uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test obudowy na dysk Zalman ZM-VE350

  • Opublikowano: poniedziałek, 01, maj 2017 07:27
  • 30 Kwi

Spis treści

Żyjemy w świecie, w którym coraz więcej informacji, zdjęć itp. rzeczy zapisujemy w postaci plików cyfrowych. Nie zawsze chcemy się dzielić nimi ze światem, dlatego chronimy je zapisując na dyskach, które zawsze mamy ze sobą. Nie każdy dysk jest jednak odpowiednio zabezpieczony przed przenoszeniem, dlatego wymyślono obudowy, które nie tylko zabezpieczają nośniki przed uszkodzeniem mechanicznym. Niektóre zwiększają bezpieczeństwo szyfrując dane, a inne oferują dodatkową funkcjonalność np. w postaci wirtualnego dysku. Jakiś czas temu przybliżyłem Wam ZM-SHE350, a dziś poznajcie ZM-VE350.

Różnica pomiędzy obudowami tkwi przede wszystkim w wyświetlaczu, w który wyposażono ZM-VE350, na którym wyświetlane są informacje o pracy dysku. Prosty ekran ułatwia oczywiście konfigurację. O tych wszystkich przymiotach możemy dowiedzieć się oglądając pudełko, w którym schowano obudowę. Oprócz grafiki prezentującej to akcesorium i informacji o wirtualnym napędzie, producent uwypuklił jeszcze dwie informacje: USB 3.0 oraz przepustowość 5 Gbps. W środku oprócz obudowy schowano przewód USB 3.0, skórzany pokrowiec chroniący obudowę w czasie transportu oraz mały śrubokręt z kompletem śrubek.

obudowa na dysk zalman zm ve350 1 20170429 1010274468

Komplet - obudowa z akcesoriami

W przeciwieństwie do ZM-SHE350, ten schowek na dysk wykonano z aluminium. Jest to jednolita kieszeń, której boki wzbogacono paskami z czarnego tworzywa. Cała elektronika, wyświetlacz i gniazdo USB 3.0 zamontowano na przednim panelu, który po prostu wyciąga się z obudowy. Nad wyświetlaczem znajduje się dioda sygnalizacyjna. Jej kolor informuje o trybie pracy obudowy: USB 2.0 (biały) lub USB 3.0 (niebieski). Z lewej strony tego elementu umieszczono przycisk do szybkiego backupu. Z przodu znajduje się jeszcze przycisk uruchamiający obudowę.
Aluminiowa kieszeń zapewnia solidną ochronę umieszczonemu w niej napędowi. Nie ugina się, nie poddaje się naciskom, możemy więc być pewni, że umieszczony w środku dysk jest dobrze chroniony. Jedynym słabym elementem jest plastikowy panel z elektroniką. Ugina się pod dotykiem, a ponieważ osadzenie jest na tzw. wcisk, przy częstym wyjmowaniu boki mogą się wyrobić i osadzenie nie będzie tak stabilne jak na początku. Ha, nabrałem Was. Producent dołączył w zestawie śrubki oraz śrubokręt, przy pomocy których łączymy oba elementy obudowy ze sobą. Gwarantuje to, że obie części obudowy nie rozlecą się w najmniej sprzyjającym momencie.

obudowa na dysk zalman zm ve350 2 20170429 1375782638

Obudowa w pokrowcu

Srebrna obudowa z czarnymi wstawkami z boków i czarnym wyświetlaczem prezentuje się elegancko. Zaletą na pewno jest to, że na szczotkowanym aluminium nie będzie widać zarysowań. Długo więc pozostanie piękna i elegancka.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube