uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test drona WLtoys Spaceship 7

  • Opublikowano: niedziela, 18, czerwiec 2017 15:30
  • 18 Cze

Spis treści

Z każdym dniem w przestrzeni pojawia się coraz więcej dronów. I to nie tylko tej powietrznej, ale i sklepowej. Bogactwo modeli może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli ktoś chce kupić taki pojazd by korzystać z niego do zabawy czy rejestrowania najciekawszych chwil swojego życia. Widać to po ofercie sklepu Gearbest.com, który niedawno postanowił pozyskać polski rynek. Pośród wielu różnych urządzeń ma w swojej ofercie bogatą kolekcję dronów, a wśród nich Spaceship 7, o którym Wam dziś opowiem.

Konstrukcja

Grafika umieszczona na opakowaniu od razu pokazuje z jakim rodzajem drona mamy do czynienia. Należy on do rodziny hexacopterów, czyli pojazdów napędzanych sześcioma wirnikami. W tym przypadku rozmieszczone na obwodzie śmigła chronione są elastyczną pomarańczową konstrukcją z tworzywa. Zabezpiecza ona wirniki przed uszkodzeniem w przypadku upadku. Kadłub przypomina trochę małego, agresywnego owada, który jednak zamiast nóg ma płozy, takie jak np. helikoptery. Wrażenie drapieżności wywołują pomarańczowe zdobienia na czarnej obudowie oraz umieszczone z przodu lampki przypominające oczy. W dolnej części widać okular obiektywu - przypomina on otwartą paszczę robala. Z kolei z tyłu znajdują się dwa otwory - jeden na baterię, a drugi na... chyba wentylację. Na pewno nie jest to gniazdo kart pamięci - karta SD jest za duża, microSD jest za mała. Pod spodem wyprowadzono krótką antenę, która ma zapewnić łączność ze sterownikiem.

dron wltoys spaceship 7 11 20170617 1946874710

Drone Spaceship 7

W komplecie z dronem dostarczany jest kontroler z akcesoriami pozwalającymi na montaż smartfona. Specjalny uchwyt montowany z przodu pozwala widzieć to, co widzi dron przy pomocy swojego oka - kamery. Urządzenie wyposażono w dwie gałki analogowe, przy pomocy których można kontrolować moc wirników oraz kierunek lotu. Ich końce wykończono specjalną koroną, która zapewnia dobre oparcie dla palców. Na pewno się nie ześlizgną. Między gałkami znajduje się włącznik kontrolera oraz przełączniki suwakowe. Te ostatnie służą do trymowania pracy silników. Drugi taki komplet znajduje się pod joystickami. Poniżej znajduje się wyświetlacz, po bokach którego umieszczono po trzy przyciski. Umożliwiają one ustawienie maksymalnej mocy wirników: 40%, 60%, 80% i 100%, włączenie / wyłączenie świateł drona oraz wyświetlenie podświetlenia wyświetlacza. Wszystkie te informacje prezentowane są na wyświetlaczu włącznie z takimi parametrami jak aktualna moc oraz stan naładowania baterii.

dron wltoys spaceship 7 4 20170617 1797683396

Kontroler (pilot) dostarczany w komplecie z dronem

W zestawie znajduje się oczywiście ładowarka do baterii. Jest to mały element z dwoma gniazdami i przewodem USB. Niestety, o ile z jednej strony przewód zakończony jest standardową wtyczką USB, z drugiej jest to wtyk prosty typu jack 1 mm. Oznacza to, że jeśli coś się stanie z przewodem... "Houston, mamy problem!". Naprawdę, standaryzacja ma sens i nie miałbym nic przeciwko gdyby przewód zakończono końcówką microUSB.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube