Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test dysku WD My Passport Wireless Pro

  • Opublikowano: środa, 12, październik 2016 06:54
  • 12 Paź

Producenci wiedzą, że duża pojemność nie wystarczy by zachęcić do zakupu dysku. Potencjalnemu użytkownikowi trzeba zaproponować coś jeszcze, np. bezprzewodowy dostęp do danych. Ale i to niektórym nie wystarcza, co więc oferują dziś producenci dysków przenośnych? Opowiem Wam przy okazji testów My Passport Wireless Pro, który oferuje Western Digital.

Konstrukcja

Jak każdy dysk przystosowany do noszenia, tak i ten ma niewielkie rozmiary. Jednak w przeciwieństwie do modeli, które do tej pory trafiały do mnie, nie jest to dysk 2.5" zamknięty w szczelnej i wytrzymałej obudowie. Dysk WD zamknięto w kwadratowej plastikowej osłonie w ciemnym kolorze o wymiarach ok. 120 x 120 x 25 mm. Na górnej powierzchni wzbogacono ją w ciemniejsze i jaśniejsze paski, natomiast na dolnej w cztery małe gumowe nóżki, które jednoznacznie pokazują w jakiej pozycji ten dysk powinien pracować. Na jednym z boków umieszczono gniazdo na karty pamięci SD, a z przodu włącznik, porty USB 3.0 i USB 2.0 oraz przycisk przełączający My Passport do odczytu danych z karty SD i baterii.

dysk wd my passport wireless pro 1 20161011 2082411025

Pudełko, którego warto poszukać w sklepach

Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju wskaźników, które informują użytkownika o statusie dysku. Na górnej powierzchni umieszczono dwie diody które informują o pracy przewodowej lub bezprzewodowej. Kolejne cztery diody zlokalizowano blisko przedniej krawędzi obudowy. Pomimo tego, że nie ma przy nich żadnej informacji do czego służą, można się domyślić, że pokazują stan naładowania baterii.

dysk wd my passport wireless pro 3 20161011 1037803310

Zestaw, który dostajemy: dysk, zasilacz i przewód USB

Analizując wszystko powyższe łatwo się domyślić, że My Passport Wireless Pro to nie tylko magazyn danych pozwalający na przechowywanie danych, ale i power bank, który wykorzystuje zmagazynowaną energię na swoje potrzeby, jak i podłączonych do niego urządzeń. O takim działaniu informują też odpowiednie informacje umieszczone na opakowaniu. Z pudełka dowiemy się też, jaką pojemność ma dysk (w moim przypadku jest to model o pojemności 2TB), a wbudowany akumulator pozwoli na pracę przez 10 godzin.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube