foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wśród akcesoriów gamingowych możemy znaleźć myszki, słuchawki, kontrolery i klawiatury. W moje ręce trafiła klawiatura Genisa KB-G265, która jest przez producenta pozycjonowana właśnie w grupie akcesoriów dla graczy. Postanowiłem sprawdzić, czy gracz (nie koniecznie ten zawodowy), będzie zadowolony po jej zakupie. 

klawiatura genius kb-g265 1 20131124 1886749560

Na początek zadajmy sobie pytanie, jakie cechy powinna mieć klawiatura dla gracza. Powinna ona:
1. być wykonana solidnie, z dobrych materiałów, z elastycznym przewodem w oplocie
2. szybko przekazywać sygnały do komputera, powinna więc mieć pozłacaną końcówkę przewodu komunikacyjnego
3. mieć wyróżnione klawisze najczęściej używane w grach: WSAD, powinny one mieć możliwość wymiany
4. umożliwiać zapisywanie profili i makr i szybkie przełączanie pomiędzy nimi.
5. mieć ciekawy, agresywny wygląd
Dodatkowo mile widziane są takie dodatki jak:
• Regulacja głośności słuchawek lub głośników
• Podświetlenie,
• Wyświetlacz informujący o godzinie,
• Wbudowany hub USB lub chociaż port USB

klawiatura genius kb-g265 2 20131124 1434088929Jak na tle tych wymagań wygląda klawiatura Geniusa? Przede wszystkim ma inny niż standardowe, czyli zwykłe, klawiatury wygląd. Ścięte rogi, załamania na oparciach dla nadgarstków – drobne rzeczy, które pokazują, że jest to akcesorium przeznaczone dla graczy. Kolejne wyróżniające elementy to przyciski – WSAD i strzałki, które pomalowano na kolor srebrny. Na tle czarnej obudowy i czarnych przycisków, osiem klawiszy jest wyraźnie widocznych. W górnej części po lewej stronie znajdują się przyciski medialne, przy ich pomocy możemy regulować m.in. głośnością odtwarzanej muzyki Z kolei po prawej stronie umieszczono przyciski, które wywołują nam określone programy Windowsa. Dzięki nim mamy szybki dostęp m.in. do przeglądarki internetowej czy funkcji Mój komputer. Jeden z przycisków włącza i wyłącza podświetlenie klawiatury. Zastosowano tutaj diody LED o miłym dla oka niebieskim kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest przycisk, który blokuje klawisze funkcyjne Windowsa. Moim zdaniem przydatna rzecz, bo zabezpiecza nas przed przypadkowym zminimalizowaniem okna gry w czasie zabawy.

klawiatura genius kb-g265 4 20131124 2051506051Układ klawiszy w KB-G265 to standardowy układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym. Jest to klawiatura membranowa, niestety nie ma tu przełączników mechanicznych, czyli takich jakie stosuje się w profesjonalnych klawiaturach gamingowych. Przyciski są duże, łatwo w nie trafić, charakteryzują się jednak całkiem sporym skokiem. Problemem mogą być odstępy pomiędzy przyciskami. Pomiędzy nimi będzie się zbierać kurz i inne zanieczyszczenia, ale to akurat występuje praktycznie w każdej klawiaturze gamingowej. W zestawie z klawiaturą dołączono uchwyt, przy pomocy którego możemy wymieniać klawisze, oraz osiem dodatkowych przycisków WSAD i strzałek – w kolorze standardowych klawiszy. Jeśli nam więc nie odpowiadają kolorowe przyciski, możemy mieć klawiaturę monokolorową.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube