PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja zestawu Rapoo 8200p

  • Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018 03:32
  • 04 Lip

Spis treści

Do tej pory wszystkie akcesoria Rapoo, które do mnie trafiły dedykowane były miłośnikom gier komputerowych. Dziś mogę Wam przedstawić nie jedno, a dwa akcesoria połączone w zestaw - komplet oznaczony symbolem Rapoo 8200p. Składa się on z klawiatury oraz myszki i na pewno nie został on przygotowany pod kątem graczy. Dlaczego? Już wyjaśniam.

zestaw rapoo 8200p 1 20180703 1829381597

Rapoo 8200p

O tym, że jest to zestaw do „normalnej” obsługi komputera widać już po pudełku. Na górnej powierzchni pokazano jak wygląda klawiatura i myszka, i każdy chyba się ze mną zgodzi, że prezentują się elegancko, ale nie gamingowo. Umieszczone tam ikony pozwalają się domyślić, że klawiatura jest odporna na zalanie, myszka ma możliwość zmiany rozdzielczości i oczywiście całość jest kompatybilna z Windowsem. Niestety, umieszczone na odwrocie pudełka opisy przybliżające możliwości zestawu nie obejmują polskiej wersji językowej. Szkoda, bo po sprzęcie oferowanym na polskim rynku spodziewałbym się jednak polskich opisów. Niemniej z umieszczonych tam zdjęć łatwo wywnioskować, że zestaw oferowany jest w dwóch kolorach: czarnym i białym. Do mnie trafił ten pierwszy.
W środku elegancko zapakowane znajdują się oba akcesoria: klawiatura i mysz. Razem z nimi producent dostarczył dwie baterie AA, które zasilą oba akcesoria. Przypomnę, że jest to zestaw bezprzewodowy.

zestaw rapoo 8200p 3 20180703 1069993886

Elegancko zapakowany zestaw jeszcze w pudełku

Zacznijmy od klawiatury

Klawiatura znajdująca się w zestawie zaskakuje swoją niewielką grubością. Jest to przede wszystkim zasługa przycisków, które wystają nad obudowę na ok. milimetr. To jedna z charakterystycznych cech klawiatur membranowych, a do nich właśnie należy ten model. Przypomina on trochę klawiaturę laptopa tyle, że bardziej rozbudowaną. I niestety, bez podświetlenia. Jak na akcesorium do PC przystało, jest to pełnowymiarowa klawiatura z własnym blokiem numerycznym. To, co ją odróżnia od innych modeli to pionowy układ przycisków Home, End, Insert, PgUp, Delete i PgDn oraz dodatkowe przyciski funkcyjne umieszczone na górnej krawędzi. Ich wykonanie przypomina mi klawisze pianina tyle, że odwrócone tyłem do użytkownika. Przyciski te oznakowano ikonami, które informują, do czego służą poszczególne płytki. Przewijanie stron do przodu, do tyłu, przejście do strony domowej, uruchomienie poczty, kalkulatora, regulacja głośności, przewijanie plików multimedialnych – tego typu akcje wykonamy po ich naciśnięciu.

zestaw rapoo 8200p 7 20180703 1680440043

Blok numeryczny oraz nietypowo ustawione przyciski Insert, PgUp, PgDw, Delete itp.

W prawym górnym rogu, nad blokiem numerycznym, znajduje się dioda pokazująca stan zasilania. W tym miejscu zwrócę Waszą uwagę na układ przycisków w tej części klawiatury. Jak zauważycie na zdjęciu, ma on trochę inny układ w porównaniu do „standardowych” modeli. Pozostałe przyciski, czyli główny blok, mają standardowy układ QWERTY.
Na spodzie znajdują się oczywiście nóżki, które pod niewielkim kątem podnoszą tył klawiatury pochylając ją w stronę użytkownika. Ułatwia to pisanie, ale też nie jest żadnym novum. Jak dla mnie, podpory mogłyby być trochę wyższe, by kąt pochylenia by trochę większy. Z tyłu, obok jednej z nich znajduje się gniazdo na baterię AA.

zestaw rapoo 8200p 8 20180703 1101383714

Pasek dodatkowych przycisków funkcyjnych

Klawiatura prezentuje się bardzo elegancko. Projektant zaproponował obudowę wykonaną z matowego tworzywa (w moim przypadku czarnego, ale jest też biała wersja), której boki ścięto i wyszlifowano na wysoki połysk. Dzięki temu ten element zestawu prezentuje się naprawdę elegancko.

Drugi element zestawu – myszka

Mysz znajdująca się w tym zestawie, zdecydowanie dedykowana jest dla osób o małych dłoniach – kobiet, młodzieży itp. Świadczy o tym niewielki rozmiar myszki. W jej przypadku zastosowano symetryczną budowę, dzięki czemu mogą z niej korzystać zarówno osoby prawo, jak i lewo ręczne. Odstępstwem od symetrii są umieszczone na lewej krawędzi dwa dodatkowe przyciski oraz czujnik optyczny umieszczony z lewej strony osi.
Cała mysz została wykonana z ciemnego tworzywa, dzięki czemu dobrze się ona komponuje z klawiaturą. O ile górną część wykonano z gładkiego, błyszczącego plastiku o tyle boki wykonano z matowego, gumo podobnego materiału, który nie tylko jest przyjemny w dotyku, ale i zapewnia stabilny chwyt. Nie jest to tak istotne, jak w przypadku myszek dedykowanych graczom, ale na pewno daje lepszy komfort pracy w porównaniu do myszek z plastikowymi, śliskimi bokami.

zestaw rapoo 8200p 9 20180703 1665136163

Mysz z zestawu

Główne przyciski wykonane zostały, jako jedna płytka. Ciągnie się ona od początku myszki do jej końca. W środku znajduje się wycięcie, w którym umieszczono rolkę przewijania, przycisk zmiany rozdzielczości oraz mała dioda sygnalizacyjna informująca o stanie zasilania. Krawędź rolki wykończono gumowym tworzywem, które zapewnia dobrą przyczepność palca. Na lewej krawędzi, mniej więcej na środku umieszczono dodatkowe przyciski, o których już wspominałem. Wykonano je w postaci bardzo cienkich płytek, które wbrew pozorom są wygodne w obsłudze. Oczywiście każdy z nich wydaje charakterystyczne kliknięcia.

zestaw rapoo 8200p 12 20180703 1409144833

Spód myszki z otwartym gniazdem na baterię i mikronadajnik

Na spodzie myszki znajduje się czujnik optyczny – jak już wspomniałem przemieszczony na lewą stronę osi – oraz umieszczony nad nim przełącznik włączający i wyłączający akcesorium. Dolna połowa jest wysuwaną klapką, pod którą kryje się gniazdo na mikronadajnik USB oraz baterię AA. Ten pierwszy dla ułatwienia wyposażono w magnes, który przytrzymuje moduł w odpowiednim miejscu. Z przodu i tyłu umieszczono dwa ślizgacze, które co prawda prezentują się skromnie, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że mysz jest mała i lekka, w zupełności powinny sobie poradzić.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube