IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test dysku ADATA Durable HD720 1TB

  • Opublikowano: środa, 02, marzec 2016 10:11
  • 30 Lis

Jeszcze dziesięć lat temu nie myślałem o czymś takim jak dysk zewnętrzny. Dziś, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez takiego małego przenośnego archiwum. No właśnie... przenośnego. Oznacza to, że taki nośnik narażony jest na różne warunki pracy, przechowywania i transportu. Ważnym dla mnie parametrem jest również to, jak szybko możemy na nim zapisać i odczytać dane. Warto więc przed zakupem zastanowić się jaki dysk będzie najlepszy. Dziś opowiem Wam o modelu Durable HD720 firmy ADATA, a Wy zadecydujecie czy on będzie dla Was odpowiedni.

Dysk zapakowano skromnie w nierzucające się w oczy białe opakowanie, które jednak ma jedną dużą zaletę - olbrzymie (prawie na całą powierzchnię) przezroczyste okno, przez które widać obudowę dysku. Dzięki temu wiadomo czego można się po nim spodziewać - jaką ochronę oferuję. W komplecie producent daje przewód USB 3.0, niestety dość krótki. Jego długość to ok. 20 cm i chociaż w zupełności wystarczy do wygodnego podłączenia dysku do notebooka, to w przypadku komputera stacjonarnego - w zależności od obudowy - może być z tym już gorzej.

Konstrukcja

HD720 schowano w gumowej osłonie, która z jednej strony zapewnia odporność na upadki, z drugiej zapewnia osłonę chroniącą dysk przy zanurzeniu w wodzie (lub śniegu). Jest jednak jeden mały feler. Klapka, której zadaniem jest chronić port przed zamoczeniem nie przylega ściśle. Pomimo wielokrotnych prób jej dociśnięcia odstawała nie chcąc się wpasować w przygotowane dla niej miejsce. Jest to najsłabszy element konstrukcji. Osłona ma na bokach wyprofilowania, w których można zamocować przewód. Dzięki temu zawsze będzie podróżował z dyskiem. I teraz też staje się zrozumiałe dlaczego przewód ma taką, a nie inną długość. Gdyby był dłuższy, nie dałoby się go tak zamocować.

dysk adata hd720 1tb 13 20160302 1886177831

Zapakowany dysk ADATA Durable HD720 1TB 

Gumowa osłona jest przyjemna w dotyku. Zapewnia też dobry uchwyt dzięki czemu nie musimy się obawiać, że dysk przypadkowo wysunie się z dłoni. HD720 można oczywiście wyjąć z osłony - mamy wtedy do czynienia z czarną, plastikową obudową, z naniesionymi na jej górnej powierzchni wyspami w kształcie sześciokątów. Ich zadaniem jest utrzymywanie na miejscu gumowej osłony, która ma odpowiednie dla tych sześciokątów otwory oraz zapewnić dobry chwyt.

dysk adata hd720 1tb 5 20160302 1839177010

Klapka chroniąca gniazdo nie domyka się

Gniazdo USB 3.0 umieszczono na jednym z krótszych boków. Jest ono chronione wyprofilowaniem, które jednocześnie ma zapewnić utrzymanie osłony na miejscu oraz przytrzymanie klapki chroniącej port przed zalaniem. Jak już napisałem, nie sprawdza się to najlepiej. Na obudowie umieszczono małą diodę sygnalizującą stan pracy dysku. Niebieski kolor oznacza pracę, miganie odczyt / zapis plików, czerwony awarię, a migająca czerwień poważny problem - uszkodzenie dysku.

Moja ocena

robot blogotech ocena 4

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube