foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bardzo rzadko w swoich recenzjach sięgam po akcesoria związane ze smartfonami. Ponieważ jednak coraz częściej przygotowuję wideo recenzje pomyślałem, by przybliżyć Wam akcesoria, które mogą być wykorzystane podczas ich przygotowywania. Jednym z nich jest tripod Alvito przygotowany przez Natec, który może jednocześnie pełnić role selfie-sticka. Alb najpierw selfie sticka a potem tripoda? Nieważna kolejność, ważne co on oferuje. Posłuchajcie, poczytajcie.

Zacznijmy od pudełka

Natec jest firmą specjalizująca się w akcesoriach komputerowych. Jednak pomimo tego, że tripod jest zaprojektowany pod kątem smartfonów, zapakowano go w pudełko utrzymane w takich samych barwach, co myszki, podkładki i klawiatury. Nie brakuje na nim grafiki prezentującej zawartość i oczywiście różnych informacji zachwalających produkt.

tripod natec alvito 1 20200929 1762121152

Opakowanie

Konstrukcja

Jednak dopiero gdy weźmie się trójnóg do ręki można tak naprawdę zobaczyć, co sobą prezentuje. A niestety, pierwsze uczucie jest nie najlepsze – głównie z powodu materiału, z którego wykonano uchwyt. Plastik nie prezentuje się najlepiej, czuć w nim tanią chińszczyznę, ale też widać, że jest to konstrukcja przemyślana i funkcjonalna. Rączka została wyprofilowana, by dobrze leżała w dłoni i nie ślizgała się. Jednocześnie można ją rozłożyć zamieniając uchwyt w podstawę statywu. Całość została tak skonstruowana, by poszczególne elementy łączyły się ze sobą w jednolity uchwyt lub stabilną podporę. Nie ma tu luzów, luźnych elementów itp.

tripod natec alvito 4 20200929 1444289774

Tripod Natec Alvito

W rękojeści przemyślnie ukryto małego pilota, który zasilany baterią CR2025 umożliwia połączenie bezprzewodowe ze smartfonem. Przy jego pomocy można aktywować aparat i wykonać zdjęcie. Można go też wyjąć z uchwytu i ustawiając smartfona na tripodzie wykonać zdjęcie z większej odległości na tle jakiejś panoramy. Można też wykorzystać go do nakręcenia filmu na swój blog. Pilot współpracuje z telefonami, które pracują pod kontrolą minimum Androida 4.2.2 i iOS 5.0.1. Jeśli chodzi o Androida to nie wiem czy ktoś jeszcze korzysta z Jelly Bean. Mój Redmi 4X, jak również nie mój iPhone 7, działały bez problemów. Błyskawicznie się połączyły i sprawnie robiły zdjęcia.
Wewnątrz rękojeści ukryto obudowę, w której ukryto teleskopowy wysięgnik. Można go wysunąć zwiększając długość tego akcesorium do 70 centymetrów. Rozsuwany element wykonano z aluminium, co gwarantuje sztywność całego ramienia. Według producenta rozsunięty statyw udźwignie ciężar sześciu kilogramów. I chociaż nie widziałem telefonu komórkowego, który tyle by ważył, to jednak warto mieć wytrzymałe, nie uginające się ramie. Być może ktoś będzie chciał w uchwycie zamontować jakąś kamerkę sportową albo inne akcesorium, które będzie cięższe do telefonu.

tripod natec alvito 11 20200929 1032860484

Alvito w wersji selfie stick

Tripod zakończono wykonaną z plastiku obrotową głowicą. Zamontowane na niej szczęki są rozsuwane, dzięki czemu można zamontować różnej wielkości telefony. Uchwyt wyposażono w ochraniacze z miękkiego materiału, które mają zapewnić miękki docisk. Ponieważ są one dość małe, nie wzbudziły mojego zaufania. Z drugiej strony nie zauważyłem, by jakiś smartfon, z tych które miałem w swoim zasięgu, i które przymierzałem do Alvito, był niewłaściwie przytrzymywany. W każdym przypadku chwyt był bezpieczny.
Wiecie już, że oprócz korzystania z tego akcesorium w postaci selfie sticka, można go wykorzystać jako statyw do smartfonu, przy pomocy którego będziemy np. kręcić filmy na vloga. Pilot, przy pomocy którego będziemy sterować nagrywaniem znacznie ułatwia taką pracę. Zaletą jest na pewno stabilna pozycja tripoda z zamontowanym smartfonem przy maksymalnie wysuniętym ramieniu.

tripod natec alvito 13 20200929 1411027343

Szczęki głowicy zapewniają stabilny uchwyt

Jeśli chcecie spojrzeć na specyfikację, prezentuję ja poniżej. Widać z niej, że tripod obsłuży telefony o przekątnej ekranu nie przekraczającej 6 cali.

Specyfikacja

• Typ urządzenia mobilnego: Smartfon
• Przekątna ekranu: 6,0"
• Obsługiwane systemy operacyjne: Android 4.2.2, iOS 5.0.1
• Typ akcesoria do urządzenia mobilnego: Selfie Stick
• Kolor: Czarny
• Materiał: ABS+metal
• Rozstaw ramion: 55 - 85 mm
• Długość: 190 - 700 mm
• Waga 130 g

Podsumowanie

Selfie sticki to popularne przyrządy, wykorzystywane przez różnych blogerów i vlogerów. Akcesorium przygotowane przez Natec oferuje trochę więcej, bo możemy je wykorzystać jako statyw, przy statycznych ujęciach. Rączka z chropowatą powierzchnią zapewnia stabilny chwyt, który ułatwia też niewielka waga Alvito. Wygodę korzystania z niego zwiększa też pilot, dzięki któremu można sterować zamontowanym na tripodzie smartfonem z większej odległości. Jedynym mankamentem jest materiał, z którego wykonano plastikowe elementy. Czuć w nich niskobudżetowość, ale też cena tego przyrządu nie należy do wysokich – ok 65 złotych. Co prawda można kupić selfie sticki za mniejsze pieniądze, ale one nie mogą pełnić roli statywu. Są też droższe modele, których również nie wykorzystamy w takiej roli. Tak więc, w moim odczuciu cena wydaje się interesująca, a samo akcesorium godne uwagi.

tripod natec alvito 15 20200929 1419132882

Natec Alvito w trybie tripod 

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4