Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test opaski smart fitness ART AOS-01B

  • Opublikowano: środa, 07, wrzesień 2016 05:30
  • 07 Wrz

Każdy kto uprawia sporty prędzej czy później chce wiedzieć, jak mu idzie. Czy oprócz spalonych kalorii poprawił również ogólną kondycję i swoją wydolność. W tym celu zaczyna monitorować swój organizm, liczbę przejechanych, przebiegniętych lub przepłyniętych kilometrów, liczbę spalonych kalorii itp. Korzysta więc z różnych pomocy takich jak smartfon z odpowiednią aplikacją, smartwatch czy opaska z pulsometrem. I o tym ostatnim akcesorium Wam dziś opowiem, o opasce AOS-01B wprowadzonej na rynek przez firmę ART.

Opaska, jak opaska niczym szczególnym (teoretycznie) się nie wyróżnia. Mały prostokąt z wbudowanym wyświetlaczem i schowaną w środku elektroniką i silikonowym paskiem. W komplecie z opaską dostajemy oczywiście zasilacz w postaci specjalnego uchwytu montowanego na opasce i krótkiego (naprawdę krótkiego) przewodu zakończonego wtykiem USB. Dość słabo w tym przypadku wygląda zapięcie paska. Zapinany jest on podobnie jak zwykły pasek od zegarka - przez dziurki przetykamy "języczek", natomiast wolna końcówka jest przypinana przy pomocy specjalnego metalowego wykończenia z sztyftem, który przetykamy przez specjalne dziurki. Problem w tym, że metalowy element z sztyftem dość luźno trzyma się paska i nie raz i nie dwa bałem się, że go zgubię.

opaska smart fitness art aos 01b 4 20160905 1613898005

Opaska w opakowaniu

Główną częścią opaski jest oczywiście kostka z wyświetlaczem i elektroniką sterującą urządzeniem. Jako wyświetlacz zastosowano niewielki moduł OLED, który osadzono w aluminiowej obudowie. Na jej spodzie, w specjalnym wgłębieniu umieszczono styki ładujące akumulator. Dzięki temu, że są one osadzone w specjalnie przygotowanym dla nich rowku, są chronione przed ścieraniem oraz przed potem, który mając różne pH może spowodować ich przyspieszoną korozję. Na środku umieszczono pulsometr optyczny (w opaskach stosowane są dwa rodzaje pulsometrów: klasyczne, dwuczęściowe, które mają działanie zbliżone do działania EKG, ponieważ odczytują i analizują zmiany pola elektromagnetycznego generowanego przez serce z powierzchni ciała, oraz pulsometry, w których wykorzystywany jest czytnik optyczny), którego działanie potwierdzają dwie migające diody.

opaska smart fitness art aos 01b 7 20160905 1674648918

Opaska bez opakowania

Na prawym boku urządzenia umieszczono przycisk sterujący. Każde jego naciśnięcie powoduje wywołanie na wyświetlaczu kolejnej informacji zbieranej przez urządzenie. Warto zaznaczyć, że pomimo przycisku, który nie jest w jakiś szczególny sposób zabezpieczony, opaska ma IP 65. Oznacza to, że nie musimy jej zdejmować myjąc ręce czy biorąc kąpiel. Na pewno AOS-01B została wykonana estetycznie. Czarny, silikonowy pasek z srebrną kopertą, w której umieszczono wyświetlacz i całą elektronikę prezentuje się elegancko.


O tym co może to urządzenie mówi m.in. jego specyfikacja:

• Model: ELEGANT
• Rodzaj urządzenia: Opaska SMART Fitness z pulsometrem
• Wymagania systemowe: Android 5.0 i IOS 7.1
• Wyświetlacz: OLED 72*36
• Bateria: 110mAh litowo-polymerowa
• Sensor: Nordic NRF51822
• Kolor: Czarny
• Inne cechy: Wodoodporny: IP65 - odporny na zachlapania.
• Inne cechy: Pomiar tętna, krokomierz, dystans, kalorie, stoper, monitoring snu
• Inne cechy: Nowoczesna, wygodna i elegancka. Rejestruje i zapisuje Twoją aktywność zarówno w dzień jak i w nocy. Opaska wyposażona jest w czujnik ruchu, tętna, krokomierz i funkcje zliczającą spalanie kalorii
• Inne cechy: Bezprzewodowe połączenie Bluetooth umożliwia sprawdzenie przychodzących połączeń na smartfona. Dzięki zastosowaniu ekranu OLED, czas pracy opaski i czas czuwania to 4 - 7dni.
• Akcesoria: Instrukcja, kabel do ładowania
• Waga produktu: 23 g
• Gwarancja: 24 miesiące

opaska smart fitness art aos 01b 6 20160905 1696860480

Widok na pulsometr oraz styki ładujące akumulator

Jak widać AOS-01B ma tak naprawdę sześć funkcji. Mierzy tętno, liczy kroki, oblicza przebyty dystans i spalone kalorie oraz monitoruje sen. Z jednej strony nie wiele, z drugiej, wystarczająco do tego by mieć podstawowe informacje o naszej dziennej i nocnej aktywności. Oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednią aplikację i smartfona (lub tablet).
Opaska komunikuje się z urządzeniem mobilnym poprzez Bluetooth. Warunek jest jednak taki, że smartfon musi pracować pod kontrolą Androida w wersji co najmniej 5.0 a iOS-a w wersji co najmniej 7.1.


Użytkowanie

Korzystanie z AOS-01B jest banalnie proste. Wystarczy naładować akumulator, założy na rękę i to wszystko. Miękki pasek przyjemnie oplata nadgarstek nie uciskając w żadnym miejscu. Ponieważ opaska jest bardzo lekka, a pasek miękki i elastyczny, nie ogranicza ruchów, dobrze trzyma się ręki. Bardzo szybko można zapomnieć o tym, że ją tam mamy.

Screenshot 2016 09 05 19 36 11

Screenshot 2016 09 05 19 32 07

Screenshot 2016 09 05 19 32 47

Screenshot 2016 09 05 19 36 11

Zrzuty ekranowe z aplikacji MISTEP

Cała obsługa odbywa się za pomocą przycisku i oczywiście aplikacji MISTEP, którą musimy pobrać ze sklepu internetowego. Po zainstalowaniu trzeba oczywiście się zarejestrować, ale proces ten jest krótki i bardzo prosty. Jak większość dzisiejszych aplikacji, program żąda oczywiście dostępu do danych w rodzaju nasi znajomi, lokalizacja, zdjęcia, multimedia, aparat itp. Po zainstalowaniu na ekranie głównym widać liczbę kroków, ilość spalonych kalorii i aktualne tętno. Na innych ekranach można prześledzić wykresy z liczbą kroków czy spalonymi kaloriami w przedziałach czasu - tygodniowym i miesięcznym. W ustawieniach możemy zadecydować o włączeniu lub wyłączeniu różnych alarmów: przychodzącym połączeniu telefonicznym, wiadomości SMS, komunikacie na chacie Facebooka, Twittera, Skypa i kilku innych popularnych komunikatorów. Ciekawą funkcją jest opcja ustawienia alarmu "przy zasiedzeniu". Jeśli będziemy siedzieć bez ruchu przez ustawiony czas, opaska wibracjami da nam znać, że czas się ruszyć. Niestety, aby wyłączyć taki alarm musimy sięgnąć po smartfona. Możemy też ustawić alarmy związane z przypomnieniem np. o lekarstwie, randce, napiciu się wody itp. Również w przypadku tętna możemy sobie ustawić wibracje definiując minimalny i maksymalny poziom, przy których mają się włączyć. Kolejnym minusem jest to, że trzeba sięgać po smartfona i aplikację by przełączyć opaskę w tryb monitorowania snu. Wolałbym to aktywować bezpośrednio na opasce, np. naciskając dłużej przycisk.
Aktualne parametry - tętno, liczbę kroków, kalorie, przebyty dystans oraz stoper możemy na bieżąco śledzić na opasce przyciskając przycisk by zmienić wyświetlany parametr. Jest to szybkie i wygodne, natomiast czy to się zgadza z rzeczywistą liczbą kroków i przebytym dystansem, to już zależy od tego co i jak robimy z rękoma podczas spaceru. W moim przypadku kroki nie zawsze naliczały się poprawnie.
Niestety, opaska nie współpracuje z innymi aplikacjami. Oznacza to, że np. biegając z uruchomioną aplikacją Endomondo lub Runtastic nie zarejestrujemy w nich danych z opaski. Jako użytkownik Endomondo poczułem się lekko rozczarowany. Przyznam, że wolałbym mieć jedną aplikację, do zarządzania wszystkimi akcesoriami - zegarkiem, opaską itp i do gromadzenia wszystkich danych w jednym miejscu. I oczywiście można to zrobić, pod warunkiem, że kupi się wszystko od jednego producenta. A nie zawsze nam to może odpowiadać.

opaska smart fitness art aos 01b 2 20160905 1452367200

Opaska na ręku

W każdym razie, kończąc opowieść o opasce ART-01B powiem jeszcze kilka słów na temat baterii. Zgodnie ze specyfikacją powinna ona "pracować" przez 4-7 dni. I faktycznie tak będzie w trybie czuwania. Jeśli natomiast będziecie chcieli na bieżąco 24h/ dobę monitorować swoją aktywność w połączeniu ze smartfonem, energii może nie wystarczyć na dwa dni.


Podsumowanie

Opaska AOS-01B to wydatek na poziomie 180 złotych. Z jednej strony dużo, z drugiej niezbyt wiele jeśli weźmie się pod uwagę, że są modele, które kosztują kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Różnica oczywiście tkwi w wykonaniu, jak i w funkcjonalności zarówno opaski jak i współpracującego z nią oprogramowania. Czy warto w nią zainwestować? To już Wasza decyzja.

opaska smart fitness art aos 01b 5 20160905 1342828204

Opaska i ładowarka

Plusy Minusy

dobrze się nosi
wbudowany pulsometr
IP65

cena
przeciętny wygląd
brak dotykowego wyświetlacza

Moja ocena:

robot blogotech ocena 3

Komentarze   

# Sylwia 2017-01-13 12:22
Witaj,
chciałam prosic o odpowiedz czy opaska bierze pod uwagę np. wzmożony wysiłek fizyczny, wiek i wagę i względem tego pokazuje ilosc spalanych kalorii podczas każdej aktywnosci fizycznej oraz czy pokazuje optymalny zakres pulsu dla spalania tłuszczu? będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam... :-)
Sylwia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-01-16 09:39
tak, pod warunkiem, ze zdefiniujesz odpowiednie parametry w aplikacji, z którą komunikuje się opaska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jedrusk 2017-01-17 20:56
Witam.
Czy pasek od opaski jest wymienny?
Niestety z jednej strony się wyrwał i teraz praktycznie urządzenie jest bezużyteczne ;(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-01-19 19:33
niestety, pozostaje tylko serwis i koszt...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Laura 2017-02-18 19:47
Dzień dobry.
Szukam dobry tani zegarek albo opaski fitnessowi. Teraz nie mogę zdecydować się miedzy tej opaska i zegarek Polar F1. Czy pan ma jakiś opinie na to?
Chcę coś na którym będzie mieć wymiary tętni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-02-18 19:50
Nie znam Polar F1, więc trudno mi podpowiedziec. Wszystko też zależy od dostępnego budżetu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam 2017-03-30 20:39
Witam. Czy opaski tego typu komunikują się z aplikacjami typu "Sportstracker" , "Endomondo" ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lila 2017-04-04 20:00
Witam. Jaka jest różnica między ART SMART Fitness AOS-01B a Smartband ART SMART Fitness Elegant?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-04-05 05:44
żadna - jak spojrzysz na pudełko, zobaczysz oba oznaczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Martyna 2017-05-07 15:13
Witam, szukam opaski która będzie liczyła mi ilość spalonych kalorii podczas treningu w domu. Czy ta opaska się do tego nadaje?
Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-05-08 15:07
To zależy co i jak będziesz cwiczyc. Opaska reaguje na ruch rąk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ślimak 2017-06-15 15:01
Czy na opasce AOS-01B można wyczyścic kalorie? Nie spaliłam ich bo opaska się ładowała, a wyszło 235. Mam aplikacje Mistep.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube