Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja zestawu Rapoo X1900

  • Opublikowano: niedziela, 12, maj 2019 03:14
  • 12 Maj

Spis treści

Mam wrażenie, że zestawy składające się z klawiatury i myszki są coraz popularniejsze. Wnioskuję to po tym, jak często w ostatnim czasie takie komplety trafiają w moje ręce. Niedawno na przykład trafił do mnie egzemplarz Rapoo X1900, o którym dziś Wam opowiem.

Od razu zaznaczę – nie jest to nowość w ofercie Rapoo. Klawiatura (K1800M) i myszka (M100) oferowane pod jednym, wspólnym symbolem X1900, były dostępne w sklepach już w ubiegłym roku. Ale chociaż dopiero dziś Wam o tym opowiadam, ciągle możecie kupić ten zestaw w sklepach.
Jak nietrudno się domyślić, oba akcesoria umieszczono w jednym wspólnym opakowaniu. Ma ono charakterystyczne barwy Rapoo, z którymi spotkałem się już przy okazji innych produktów tego producenta. W środku oprócz klawiatury i myszki znajduje się komplet baterii zasilających (2xAA) klawiaturę i myszkę.

zestaw rapoo x1900 1 20190511 1523181649

Opakowanie

Już na pierwszy rzut oka widać, że oba urządzenia należą do niskobudżetowych. Materiał, z którego je wykonano nie prezentuje się najlepiej. Czuć w nim tani plastik, ale też wykonanie nie należy do najlepszych. Matryca, w której wykonano plastikowe elementy pozostawiła w niektórych miejscach ostre krawędzie i chociaż raczej nie skaleczą, to pomimo gumowego wykończenia mogą np. porysować delikatne blaty biurek. Zarzut ten dotyczy klawiatury, której podstawy co prawda wyposażono w gumowe podkładki, ale już krawędzie, na których je naklejono pozostały ostre, a guma jest naprawdę cienka.
Klawiatura wchodząca w skład X1900 jest dużym modelem wyposażonym w podpórkę na nadgarstki. Szeroka ramka, w której osadzono przyciski powoduje, że klawiatura sprawia wrażenie masywnej. Wrażenie to znika, gdy weźmie się ją do ręki – zmienia się ono wtedy w uczucie trzymania pustej skorupy. I trochę tak jest, jak się spojrzy na spód – widać, że podpórka na nadgarstki to cienki, pusty w środku, kawałek plastiku. Ale sztywny – nie ugina się pod naciskiem ręki.
Przyciski mają standardowy układ QWERTY i oczywiście jest wydzielony osobny blok numeryczny. Obie części zostały rozdzielone takimi samymi przyciskami jak w przypadku innych klawiatur – strzałkami i klawiszami Home, End itp. Wszystkie przyciski mają standardowe rozmiary, ich powierzchnie są lekko wklęśnięte, by ułatwić ich obsługę. Tradycyjnie przyciski funkcyjne mają podwójne funkcje, przy ich pomocy możemy otwierać pocztę mailową, sterować multimediami itp. Klawiatura ta nie różni się niczym – no może poza jednym drobnym szczegółem – od innych dostępnych na rynku.

zestaw rapoo x1900 2 20190511 1800934261

Klawiatura i mysz czyli zestaw Rapoo X1900

Niestety, producent nie wyposażył klawiatury w żaden włącznik pozwalający oszczędzać baterię, ani w żadne lampki, które sygnalizowałyby stan zasilania czy chociażby włączony Caps Lock. Niestety, nie ma żadnych światełek, co utrudnia korzystanie z klawiatury. I to jest ta różnica, w porównaniu do innych modeli, o której wspomniałem wcześniej.
Myszka jest niewielka. Dedykowana jest bardziej do dziecięcych lub kobiecych dłoni. Ma bardzo prostą konstrukcję, oferuje użytkownikowi tylko trzy przyciski – dwa główne oraz rolkę przewijania. Główne przyciski wykonano w formie jednego elementu przykrywającego górną część akcesorium. Nie jest on niestety dokładnie dopasowany do korpusu, co w przyszłości spowoduje odkładanie się zanieczyszczeń w szczelinach. Boki pokryto tzw. jodełką – by poprawić pewność chwytu. I faktycznie, myszka leży w dłoniach pewniej niż gdyby miała w tych miejscach gładką powierzchnię. Całe akcesorium wykonano z jednego rodzaju tworzywa. Na spodzie widać małe (bardzo małe) ślizgacze. Właściwie są to cztery kropki, które nie wzbudzają mojego zaufania. Mysz jest lekka, to prawda, ale mimo wszystko… jeszcze nie widziałem tak małych ślizgaczy. Czujnik optyczny umieszczono z boku osi, nad nim zlokalizowano przełącznik suwakowy włączający zasilanie myszki, a obok przycisk przełączający komunikację pomiędzy Bluetooth a WiFi 2.4GHz. W dolnej części znajduje się pokrywka, zasłaniająca gniazda: na baterię oraz drugie na mikronadajnik.

zestaw rapoo x1900 3 20190511 1126153490

Mysz Rapoo M100 z zestawu X1900

Podobnie jak klawiatura, mysz wykonana jest z niskobudżetowego tworzywa. I znów, bez umieszczonej w środku baterii, sprawia wrażenie pustej skorupy, na szczęście nie tak kruchej jak skorupka jajka. Pomimo niskobudżetowości, tworzywo jest wytrzymałe.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube