystać. Oczywiście słuchawki muszą mieć przewód analogowy, co dziś trochę ogranicza liczbę modeli, które można wykorzystać.
Po podłączeniu, na górnym panelu koła sterującego wyświetla się zarówno poziom głośności, jak również kilka ikon, przy pomocy których można sterować dźwiękiem. Sennheiser udostępnił tam kilka ciekawych funkcji, zamieniając wzmacniacz w małe centrum medialne, które pozwala modyfikować dźwięk. A ponieważ wyświetlacz reaguje na dotyk, sterowanie jest naprawdę wygodne. Dostępne opcje pozwalają:
- przełączyć tryb pracy wzmacniacza pomiędzy słuchawkami i mikrofonem
- uruchomić Equalizer
- przełączyć dźwięk z trybu stereo na przestrzenny 7.1
- uruchomić tryb dźwięku przestrzennego ustawiając nagłośnienie: z przodu, z tyłu lub neutralne
- dodać pogłos: otwartego świata, zamkniętej przestrzeni lub ustawić go na poziomie neutralnym

ikony

Opis poszczegółnych ikon wg. instrukcji