ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja zestawu Rapoo 8200M

  • Opublikowano: niedziela, 03, marzec 2019 05:23
  • 03 Mar

Spis treści

Mam wrażenie, że zestawy składające się z klawiatury i myszki stają się coraz popularniejsze. Niedawno przedstawiłem Wam recenzję zestawu Logitech MK540 Advanced a dziś możecie poznać taki sam komplet, ale innego producenta – poznajcie Rapoo 8200M.

Ktoś, kto śledzi publikowane przeze mnie recenzje, na pewno przypomni sobie podobny zestaw, który już opisywałem – Rapoo 8200P. Jednak pomimo bardzo podobnego symbolu jest kilka znaczących różnic pomiędzy obydwoma kompletami. Widać to już na pierwszy rzut oka, gdy porównuje się same opakowania. W przypadku wersji „M” pudełko jest ciemne, ale też klawiatura i myszką są ciemne. Zestaw, który dziś przedstawiam zapakowano w turkusowe pudełko, na górze którego można zobaczyć białe akcesoria. I tak naprawdę tylko grafiki prezentujące klawiaturę i mysz rzucają się w oczy. Są tam oczywiście jeszcze znaczki, które przedstawiają główne cechy zestawu: brak przewodów, możliwość zmiany DPI w myszce, odporność na zalanie itp. Są one jednak mało widoczne. Na odwrocie ponownie zamieszczono te same ikony, ale dodatkowo umieszczono pod nimi opisy wyjaśniające w kilku językach znacznie rysunków.

zestaw rapoo 8200m 1 20190302 1794000236

Pudełko z zestawem w środku

W środku oprócz głównych elementów zestawu: myszki i klawiatury, znalazłem komplet baterii (AA) oraz oczywiście mikronadajnik. Ten ostatni schowany jest w myszce w schowku na baterię.

Myszka

Już na pierwszy rzut oka widać, że ta część kompletu została wykonana z dbałością o cenę – by była niska. Nie zarzucam tu nic materiałom, z których wykonano to akcesorium, jednak cienkie płytki przycisków oraz małe klawisze umieszczone na lewym boku oraz ten służący do zmiany DPI pokazują, że tu szukano oszczędności. Są surowe, kanciaste, brak im gładkości i finezji wykonania. Również ich naciśnięcie pokazuje, że umieszczone pod nimi przełączniki nie należą do górnej półki. Podobnie słabo prezentuje się umieszczony na odwrocie przełącznik suwakowy, który uruchamia myszkę.

zestaw rapoo 8200m 2 20190302 1286147520

Zestaw Rapoo 8200M prawie w komplecie

Za to nie można nic zarzucić wizualnej stronie myszki. Biała góra z szarymi bokami, na których naniesiono białe krzywizny, prezentuje się naprawdę dobrze. Producent pokusił się nawet o białe ślizgacze, by utrzymać konwencję niewinnej bieli. I naprawdę wygląda to dobrze. Z doświadczenia jednak wiem, że już po kilku tygodniach użytkowania nieskazitelna biel zamieni się w szarość naznaczoną ciemniejszymi rysami. A niestety, materiał wykorzystany na górną część obudowy nie umożliwi łatwego czyszczenia. Jest gładki i przyjemny w dotyku, jednak jego powierzchnia chętnie będzie absorbowała kurz. Trochę lepiej prezentują się boki wykonane z miękkiego gumowego tworzywa, jednak naniesione na nim białe elementy są naklejone, a nie wtopione. Nie dość więc, że ich biel zszarzeje, to jeszcze grozi im ryzyko odklejenia. Oczywiście może się to nie stanie, jednak przyznaję, że nie wzbudza to mojego zaufania.

zestaw rapoo 8200m 15 20190302 1674707149

Mysz z zestawu

Myszka należy do małych modeli, dlatego m.in. ze względu na kolor, doskonale będzie pasować dla Pań. Zwłaszcza, że one z reguły obchodzą się z takimi akcesoriami delikatniej, jest więc szansa na to, że ta biel uchowa się dłużej. Ponieważ dodatkowe przyciski umieszczone są na lewej krawędzi, jest to model dedykowany osobom praworęcznym.

Klawiatura

Ta część zestawu Rapoo 8200M jest bardzo podobna do klawiatury, którą można znaleźć w Rapoo 8200P. Nie licząc oczywiście koloru, chociaż komplet który Wam dziś przybliżam występuje zarówno w wersji białej, jak i czarnej.
Tym razem to akcesorium nie zaskakuje mnie już swoją niewielką grubością. Niemniej, ciągle jest to niezwykle cienka klawiatura, w której przyciski wystają nad obudowę na ok. milimetr. To jedna z charakterystycznych cech klawiatur membranowych, a do tej grupy należy ten model. Przypomina on trochę klawiaturę laptopa tyle, że bardziej rozbudowaną. I niestety, podobnie jak w przypadku 8200P, tak i tu nie ma podświetlenia. Jak na akcesorium do PC przystało, jest to pełnowymiarowa klawiatura z własnym blokiem numerycznym. To, co ją odróżnia od innych modeli to pionowy układ przycisków Home, End, Insert, PgUp, Delete i PgDn oraz dodatkowe przyciski funkcyjne umieszczone na górnej krawędzi. Ich wykonanie przypomina mi klawisze pianina tyle, że odwrócone tyłem do użytkownika. Przyciski te oznakowano ikonami, które informują, do czego służą poszczególne płytki. Przewijanie stron do przodu, do tyłu, przejście do strony domowej, uruchomienie poczty, kalkulatora, regulacja głośności, przewijanie plików multimedialnych – tego typu akcje wykonamy po ich naciśnięciu. Pod tym kątem nic się nie zmieniło w porównaniu do Rapoo 8200P.

zestaw rapoo 8200m 3 20190302 1958187847

Klawiatura z widocznymi zaznaczonymi przyciskami do komunikacji bezprzewodowej

W prawym górnym rogu, nad blokiem numerycznym, znajduje się dioda pokazująca stan zasilania. W tym miejscu ponownie zwrócę Waszą uwagę na układ przycisków w tej części klawiatury. Jak zauważycie na zdjęciu, jest on trochę inny w porównaniu do „standardowych” modeli. Pozostałe przyciski, czyli główny blok, mają standardowy układ QWERTY.
Na spodzie znajdują się oczywiście nóżki, które pod niewielkim kątem podnoszą tył klawiatury pochylając ją w stronę użytkownika. Ułatwia to pisanie, ale też nie jest żadnym novum. Ponownie zauważę, że wolałbym by były one trochę wyższe, dzięki czemu kąt pochylenia byłby trochę większy. Z tyłu, obok jednej z nich znajduje się gniazdo na baterię AA.

zestaw rapoo 8200m 6 20190302 1103329400

Miejsce na gniazdo baterii

Klawiatura prezentuje się elegancko, chociaż ponownie zauważę, że biały kolor nie należy do moich faworytów. Zbyt łatwo pozostają na nim ślady użytkowania. Projektant zaproponował obudowę wykonaną z matowego tworzywa (w moim przypadku białego, ale jak już wspomniałem jest też czarna wersja), której boki ścięto i wyszlifowano na wysoki połysk. Dzięki temu ten element zestawu prezentuje się naprawdę elegancko.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube