ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Cooler Master Masterkeys Pro S

  • Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018 06:52
  • 03 Sty

Spis treści

Ostatnimi czasy na polski rynek trafiło kilka klawiatur dedykowanych graczom, typowo turniejowych. Przedstawiłem Wam już Easars Flare, a dziś opowiem o kolejnym modelu, tym razem wywodzącym się z katalogu Cooler Master – Masterkeys Pro S.

Klawiatura

Klawiatury turniejowe mają jedną charakterystyczną cechę. Są pozbawione bloku numerycznego, który jest przez graczy niewykorzystywany. Zawsze jednak modele dla graczy charakteryzują się solidnym wykonaniem. I tu jest podobnie i chociaż obudowę wykonano z tworzywa, to płytę, w której osadzono przyciski wykonano z aluminium. Tworzywo, to solidny, dobrze się prezentujący plastik, który wzbudza zaufanie. Konstrukcja jest zwarta, kompaktowa, brak w niej podstawki pod nadgarstki. Jej stabilność na biurku zapewniają cztery silikonowe podstawki i oczywiście wyposażono ją w dwie wychylne nóżki, które umożliwiają jej pochylenie w stronę użytkownika.

klawiatura cooler master masterkeys pro s 2 20180102 1603565874

Klawiatura z kompletem akcesoriów

Jak na urządzenie dla graczy przystało, akcesorium wyposażono w mechaniczne przełączniki Cherry MX. Klawiatura występuje w trzech wersjach różniących się tymi elementami. Producent postanowił zaproponować użytkownikom wszystkie rodzaje tych przełączników – Cherry MX Blue, Cherry MX Red i Cherry MX Brown. Dzięki temu każdy może wybrać to, co mu najbardziej odpowiada. W moim testowym egzemplarzu zastosowano przełączniki niebieskie.
Jak wspomniałem klawisze osadzono na aluminiowej płycie, którą przykryto plastikową maskownicą z otworami na całe bloki przycisków. Dzięki temu, podświetlenie zamontowane w przełącznikach jest widoczne, ale za to zanieczyszczenia, które się tam dostaną, będą trudne do usunięcia. Przyciski mają ok. 0.5 cm skok, a po naciśnięciu wydają charakterystyczny dźwięk informujący o aktywacji przełącznika.

klawiatura cooler master masterkeys pro s 3 20180102 1441690396

Gniazdo microUSB do podłączenia przewodu

Układ przycisków jest standardowy – QWERTY. W górnym rzędzie znajdują się klawisze funkcyjne, którym przypisano dodatkowe funkcje wyzwalane przy pomocy przycisku FN zlokalizowanego w dolnym rzędzie. Również strzałki oraz przyciski Ins, Home, Page Up, Page Down, End i Del mają dodatkowe funkcje. Klawisze takie, jak Enter, Shift, Space nie odbiegają swoimi rozmiarami od „standardu”. Nakładki przełączników – keycapsy – wykonano z tworzywa ABS, które utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Według producenta ma to zapewnić ich nieścieralność. Symbole zostały wycięte laserowo (na pierwszą przezroczystą warstwę nałożono drugą czarną z wyciętymi znakami). W dotyku są przyjemne, lekko gumowane. Pod wszystkimi dłuższymi przyciskami, czyli spacją, shiftami, enterem i backspace’em użyto stabilizatorów Cherry MX, które przeciwdziałają chwianiu się przycisków oraz zapewniają gładki i równy skok przełącznika, co wpływa na komfort korzystania z klawiatury.

klawiatura cooler master masterkeys pro s 8 20180102 1220667377

Przełącznik Cherry MX Blue

Na górnej krawędzi, z prawej strony umieszczono port microUSB. Podłączamy do niego przewód zakończony z jednej strony pozłacanym wtykiem USB a z drugiej kątowym wtykiem microUSB. Oznacza to, że przewód jest wyprowadzony równolegle do obudowy, co w przypadku ustawienia skrzynki komputera z prawej strony klawiatury w skrajnym przypadku może teoretycznie doprowadzić do wyciągnięcia przewodu z gniazda. Teoretycznie, ponieważ wtyk microUSB jest ciasno spasowany, trzeba się namęczyć by go wyjąć. Przewód zabezpieczono oplotem z materiału, który nadaje mu sztywności. Niestety, ma on tylko 150 cm długości. Większość producentów wyposaża swoje klawiatury w dłuższe – 180 cm sznury. Te 30 centymetrów różnicy to sporo.

klawiatura cooler master masterkeys pro s 5 20180102 1291318731

Przyciski z podwójnymi funkcjami

Klawiatura dostarczana jest w ciemnym pudełku, na powierzchni którego umieszczono grafikę prezentującą Masterkeys Pro S. Pod nią naklejono naklejkę informująca o rodzaju przełączników oraz układzie klawiatury. Jak już napisałem, w moim przypadku jest to model z Cherry MX Blue i układem przycisków QWERTY. Na odwrocie opakowania w kilku językach (polskiego brak) umieszczono główne cechy urządzenia. Razem z klawiaturą i przewodem producent dostarczył pokrowiec na akcesorium oraz klucz do zdejmowania przycisków. Niestety, nie zaoferował już dodatkowych nakładek na przełączniki np. wersji z mocniej wyeksponowanymi literami WSAD.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube