PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Klawiatura A4TECH Bloody B180 RGB

  • Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018 05:56
  • 21 Paź

Spis treści

Bardzo często klawiatury gamingowe mają ostre, agresywne kształty, które mają przyciągnąć wzrok, a jednocześnie podkręcić adrenalinę zwiększając wrażenie dynamiki i akcji. Jednak nie wszyscy gracze lubią takie wykończenia, dlatego na rynku pojawiają się również prostsze modele, o równych, niczym niezakłóconych liniach. Przykładem jest Bloody B180 RGB przygotowana przez firmę A4Tech, która trafiła w moje ręce.

Klawiatura przychodzi w standardowym podłużnym pudełku, na wierzchu którego umieszczono grafikę przybliżającą zawartość oraz oczywiście główne cechy urządzenia. Mniej standardowo wygląda wnętrze, kiedy już otworzymy opakowanie, by wyjąć zawartość. Bloody B180 została zapakowana w specjalną folię oraz piankę chroniącą ją przed uszkodzeniem ze wszystkich stron. Pierwszy raz spotkałem się z tak troskliwie zapakowaną klawiaturą. Oprócz niej w środku znajdują się cztery zapasowe nakładki na główne przyciski gamingowe – WSAD – oraz klucz do ich zdejmowania.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 1 20181020 1837050488

Opakowanie klawiatury

Klawiatura

Wspomniałem już, że ten model akcesoria dla graczy ma proste linie. Obudowa ma kształt regularnego prostokąta, który dla wielu osób (w tym i dla mnie) będzie po prostu nudny. I nie ma podpórki pod nadgarstki. Nie jest to niestety moja ulubiona konstrukcja.
Górną powierzchnię obudowy przykryto przezroczystym tworzywem, które zostało przykręcone do znajdującego się poniżej plastiku. Nad przezroczystą taflę wystają przyciski osadzone na wyraźnie zaznaczonych kolumnach. Duże nakładki powodują, że wyglądają jak ciasno rosnące grzybki. Za to, taka konstrukcja pozwoli utrzymać klawiaturę w czystości.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 2 20181020 2067731085

Klawiatura A4Tech Bloody B180 RGB

Bloody B180 ma standardowy układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym. Pod tym kątem nie różni się niczym od zwykłych, standardowych modeli. Długa spacja, duży Enter i rzucające się w oczy cztery przyciski WSAD to coś, co szybko daje się zauważyć. Producent fabrycznie zamontował wyróżnione czerwonym kolorem przyciski, które na dodatek zostały pokryte silikonową powłoką. Ma ona zapewnić lepszą przyczepność palców w czasie gry. Dodatkowo, powierzchnia została specjalnie pochylona, co ma wyeliminować przypadkowe kliknięcia. Czy tak jest przekonacie się w dalszej części tekstu. I jak większość dzisiejszych klawiatur dla graczy, tak i tu zastosowano podświetlenie.
Cała konstrukcja została uszczelniona, producent przygotował też specjalny otwór, przez który odprowadzane są płyny, którymi możemy przypadkowo zalać klawiaturę. To chroni schowaną w środku elektronikę, przedłużając życie urządzenia. Ciekawy i na pewno przydatny pomysł.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 6 20181020 1867358416

Nietypowe nóżki klawiatury

Bloody B180 ma jeszcze jedną nietypową rzecz – stópki. Tradycyjnie, na spodzie klawiatury umieszczono nóżki, które podnosząc jej górną krawędź nachylają ją w stronę użytkownika, ułatwiając korzystanie z niej. O ile jednak w „normalnych” modelach wychylają się one do góry, w tym przypadku rozchylają się one na boki. Ciekawy pomysł, który w żaden sposób nie wpływa na stabilność akcesoria. Aby tak się stało, podstawki zostały wykończone pod kątem. Ich końcówki wykonano z silikonu, który ma zadbać o to, by klawiatura nie przesuwała się po biurku.
Przewód wyprowadzono z tyłu obudowy z prawej strony. Producent zadbał, by miejsce to zabezpieczyć odpowiednim wzmocnieniem, które chroni przewód przed złamaniem. Sznur zabezpieczono czarnym oplotem materiałowym.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 3 20181020 1486476011

Wyróżnione przyciski WSAD

Na pewno klawiatura prezentuje się elegancko. Przezroczysta tafla pod przyciskami nadaje jej ciekawego charakteru, zwłaszcza gdy zacznie się w niej odbijać podświetlenie klawiszy. Całość została porządnie wykonana, nie widać żadnych niedoróbek, szczelin, nierówności itp. Trudno mi jednak oprzeć się wrażeniu, że materiały wykorzystane do produkcji B180 należą do tych niskobudżetowych. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, z którym niekoniecznie musicie się zgadzać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube