Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Ozone Gaming Strike

  • Opublikowano: poniedziałek, 13, sierpień 2012 19:55
  • 13 Sie

 

DSC09612Każdy wie, że profesjonalny sprzęt musi kosztować. Musi kosztować, bo musi oferować odpowiednią jakość. Urządzenia gamingowe to nie tylko większy zysk producenta, ale i prestiż. Nic więc dziwnego, że do grupy producentów akcesoriów dla graczy pretenduje wiele firm. Jednak nie każda oferuje sprzęt tylko dla graczy. Taką firmą jest Ozone Gaming Gear, której mysz Radon 5K już testowałem. Teraz nadszedł czas na klawiaturę – Strike.

DSC09610

Na początek mamy imponujące pudełko. Karton, w którym zmieściłyby się dwie przeciętne klawiatury umieszczone jedna nad drugą pokazuje, że nie byle co mieści się w środku. Mówią też o tym wyeksponowane napisy: 1000Hz Polling Rate, 2 USB Hubs, Audio Mic Ports i 50.000.000 Keystrokes Lifecycle. W skrócie osobom niebędącym w temacie powiem, że chodzi o szybkość przesyłania sygnałów, zainstalowane huby USB, gniazda słuchawek i mikrofonu zainstalowane w klawiaturze oraz wytrzymałość klawiszy na uderzenia palców. Pięćdziesiąt milionów to niemało. Z tyłu opakowania umieszczono dokładną specyfikację w dwunastu językach. Ozone nie zapomniało o naszym kraju.

W pudełku znajdziemy czarną klawiaturę z niebywale grubym przewodem, oparcie na nadgarstki, które możemy ale nie musimy dołączyć do klawiatury, oraz kilka małych elementów: przyciski W, S, A, D, klips do wymiany przycisków oraz przejściówkę z PS/2 na USB. Od razu też widać, że producent jest oszczędny w tworzeniu zaskakujących wyglądem urządzeń. Prosty kształt klawiatury nijak się ma do np. Aivia K-8100 Gigabyte, G-115 Logitecha, czy serii SideWinder Microsoftu, też przeznaczonych dla graczy. Czarna obudowa tylko w prawym górnym rogu upstrzona została czerwonym kleksem symbolizującym krew i napisem z nazwą klawiatury. Drugą taką plamę krwi znajdziemy na podpórce do nadgarstków.

DSC09628

Klawiatura jest diabelnie ciężka. Według specyfikacji producenta waży trochę więcej niż półtora kilo. I to się czuje. Z jednej strony zapewni to stabilne położenie na biurku, z drugiej jednak wyprawa do kolegi na wspólne granie wiąże się z dźwiganiem tego ciężaru. Na spodniej części zamocowano cztery gumowe podkładki, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego tarcia. W tylnej części umocowano dwie składane nóżki, które pozwolą podnieść tylną krawędź, a tym samym pochylić klawisze w stronę użytkownika. Mamy więc wybór: pracujemy z klawiaturą ułożoną płasko lub pochyloną. Jak kto woli.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube