Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test zegarka dla dzieci CALMEAN Child Watch Touch

  • Opublikowano: niedziela, 05, marzec 2017 11:53
  • 30 Lis

Jakiś czas temu opowiedziałem Wam o lokalizatorze Trackimo, którego zadaniem było śledzenie pozycji wyposażonej w niego osoby lub przedmiotu. CALEMEAN Child Watch Touch idzie krok dalej i oferuje coś, czego w tamtym urządzeniu nie było. Wynika to z faktu, że producent tego smartwatcha dla dzieci przesunął środek ciężkości swojego rozwiązania na inne miejsce - bezpieczeństwo. Jeśli więc zależy Wam na bezpieczeństwie swoich maluchów, rzućcie okiem na dalszą część tekstu.

Zanim opowiem o zegarku wspomnę, że Child Watch Touch oferowany jest w kilku kolorach: różowym, niebieskim i pomarańczowym. Ja, jak na prawdziwego faceta przystało, wziąłem się za testy wersji różowej (zegarki oprócz koloru nie różnią się niczym innym).

Konstrukcja

Smartwatch dostarczany jest w kolorowym, sztywnym pudełku z instrukcją i przewodem zasilającym microUSB. Tu od razu zaznaczę, że nie jest to zwykły przewód, ma on dłuższą niż "normalne" przewody końcówkę. To niestety oznacza, że w przypadku kłopotów z tym kabelkiem, może być problem z ładowaniem. Konieczność zastosowania dłuższego wtyku wynika z głębokiego osadzenia gniazda w obudowie. Ma to jednak swój plus, ponieważ gniazdo jest chronione silikonową osłoną, która zapewnia dużą szczelność. W specyfikacji (która znajdziecie w dalszej części tekstu) producent nie zamieścił informacji o klasie szczelności, ale uwierzcie, obudowa jest wodoodporna (nie ma na to jednak certyfikatu).

smartwatch calmean child watch touch 5 20170304 1416778845

 Pudełko z zegarkiem dla dzieci

Pomimo tego, że koperta zegarka ma sporą wysokość, obłe kształty powodują, że nie przeszkadza to dzieciakom w noszeniu go na ręce. Wspomniałem na początku, smartwatch który trafił do mnie na testy jest różowy. W rzeczywistości jest biało różowy. Spód wykonano z białego, miękkiego w dotyku tworzywa, które płynnie przechodzi w różowe boki, by ponownie wrócić do bieli w ramce, która otacza czarny, dotykowy wyświetlacz. Na lewym boku ciemniejszym kolorem wyróżnia się zaślepka, pod którą chowa się gniazdo karty SIM. Podobna zaślepka znajduje się na drugim boku, ona z kolei chroni gniazdo zasilania. Pod nią znajduje się biały przycisk, który służy do włączania zegarka, wygaszania ekranu, kończenia połączeń i wywoływania połączenia SOS.

smartwatch calmean child watch touch 8 20170304 1798091730

Najważniejszy przycisk w zegarku (i jedyny)

Producent wykorzystał wyświetlacz o przekątnej 1.22" wykonany w technologii TFT. Wykorzystuje ona cienkowarstwowe tranzystory FET w budowie kolorowych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych z aktywnymi matrycami. W dolnej części wyświetlacza znajduje się zielona słuchawka, której przypisano jedną tylko funkcję "Cofnij". Jest to trochę mylące, bo przyzwyczailiśmy się, że zielona słuchawka służy do odbierania połączeń. Nie w tym przypadku. Na spodzie znajduje się czujnik obecności zegarka na ręku. Każde jego zdjęcie jest rejestrowane i publikowane w paelu kontrolnym, do którego mamy dostęp przez stronę www.

smartwatch calmean child watch touch 9 20170304 1393455519

Czujnik pulsu - dziś nie działa, ale ma działać

Silikonowy pasek przystosowany jest do dziecięcej dłoni. W moim przypadku, na mojej ręce twardego mężczyzny, ledwie udawało się go zapiąć, w przypadku dłoni mojej córki (zabrała mi zegarek!), pasował bardzo dobrze. Jego mocowanie do koperty zrealizowano przez metalowe łączniki, które zapewniają dużą elastyczność. Dzięki temu paski dobrze dopasowują się do każdej ręki - większej i mniejszej. CALMEAN Child Watch Touch ma jeszcze jedną zaletę - jest solidnie zbudowany. Obudowa jest skręcana - widać małe śruby łączące ze sobą obie części koperty - wszystko jest dobrze spasowane, nie ma szczelin, nic nie trzeszczy - jakość wykonania jest wysoka. Na pewno wytrzyma nie jedną zabawę z dzieckiem.


A co zegarek oferuje pod kątem technicznym?

• Moduł GSM: 900/1800MHz
• Lokalizator: GPS + LBS + WiFi
• Procesor: MTK2503
• Karta SIM: w komplecie
• Dokładność GPS: ~ 5 – 10 metrów
• Materiał: skóropodobny, silikon
• Wyświetlacz: dotykowy
• Zasilanie: wbudowany akumulator 400 mAh Polymer
• Czas ładowania : około 1 godziny
• Czas czuwania: do 100 godzin
• Wymiary tarczy : 41x33x17 mm
• Waga: 37 g
• Gwarancja: 12 miesięcy
• Kolor: pomarańczowy, niebieski, różowy

smartwatch calmean child watch touch 1 20170304 2057382962

Tak prezentuje się zegarek na ręku dziecka

Zegarek zarządzany jest przez procesor MediaTek dedykowany do urządzeń mobilnych. Nie należy do czołówki pod kątem wydajnościowym (pracuje z częstotliwością 260MHz), jest za to energooszczędny. A w przypadku tego zegarka to właśnie się liczy. Główna funkcja, czyli lokalizowanie, realizowana jest przez moduł GPS, który zapewnia dokładność na poziomie 5-10 metrów. Jest on wspierany przez oprogramowanie LBS (location-based service), które koordynuje działanie technologii GPS i GSM. O ile GPS daje większą dokładność w otwartym terenie, o tyle traci zasięg w tunelach, piwnicach, podziemnych parkingach itp. Nie ma tam natomiast problemu z zasięgiem GSM i to jest właśnie rola LBS - zapewnia ciągły sygnał pozwalający na śledzenie odbiornika, przełączając się z GPS na GSM i odwrotnie.
Litowo-jonowa bateria zapewnia, wg producenta, zasilanie smartwatcha przez 100 godzin, ładując się tylko godzinę. Trzeba przyznać, że jest to niezły stosunek czasu ładowania do czasu pracy. Ważną informacją jest to, że w komplecie z zegarkiem dostarczana jest karta SIM.

smartwatch calmean child watch touch 11 20170304 1534375741

Książka adresowa

Autorski system operacyjny producenta nie ma zbyt wiele pamięci do swojej dyspozycji - w Child Watch Touch zaimplementowano moduły RAM i ROM o pojemności 128 MB każdy. Czy to wystarcza? W zupełności.


Jak to działa

Ponieważ zegarek jest dedykowany dla dzieci, jego obsługa musi być prosta. I faktycznie tak jest. Smartwatch włącza się przy pomocy umieszczonego z boku przycisku, jego ponowne naciśnięcie powoduje wygaszenie ekranu.

UWAGA! Nie ma możliwości wyłączenia zegarka - chyba, że rozładujemy baterię.

Jest to zabezpieczenie, które ma chronić rodziców przed przypadkowym (lub nieprzypadkowym) wyłączeniem zegarka. Jak już go włączymy - będzie działał. Dłuższe przyciśnięcie przycisku (ok. 10 sek.) powoduje uruchomienie połączenia z głównym numerem SOS (jak go definiujemy, opowiem za chwilę).

smartwatch calmean child watch touch 4 20170304 1464952389

RATUNKU!!!

Po uruchomieniu zegarka widać ekran główny, na którym na plan główny wybijają się dwie rzeczy: godzina (wyświetlana w formie cyfrowej) oraz skacząca pod nią małpka. Dopiero po zarejestrowaniu tych dwóch elementów, wzrok zauważą pozostałe widoczne na ekranie rzeczy. W górnym rzędzie widać siłę sygnału GSM, ikonę głośnika, sieci WIFI (podobno jest ona wykorzystywana do lokalizacji zegarka) i oczywiście stan naładowania baterii. Z kolei pod godziną widać datę oraz serduszko, które będzie pokazywać punty w grywalizacji. Niestety, jak wspomniałem wcześniej, ta funkcja w zegarku jeszcze nie działa. Według polskiego dystrybutora, ma być ona wkrótce uruchomiona.
Do kolejnych ekranów przechodzi się przesuwając palcem po ekranie. Do naszej dyspozycji są: Phone Book, Talk, Make Friend, Step oraz App download. Niestety, nie ma polskie wersji językowej, tak więc wszystkie opisy są po angielsku. Jest to dobre, jeśli chcemy uczyć dziecko angielskiego, ja jednak wolałbym mieć wybór i móc ustawić pożądaną przez siebie wersję językową. Drugim minusem (a w zasadzie minusami) są niedziałające funkcje: Talk, Make Friend i Step. Dystrybutor zapewnia, że zostaną one uruchomione w najbliższym czasie. Trzymam za słowo.

smartwatch calmean child watch touch 12 20170304 1307650210

Komunikator - jedna z funkcji, która jeszcze nie działa

Wybierając ekran Phone Book (puknięcie palcem w ekran) wyświetlimy telefony, które zostały zdefiniowane przy pomocy aplikacji zarządzającej w panelu kontrolnym na stronie www. Możemy w ten sposób zapisać do ośmiu telefonów: dwa SOS (np. mama i tata - niekoniecznie w tej kolejności) oraz sześć do np. dziadków, rodzeństwa i innych osób. W każdej chwili za pośrednictwem strony można te numery i ich opisy zmienić.
Dzwoniąc przy pomocy zegarka wyłapałem jedną niekonsekwencję. Zielona słuchawka umieszczona pod ekranem sugeruje, że służy do nawiązywania połączeń. W praktyce, tak jak napisałem już wcześniej, jedyne co robi to cofanie się do wcześniejszego ekranu. Warto o tym pamiętać, bo można się pomylić podczas odbierania połączenia. Pamiętajcie - w tym przypadku naciskamy zieloną słuchawkę widoczną na wyświetlaczu.

smartwatch calmean child watch touch 2 20170304 1545734117

Phone book - książka adresowa z kontaktami

Połączenia są nawiązywane szybko, w przypadku SOS na ekranie pojawia się ikona z napisem w czerwonej ramce. Ponieważ mikrofon umieszczony jest w dolnej części zegarka blisko paska, prowadząc za jego pomocą rozmowę telefoniczną trzeba mieć go blisko ust, w przeciwnym przypadku nasz rozmówca będzie miał kłopot z usłyszeniem tego co mówimy. Z kolei jego głos jest dobrze słyszalny, chociaż niestety czasami głośnik nie daje rady i trochę zniekształca głos. Nie zauważyłem jednak większych problemów podczas rozmów testowych, nie licząc kłopotów ze zrozumieniem tego, co dziecko chciało mi przekazać. Ale to już kwestia dogadania się pokoleń. Bateria wytrzymuje przez ok. 3-4 dni w zależności od tego jak intensywne były rozmowy telefoniczne. Standardowo trzyma około 20 - 30 godzin, głównym czynnikiem decydującym o długości działania na jednym ładowaniu jest wykorzystywanie lokalizatora - im dziecko więcej się rusza, tym szybciej bateria się wyczerpie.


Panel Kontrolny

Ponieważ głównym celem wyposażenia dziecka w zegarek jest bezpieczeństwo i kontrola, najważniejsze są aplikacje - na komputer stacjonarny i urządzenie mobilne - pozwalające na konfigurację połączeń oraz sprawdzanie, gdzie nasz potomek się porusza.

capture 007 02032017 223056

Mapa pokazująca przemieszczanie się dziecka (zegarka)

Na stronie trzeba się oczywiście zalogować. Dodatkowo trzeba podać numer identyfikacyjny zegarka (znajduje się na wewnętrznej stronie pokrywki opakowania), by powiązać konto z właściwym smartwatchem i zdefiniować dwa numery SOS. Oczywiście na jednym koncie można mieć zarejestrowanych kilka urządzeń. W przeciwieństwie do zegarka, strona www została przygotowana w polskiej wersji językowej.
Po zalogowaniu zostajemy przeniesieni na stronę główną, na której oprócz podręcznego menu pozwalającego na ustawienie telefonów, śledzenie ruchów zegarka, konfigurację stref, budzika itp parametrów, mamy informację na temat czasu na rozmowy jaki został do wykorzystania w danym okresie. Zanim powiem o subskrypcjach, kilka słów na temat poszczególnych opcji, które są dostępne.

capture 006 02032017 223004

Zdefiniowane "przyjazne" telefony

capture 005 02032017 222942

Ekran ustawień "bezpiecznych" stref

Pierwszą opcją, a zarazem oknem głównym jest mapa, która pokazuje miejsce gdzie osoba z zegarkiem jest i gdzie była. Możemy prześledzić ruchy historyczne, niestety tylko w obrębie danego miesiąca. Kalendarz wyświetlany na mapie nie umożliwia niestety zmiany miesiąca. I nie jest to wina przeglądarki - sprawdziłem pod Chrome i IE. Za to mapę możemy obejrzeć w podglądzie satelity i planów ulic.
Kolejna pozycja menu pozwala zdefiniować numery telefonów, które będą dostępne na smartwatchu. I tu mała uwaga - tylko zdefiniowane telefony mogą się dodzwonić na zegarek dziecka. Jakikolwiek numer telefonu, który nie został przez rodzica wprowadzony w panelu kontrolnym, przy próbie połączenia usłyszy sygnał zajętości. Mamy więc pewność, że ani dziecko nie zadzwoni na nieznany nam numer, ani nikt obcy nie zadzwoni do niego. Nie wiem jak Wam, ale mi ta funkcja bardzo się podoba.
Ciekawą opcją jest ukrywająca się pod pozycją menu funkcja definiowania obszaru, który jest "bezpieczny" dla dziecka. Co prawda ustawiamy tylko obszar o określonym promieniu bez możliwości np. wyłączenia niektórych ulic za to możemy zdefiniować różne poziomy alertów: pojawienie się w strefie, wyjście poza strefę, brak pojawienia się w strefie - w określonych godzinach i dniach. Możemy też zdecydować o wyciszeniu zegarka w takiej strefie - nie będzie można z niego dzwonić ani się do niego dodzwonić (nie dotyczy SOS).

capture 004 02032017 222918

Ekran ustawień budzika

capture 002 02032017 222858

Aktwność dziecka z zegarkiem

Poza powyższymi możemy ustawić np. budzik - różne godziny w różne dni, możemy też sprawdzić co dziecko robiło z zegarkiem - czy dzwoniło, czy zdjęło zegarek z ręki itp.

Powyższe funkcjonalności są również dostępne w aplikacji mobilnej, której przykładowe ekrany prezentuję poniżej.

Screenshot 2017 03 03 10 48 23 Screenshot 2017 03 03 10 48 31 Screenshot 2017 03 03 10 48 37

Screenshot 2017 03 03 10 49 12  Screenshot 2017 03 03 10 49 28  Screenshot 2017 03 03 10 49 51

Przykładowe zrzuty ekranowe z aplikacji mobilnej

W trakcie użytkowania nasunęło mi się pytanie - po co drugi numer SOS? Skoro przy pomocy przycisku wywołujemy tylko jeden, a do drugiego możemy się dostać tylko poprzez Phone book, czy jest sens definiować go jako drugi w kolejności? Zegarek nie wybiera automatycznie drugiego numeru gdy pierwszy jest zajęty. Okazało się, że na drugi numer wysyłane są SMS-y, a na podany w panelu kontrolnym adres mailowy - maile informujące o zdarzeniach.

capture 003 02032017 222911

Jeden z ekranów ustawień

Warto też zastanowić się jak do tego podchodzi dziecko. Moje - kilkuletnie - bardzo entuzjastycznie. Oczywiście traktowało to bardziej jako ciekawostkę / zabawkę a nie jako coś co ma je chronić czy umożliwiać kontrolę przez rodziców. Obsługa jest banalnie prosta (w czym pomagają niestety niedziałające funkcje programu), więc maluch nie miał problemów z opanowaniem naciskania przycisku i przewijania ekranu. Wartością dodaną natomiast, okazała się szybka nauka godzin. Inną sprawą natomiast jest, czy chcemy wyposażać dziecko w taki przedmiot i pozwalać mu na noszenie go do przedszkola, zerówki czy szkoły.
Na koniec kilka słów na temat opłat. Jak już wspomniałem, do poprawnej pracy zegarka jest wymagane wykupienie subskrypcji. W zależności od tego, jaką pulę minut na rozmowy chcemy dziecku zapewnić jest to koszt na poziomie od 5 złotych do 12 złotych miesięcznie. Dokładne koszty prezentuję poniżej na zrzucie ekranowym z panelu kontrolnego, w którym przedłużamy abonament. Warto zwrócić uwagę na cztery rzeczy:
1. Niewykorzystane minuty nie przechodzą na kolejny miesiąc
2. Jeśli subskrypcja nie zostanie wykupiona dziecko nigdzie nie zadzwoni
3. "Przyjazne" numery nie mogą zadzwonić do dziecka jeśli subskrypcja jest nieopłacana
4. I na koniec - jeśli nie opłacimy subskrypcji, dostęp do aplikacji monitorującej zegarek jest blokowany.

capture 001 03032017 003909

Subskrypcje

Powyższa tabela prezentuje pakiet minut, jakie można wykupić dziecku na rozmowy. Do tych kwot trzeba doliczyć 9,90 zł abonamentu, który trzeba co miesiąc opłacać.


Podsumowanie

Calemean Child Watch Touch to ciekawa propozycja dla rodziców, którzy z jednej strony chcą mieć kontakt z dzieckiem, z drugiej chcą mieć kontrolę nad tym, gdzie się ono przemieszcza, a przy tym jest za małe by wyposażyć je w smartfona. Rodzice, którzy ograniczają dzieciom zabawę na urządzeniach mobilnych też będą zadowoleni, zegarek nie oferuje zbyt wiele rozrywki. Producent postawił na bezpieczeństwo malucha, jego monitoring i to faktycznie jest przez ten zegarek realizowane. Na pewno nie jest to dla urządzenie dla każdego. Czy warto je kupić? To już musicie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ja tylko jeszcze dodam, że jego cena to 299 złotych.

smartwatch calmean child watch touch 3 20170304 1617333174

Zawsze warto być "na czas"

Plusy Minusy

dziecko pod kontrolą
brak możliwości połączenia z nieznanym numerem
łatwe wybieranie numeru SOS
możliwość definiowania stref
podgląd przemieszczania się dziecka na mapie
możliwość otrzymywania alertów związanych z ruchem w i poza strefą

brak polskiej wersji językowej
nie działające funkcje: licznik kroków, komunikator, friends, pulsometr
brak możliwości przeglądania historii z innych miesięcy
niewykorzystane minuty z subskrypcji nie przechodzą na kolejny miesiąc

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

 

Komentarze   

# justyna 2017-05-25 11:39
Moja córka dostała zegarek na komunię. Przy instalacji okazało się, że pobierana jest opłata 10 zł miesięcznie za ... nie wiem za co. Wszystkie inne zegarki dostępne na rynku takiej opłaty nie wymagają, korzystają z aplikacji Setracker. Dla mnie jawne naciąganie i oszustwo. Zegarek właśnie odesłaliśmy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marka CALMEAN 2017-11-14 12:03
Pani Justyno, bardzo nam przykro, że otrzymując w prezencie nasz zegarek nie otrzymała Pani również informacji o licencji. Naszymi zegarkami zarządza się z poziomu aplikacji CALMEAN Control Center i właśnie za nią pobierana jest opłata licencyjna.


Cytuję justyna:
Moja córka dostała zegarek na komunię. Przy instalacji okazało się, że pobierana jest opłata 10 zł miesięcznie za ... nie wiem za co. Wszystkie inne zegarki dostępne na rynku takiej opłaty nie wymagają, korzystają z aplikacji Setracker. Dla mnie jawne naciąganie i oszustwo. Zegarek właśnie odesłaliśmy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł 2017-05-26 16:19
Chyba nie jest tak źle. Też mamy taki prezent i fakt w pierwszej chwili się zagotowałem, ale...jak się chce śledzić swoje auto trzeba też bulić co miesiąc. Taki los. Można zwykłą komórkę kupić i coś kombinować, ale za 10 zł miesięcznie córcia będzie miała 30 minut połączeń a my stały dostęp do jej lokalizacji i możliwość nieograniczoneg o dzwonienia. Podsumowując nie jest tak źle :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mama 2017-07-07 15:33
W szkole mojego dzievka jest zakaz używania urządzen telekomunikacyj nych. Zegarek z telefonem to właśnie takie urzadzenie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-07-12 06:23
I w pełni się z tym zgadzam, z drugiej strony nazwanie go telefonem to przesada - mogą do niego dzwonic tylko te osoby, które są zdefiniowane - czyli np. tylko rodzice. A oni przecież wiedzą, że dziecko jest w szkole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ryszard 2017-10-25 15:40
Mysafe czy Calmean obydwoje sprowadzają zegarki z Chin i wciskają je ludziom za niezłą kasę. Przynajmniej Caleman zrobił swoją apkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Janek67 2017-11-07 14:21
Ryszardzie, Apple swoje produkty też produkuje w chinach Ważne jest czy pomysł wykonanie jest na głowie firmy zagranicznej czy zrobione na odpierdziel

[wpis usniety przez Administratora]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia 2018-01-04 08:53
Witam. Kupilam synowi zegarek calmean child watch touch i ogolnie jestem zadowolona tylko nie dziala " talk" . nie wiem czy ja cos zle robie czy narazie ta funkcja jest nieaktywna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gniewko 2018-01-29 20:19
Jakoś nie przekonują mnie te gadżeciki dla dzieci, mój syn ma Oceanic z tradycyjną tarczą, może w liceum pomyślimy o jakimś smartwatchu chociaż według mnie to nadal trochę za wcześnie....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Filip 2018-02-11 13:11
Witam,

Również jestem zniesmaczony, ze pi zakupie zegarka trzeba za dostęp do jego funkcji płacić miesięcznie abonament. Córce kupiłem inny smartwatch i te same funkcje wraz z aplikacja byłyby cenie. Dlaczego nie piszecie o tej płatnej extra aplikacji w reklamach na Fb itd.. Czuje się wprowadzony w błąd, aby nie powiedzieć oszukany. Chętnie zwrócę ten zegarek dystrybutorowi. Jeśli się zgodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Justyna 2018-02-11 23:03
Witam Panie Filipie A ten inny model to jaki Pan kupił dla córki .... ponieważ też planuje zakup i mam dylemat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2018-04-29 10:19
Polecam model Q90 a aliexpress i Settracker.

Karta z Virgin mobile i taryfa freemium

Wszystko śmiga za darmo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# aga 2018-09-06 10:11
jak podgłośnić zegarek żeby odbierający połączenie lepiej słyszał ponieważ jakość dźwięku jest bardzo słaba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ella 2018-09-28 07:16
Czytałam niedawno o zakazanych zegarkach dla dzieci z GPS. Moim zdaniem to lekka przesada. Rozumiem, że rodzice boją się o swoje pociechy, ale nie ma sensu aż tak podążać za technologią. Nie odbierajmy dzieciom beztroski. A decydując się na zakup dziecięcego zegarka lepiej jest sugerować się wiekiem czy zainteresowania mi dziecka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alice 2018-10-02 09:55
Prosty zegarek dla dziecka jest najlepszy. Nie ułatwiajmy im aż tak życia zegarkami elektronicznymi z milionem funkcji. Najpierw dziecko powinno się prawidłowo nauczyć odczytywać godzinę z tarczy analogowej. Z czasem i wiekiem można kupić coś urozmaiconego, ale zacznijmy od podstawy. Nie da się czytać nie znając liter :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube