Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test dysku SSD Plextor M6e Black Edition 256 GB

  • Opublikowano: środa, 12, sierpień 2015 05:11
  • 12 Sie

Spis treści

Dyski SSD to dziś najszybsze i niestety najdroższe pamięci masowe dostępne na rynku. Bardzo często stosowane są one w notebookach jako dyski systemowe, dzięki czemu komputer dosłownie w ciągu kilku sekund od włączenia zgłasza gotowość do pracy. Również posiadacze komputerów stacjonarnych coraz częściej montują w swoich skrzynkach takie dyski, po to by zapewnić sobie szybki dostęp do systemu czy danych. Jednym z takich dysków jest Plextor M6e, który jakiś czas temu trafił do sklepów w wersji Black Edition. I to ten dysk dziś recenzuję.

Plextor M6e Black Edition to nowa wersja dysku SSD M6e wykorzystującego złącze PCI Express. Ten ostatni był dobrze oceniany, ale zarzucano mu nieciekawy wygląd. Jak widać pomimo tego, że dysk montowany jest wewnątrz obudowy wielu użytkowników zwraca na to uwagę, a Plextor pokazuje, że słucha swoich klientów. Teraz dysk wygląda znacznie ciekawiej, co możecie zobaczyć na załączonych poniżej zdjęciach.

plextor m6e black edition 256 gb ssd 6 20150811 1510950134   plextor m6e 1
 Dysk M6e Blask Edition Dysk M6e 

Jesteśmy VIP-em

Producent zadbał nie tylko o wizualną stronę dysku, ale i o jego opakowanie. Jak na Black Edition przystało dysk jest zapakowany w czarne opakowanie z odpowiednią pianką chroniącą go podczas transportu. Co ciekawe, w środku jestteż "Karta VIP-a". Upoważania nas ona do... szybkiej naprawy. Ale już nie napisano jak szybkiej, gdzie itp. No, ale przez chwilę możemy poczuć się VIP-em.

Pamięć zamontowano na czarnej (a jakże!) płytce z laminatu, ze złączem PCI Express. Moduły pamięci ukryto pod metalową osłoną, w której przygotowano miejsce na czerwony radiator. Na ile jest on potrzebny wiedzą chyba tylko marketingowcy Plextora. Pamięci oczywiście rozgrzewają się podczas pracy, nie na tyle jednak by istniała konieczność odprowadzania ciepła przy pomocy takiego elementu. Niemniej, jest to powód by czarny kolor laminatu i metalowej osłony złamać miłą dla oka czerwienią. Na górnej krawędzi umieszczono na wszelki wypadek złącze SATA.

plextor m6e black edition 256 gb ssd 3 20150811 1486767783

Górna krawęż dysku SSD M6e BK

Jak na element montowany wewnątrz komputera M6e Black Edition prezentuje się elegancko. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że wielu graczy tunninguje swoje komputery i chce by ich cacka dobrze wyglądały, nie powinno to dziwić. Wielu producentów dba o to, żeby ich akcesoria wyglądały ciekawie. I muszę przyznać, że im się udaje.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube