Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Genius KB-G265

  • Opublikowano: środa, 04, grudzień 2013 10:04
  • 04 Gru

Spis treści

Wśród akcesoriów gamingowych możemy znaleźć myszki, słuchawki, kontrolery i klawiatury. W moje ręce trafiła klawiatura Genisa KB-G265, która jest przez producenta pozycjonowana właśnie w grupie akcesoriów dla graczy. Postanowiłem sprawdzić, czy gracz (nie koniecznie ten zawodowy), będzie zadowolony po jej zakupie. 

klawiatura genius kb-g265 1 20131124 1886749560

Na początek zadajmy sobie pytanie, jakie cechy powinna mieć klawiatura dla gracza. Powinna ona:
1. być wykonana solidnie, z dobrych materiałów, z elastycznym przewodem w oplocie
2. szybko przekazywać sygnały do komputera, powinna więc mieć pozłacaną końcówkę przewodu komunikacyjnego
3. mieć wyróżnione klawisze najczęściej używane w grach: WSAD, powinny one mieć możliwość wymiany
4. umożliwiać zapisywanie profili i makr i szybkie przełączanie pomiędzy nimi.
5. mieć ciekawy, agresywny wygląd
Dodatkowo mile widziane są takie dodatki jak:
• Regulacja głośności słuchawek lub głośników
• Podświetlenie,
• Wyświetlacz informujący o godzinie,
• Wbudowany hub USB lub chociaż port USB

klawiatura genius kb-g265 2 20131124 1434088929Jak na tle tych wymagań wygląda klawiatura Geniusa? Przede wszystkim ma inny niż standardowe, czyli zwykłe, klawiatury wygląd. Ścięte rogi, załamania na oparciach dla nadgarstków – drobne rzeczy, które pokazują, że jest to akcesorium przeznaczone dla graczy. Kolejne wyróżniające elementy to przyciski – WSAD i strzałki, które pomalowano na kolor srebrny. Na tle czarnej obudowy i czarnych przycisków, osiem klawiszy jest wyraźnie widocznych. W górnej części po lewej stronie znajdują się przyciski medialne, przy ich pomocy możemy regulować m.in. głośnością odtwarzanej muzyki Z kolei po prawej stronie umieszczono przyciski, które wywołują nam określone programy Windowsa. Dzięki nim mamy szybki dostęp m.in. do przeglądarki internetowej czy funkcji Mój komputer. Jeden z przycisków włącza i wyłącza podświetlenie klawiatury. Zastosowano tutaj diody LED o miłym dla oka niebieskim kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest przycisk, który blokuje klawisze funkcyjne Windowsa. Moim zdaniem przydatna rzecz, bo zabezpiecza nas przed przypadkowym zminimalizowaniem okna gry w czasie zabawy.

klawiatura genius kb-g265 4 20131124 2051506051Układ klawiszy w KB-G265 to standardowy układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym. Jest to klawiatura membranowa, niestety nie ma tu przełączników mechanicznych, czyli takich jakie stosuje się w profesjonalnych klawiaturach gamingowych. Przyciski są duże, łatwo w nie trafić, charakteryzują się jednak całkiem sporym skokiem. Problemem mogą być odstępy pomiędzy przyciskami. Pomiędzy nimi będzie się zbierać kurz i inne zanieczyszczenia, ale to akurat występuje praktycznie w każdej klawiaturze gamingowej. W zestawie z klawiaturą dołączono uchwyt, przy pomocy którego możemy wymieniać klawisze, oraz osiem dodatkowych przycisków WSAD i strzałek – w kolorze standardowych klawiszy. Jeśli nam więc nie odpowiadają kolorowe przyciski, możemy mieć klawiaturę monokolorową.


klawiatura genius kb-g265 6 20131124 1642117383

Zarzut, jaki mogę postawić tej klawiaturze dotyczy przewodu. Jest to niestety zwykły przewód, bez zabezpieczenia w postaci oplotu, dodatkowo wtyk USB to zwykła, nie pozłacana końcówka. Zdziwiło mnie również podświetlenie, otóż klawisze funkcyjne nie mają go. Wygląda więc na to, że w czasie gry, jeśli będziemy chcieli wyregulować głośność, będziemy to robić na oślep. Kolejnym minusem, który wytknę są małe nóżki. Zamontowane na spodzie podpórki mają za zadanie podnieść górną część klawiatury, tak by używanie jej stało się wygodniejsze. W tym przypadku niestety, możemy podnieść klawiaturę na ok. 0.5 cm. Jak dla mnie, jest to tak mała wysokość, że praktycznie nie robi żadnej różnicy, czy klawiatura jest podniesiona, czy też nie.
Klawiatura ma wbudowane dwa porty USB, wygląda więc na to, że mamy wbudowany hub. Dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę liczbę akcesoriów, które dziś podłączamy do komputera. Jest tego coraz więcej, a portów w komputerach niestety nie przybywa.

klawiatura genius kb-g265 7 20131124 1736460997Wspomnę jeszcze o jednym rozwiązaniu, które tutaj zastosowano – technologii Anti-Ghost Keys. Jest to bardzo użyteczne rozwiązanie, które pozwala wykonywać złożone sekwencje ruchów, bez blokowania wciśniętych jednocześnie (nawet dwudziestu) innych klawiszy. Krótko mówiąc, naciśnięcia są kolejkowane i realizowane po kolei w odstępach ułamków sekund.
KB-G265 używałem zarówno podczas normalnej pracy, jak i w czasie gry. Gry, które wzięły udział w testach to zarówno MMO: The Old Republic, Star Trek Online, Lord of The Rings Online, jak i gry akcji: Tron: Evolution i Gears of War. Pomimo tego, że wykazałem wcześniej pewne minusy tego urządzenia, jego użytkowanie nie jest takie złe. Duże klawisze i wysoki skok mają swoje plusy.

klawiatura genius kb-g265 12 20131124 1902054096


Podsumowanie
Porównując wymienione na początku cechy klawiatury gamingowej, z tym co udało mi się „odkryć” w modelu KB-G265, muszę przyznać, że klawiatura leży dość blisko profesjonalnych akcesoriów gamingowych. Co prawda takie elementy jak membranowe przekaźniki czy brak makr i profili, to spore wady, z punktu widzenia profesjonalistów, ale dla amatorów wirtualnych podbojów czy półprofesjonalistów, ta klawiatura będzie bardzo dobrze spełniała swoje zadanie. Co prawda wolałbym, by jej góra była bardziej podniesiona na nóżkach, ale jest to czysto subiektywna ocena. Klawiaturę można kupić za około 100 złotych, tak więc jak na sprzęt dla graczy, cena jest dość atrakcyjna.

klawiatura genius kb-g265 11 20131124 1347188276

Plusy Minusy

Jakość wykonania
Cena
Hub USB

Słabo zabezpieczony przewód
Brak makr
Klawiatura membranowa        

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube