Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test dysku WD My Passport Wireless Pro

  • Opublikowano: środa, 12, październik 2016 06:54
  • 12 Paź

Spis treści

Producenci wiedzą, że duża pojemność nie wystarczy by zachęcić do zakupu dysku. Potencjalnemu użytkownikowi trzeba zaproponować coś jeszcze, np. bezprzewodowy dostęp do danych. Ale i to niektórym nie wystarcza, co więc oferują dziś producenci dysków przenośnych? Opowiem Wam przy okazji testów My Passport Wireless Pro, który oferuje Western Digital.

Konstrukcja

Jak każdy dysk przystosowany do noszenia, tak i ten ma niewielkie rozmiary. Jednak w przeciwieństwie do modeli, które do tej pory trafiały do mnie, nie jest to dysk 2.5" zamknięty w szczelnej i wytrzymałej obudowie. Dysk WD zamknięto w kwadratowej plastikowej osłonie w ciemnym kolorze o wymiarach ok. 120 x 120 x 25 mm. Na górnej powierzchni wzbogacono ją w ciemniejsze i jaśniejsze paski, natomiast na dolnej w cztery małe gumowe nóżki, które jednoznacznie pokazują w jakiej pozycji ten dysk powinien pracować. Na jednym z boków umieszczono gniazdo na karty pamięci SD, a z przodu włącznik, porty USB 3.0 i USB 2.0 oraz przycisk przełączający My Passport do odczytu danych z karty SD i baterii.

dysk wd my passport wireless pro 1 20161011 2082411025

Pudełko, którego warto poszukać w sklepach

Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju wskaźników, które informują użytkownika o statusie dysku. Na górnej powierzchni umieszczono dwie diody które informują o pracy przewodowej lub bezprzewodowej. Kolejne cztery diody zlokalizowano blisko przedniej krawędzi obudowy. Pomimo tego, że nie ma przy nich żadnej informacji do czego służą, można się domyślić, że pokazują stan naładowania baterii.

dysk wd my passport wireless pro 3 20161011 1037803310

Zestaw, który dostajemy: dysk, zasilacz i przewód USB

Analizując wszystko powyższe łatwo się domyślić, że My Passport Wireless Pro to nie tylko magazyn danych pozwalający na przechowywanie danych, ale i power bank, który wykorzystuje zmagazynowaną energię na swoje potrzeby, jak i podłączonych do niego urządzeń. O takim działaniu informują też odpowiednie informacje umieszczone na opakowaniu. Z pudełka dowiemy się też, jaką pojemność ma dysk (w moim przypadku jest to model o pojemności 2TB), a wbudowany akumulator pozwoli na pracę przez 10 godzin.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube