PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test zestawu Fury Thunderjet Gaming Combo Set

  • Opublikowano: niedziela, 12, sierpień 2018 05:50
  • 12 Sie

Spis treści

Każdy z graczy komputerowych marzy o akcesoriach, które będą go wyróżniały, a jednocześnie zapewnią mu frajdę z zabawy. Bardzo często jednak urządzenia, z których korzystamy, pochodzą od różnych producentów. Na pewno przyznacie, że zdecydowanie lepiej wygląda stanowisko wyposażone w komplet akcesoriów pochodzących z jednej serii. Przykładem takiego zestawu jest Fury Thunderjet, który opisuję poniżej.

Zestaw zapakowano w poręczne pudełko, które z powodzeniem mogłoby zmieścić w środku małą hulajnogę. Jednak grafiki umieszczone na ścianach szybko wyprowadzą z tego błędu potencjalnego amatora jazdy na tym jednośladzie. Duże logo zaciśniętej pięści oraz grafiki akcesoriów wchodzących w skład zestawu umieszczone na niebieskiej chmurze robią wrażenie, jednoznacznie wskazując co jest w środku: słuchawki, klawiatura, mysz i podkładka. Mamy więc do dyspozycji cały zestaw akcesoriów dla gracza.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 28 20180811 1311505326

Pudełko z zestawem

Zacznijmy od klawiatury.

W pierwszej chwili może szokować. Jest bardzo… oszczędna. Po wyjęciu jej z pudełka widać gołą blachę, na której umieszczono przyciski. Wygląd bardzo futurystyczny, ale niestety, mi nie przypadł do gustu. Nieregularne kształty metalu nawiązują do agresywnych kształtów akcesoriów gamingowych i pod tym kątem faktycznie klawiatura wygląda obiecująco. Na pewno znajdą się gracze, którym taki minimalistyczny wygląd się spodoba, ja jednak jako dinozaur pamiętający pierwsze gry (kto z Was pamięta / grał w Scorched Earth?) zdecydowanie wolę bardziej zabudowane klawiatury.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 10 20180811 1365393167

Klawiatura to przyciski osadzone na metalowej płycie

Ponieważ nie ma tu żadnego fragmentu obudowy, przyciski są dość wysoko zlokalizowane nad płytą montażową (brzmi to lepiej niż „blachą” prawda?). Dzięki temu nie ma większego problemu z czyszczeniem klawiatury, a podświetlenie jest trochę bardziej widoczne w porównaniu do konstrukcji zamkniętych w obudowie. Układ klawiszy jest standardowy. Mamy do czynienia z typowym układem QWERTY, z wydzielonym blokiem numerycznym. Górny rząd przycisków funkcyjnych F1-F12 oprócz swojej podstawowej funkcji ma również przypisane dodatkowe – związane z odtwarzaniem multimediów oraz wywoływaniem narzędzi systemowych, takich jak program pocztowy, kalkulator itp. Pomiędzy strzałkami a przyciskami Insert, Home itp. umieszczono plastikowy klocek, na powierzchni którego nadrukowano logo producenta. Przyznaję, że nie bardzo mi on pasuje w tym miejscu, wygląda jakby go wciśnięto tam na siłę. Podobnie zbudowany klocek, ale większy i bardziej pasujący, umieszczono nad blokiem numerycznym. Umieszczono w nim trzy diody, które informują o włączonym bloku numerycznym, Caps Locku i Scroll Locku.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 11 20180811 1910898486

Konstrukcja na pewno jest odporna na zalanie

Przyciski mają standardową wielkość, przerwy pomiędzy nimi również. O tym, że jest to klawiatura dla graczy – poza nietypowym kształtem – świadczą strzałki naniesione na klawiszach WSAD oraz małe literki WSAD nadrukowane na przyciskach ze strzałkami. Niestety, nie ma żadnego mocniejszego wyróżnika tych najczęściej używanych przez graczy przycisków. I jeszcze jednak uwaga – klawiatura jest membranowa. Fury nie zdecydowało się w tym przypadku na zastosowanie przełączników mechanicznych. Na pewno wielu graczom, tym profesjonalnym, się to nie spodoba. Ja przyznaję, że wolę membrany, ponieważ taka klawiatura pracuje ciszej, a przyciski uginają się bardziej miękko, co w moim odczuciu jest bardziej komfortowe.
Jak już wspomniałem przyciski są podświetlane. Już przy pierwszym podłączeniu widać, że mamy do dyspozycji pełną paletę RGB. Niestety, nie mamy zbyt wielkiego pola manewru jeśli chodzi o zmianę świateł. Możemy je wyłączyć, ustawić jako pulsujące lub stałe oraz zwiększyć lub zmniejszyć natężenie podświetlenia. Ponieważ producent nie przygotował żadnego oprogramowania do konfiguracji, zmiany te realizujemy przy pomocy kombinacji klawiszy (Fn + „światełko”, Fn + PgUp/PgDown).

zestaw fury thunderjet gaming combo set 13 20180811 1393942885

Przyciski są wysoko osadzone

Zaglądając na spód klawiatury zobaczymy plastikową osłonę, to pod nią kryje się elektronika), na której zamontowano dwie wychylne nóżki pozwalające na podniesienie klawiatury i nachylenie jej w stronę użytkownika. Na wysokości bloku numerycznego, z plastikowej obudowy na spodzie wyprowadzono przewód. O ile sznur wygląda solidnie, zabezpieczono go oplotem materiałowym, o tyle jego wyprowadzenie, pomimo tego, że jest wzmocnione, nie budzi mojego zaufania. Jest po prostu zbyt elastyczne, zbyt łatwo poddaje się ugięciom. Przewód ma długość 160 cm.

Rzućmy teraz okiem na słuchawki

Prezentują się lepiej niż klawiatura, ale… też widać tu poczynione przez producenta oszczędności. Słuchawki są w całości wykonane z tworzywa i to takiego, które już na pierwszy rzut oka pokazuje, że nie należy do tych z wyższej półki. Wyposażono je w przewód z oplotem materiałowym o długości 180 cm. Zakończono go dwoma wtykami typu jack 3.5mm – audio i mikrofonowym. W odległości ok. 30 cm od lewego nausznika umieszczono na przewodzie kontroler. Jest olbrzymi, a jedyną jego funkcją jest regulowanie głośności. Z jednej strony duży rozmiar ma swoje plusy (hm!), dzięki czemu łatwo go zlokalizować a wyprofilowana obudowa pozwala na szybkie znalezienie kółka potencjometru. Wyprowadzenie przewodu jest zacznie solidniejsze niż to, które zastosowano w klawiaturze.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 20 20180811 1024829823

Słuchawki

Lekko owalne nauszniki wykonano z czarnego materiału, spod którego przebija niebieska osłona przetworników. Od wewnętrznej strony konstrukcję wyposażono w pady, które określiłbym jako średnio twarde. Nauszniki są na stałe przymocowane do pałąka, co oznacza, że słuchawki dopasowują się do kształtu głowy tylko poprzez miękkie poduszki. Na pałąku od wewnętrznej strony umieszczono literki L i R wskazujące (gdyby ktoś nie wiedział), który nausznik jest który. Oczywiście można zwiększyć wielkość pałąka rozsuwając go. Prowadnica jest plastikowa i mocno hałasuje przy rozsuwaniu. Oczywiście jest to realizowane skokowo.
Na lewym nauszniku zamontowano wychylny mikrofon. Umieszczono go na stałym ramieniu, w efekcie czego nie ma możliwości zmiany odległości czujnika od ust użytkownika. Zawias, na którym zamontowano ramię mikrofonu jest ciasno spasowany, dzięki czemu pozostaje ono w tym miejscu, w którym je ustawimy.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 26 20180811 1277683337

Plastikowa prowadnica pałąka

Wygodę użytkowania zapewnić ma miękka gąbka, którą umieszczono od wewnętrznej strony pałąka oraz oczywiście pady nauszników. Ponieważ cała konstrukcja została wykonana z plastiku, słuchawki są lekkie, prawie nie czuć ich na głowie.

Nadszedł czas na myszkę

Tak jak w przypadku klawiatury i słuchawek, mysz dołączona do zestawu jest dedykowana tylko do niego i nie występuje, jako osobne akcesorium. I podobnie jak w przypadku słuchawek, tak i to urządzenie zostało wykonane z niskobudżetowego tworzywa. W tym przypadku jednak dzięki grafikom symbolizującym błyskawice, które umieszczono na obudowie, nie jest to takie widoczne. Na grzbiecie, wśród „wyładowań” umieszczono logo Fury.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 2 20180811 1835049221

Mysz prezentuje się chyba najciekawiej

Główne przyciski są ostro zakończone. Pomiędzy nimi jest duża przerwa, w której umieszczono rolkę przewijania. Za nią znajduje się przycisk zmiany rozdzielczości. Rolka oczywiście również pełni rolę przycisku. Kolejne dwa znajdują się na lewym boku na górnej krawędzi. Oba boki mają symetryczne wyprofilowania i gdyby nie te dodatkowe dwa przyciski, mysz byłaby w pełni symetryczna. Zwłaszcza, że również czujnik optyczny umieszczony jest w osi. A skoro już jesteśmy na dole – są tam trzy ślizgacze, jeden duży na dole oraz dwa małe na górze.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 7 20180811 2032997532

Podświetlene jest dyskretne

Jak na mysz dla graczy, ma ona prostą konstrukcję, co jest jednak w mojej opinii zaletą. Wygląda ciekawie i chociaż brakuje takich rzeczy jak zmiana wagi, możliwości konfiguracji myszki czy definicji makr, to jednak może się podobać.

I w końcu ostatni element – podkładka.

Stanowi ona dopełnienie całego zestawu, chociaż zapewne zgodzicie się ze mną, że jest jego najmniej istotnym elementem. Jest mała (najmniejsza podkładka, z jaką miałem do czynienia od lat), jej rozmiar to 32 x 24 cm, trzeba się więc do niej przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli miało się wcześniej do czynienia ze znacznie większą powierzchnią. Podkładkę wykonano z tworzywa, jest to jedna warstwa materiału, którego jedną stronę pokarbowano, by zwiększyć jej przyczepność, a drugą wykończono cienką, gładką tkaniną, by ułatwić przesuwanie myszki. Podkłada prezentuje się dobrze, jest przyjemna w dotyku i zapewnia dobry poślizg myszki. Niestety, musi minąć kilka dni, nim ulotni się z niej charakterystyczny zapach gumy.

zestaw fury thunderjet gaming combo set 9 20180811 1985654854

Podkładka Fury Thunderjet

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube