Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Logitech K400 Plus TV

  • Opublikowano: środa, 13, grudzień 2017 05:20
  • 13 Gru

Spis treści

Nie tak dawno przedstawiłem Wam klawiaturę Natec Turbot dedykowaną do telewizorów Smart, a już dziś mogę podzielić się wrażeniami z testów innej klawiatury, również dedykowanej do obsługi inteligentnych telewizorów. Tym razem opowiem Wam o produkcie jednej z najbardziej znanych firm w branży komputerowej – Logitecha. Poznajcie K400 Plus TV.

Jak wszystkie mobilne klawiatury, tak i ten model jest urządzeniem niewielkich rozmiarów. Widać to po opakowaniu, które szybko też wyjaśnia małą wielkość klawiatury. Grafika umieszczona na górze pudełka przedstawia K400 Plus pozbawioną bloku numerycznego. Tak jak we wspomnianym wcześniej Turbocie w jego miejscu znajduje się touchpad. Z kolei umieszczone z tyłu ikonografiki mówią m.in. o zasięgu 10 metrów, obsłudze multimediów oraz 18-stu miesiącach pracy na baterii. Niestety, wszystkie opisy umieszczone na opakowaniu są w językach obcych. Nie ma tam żadnego, polskiego wyrazu. W środku pudełka znajduje się klawiatura oraz moduł radiowy. Ten ostatni umieszczono w ciekawym miejscu – w pudełku przygotowano specjalne gniazdo, w które wetknięto nadajnik.

klawiatura logitech k400 plus tv 3 20171212 1095838363

Ciekawe miejsce na moduł bezprzewodowy

Konstrukcja

K400 Plus TV jest w całości wykonana z tworzywa w kolorze ciemnego grafitu. Ciemną barwę złamano w kilku miejscach jaśniejszymi, żółtymi wstawkami. Zaokrąglone krawędzie powodują, że klawiaturę dobrze trzyma się w dłoni. Wrażenie to potęguje jej lekkość. Na spodzie, w tylnej części znajduje się podstawka, która zapewnia pochylenie klawiatury w stronę użytkownika. Podobnie jak w przypadku Turbot-a, w podstawce umieszczono gniazdo na baterie – dwa ogniwa typu AA.
Klawisze mają układ QWERTY. Górny rząd przycisków ma mniejsze płytki. Przyciskom tym przypisano dwie funkcje, drugą uruchamiamy po wciśnięciu klawisza funkcyjnego (Fn), który znajduje się w dolnym rzędzie z lewej strony spacji. Ta ostatnia ma taki sam rozmiar jak spacja w klawiaturze mojego laptopa, jednak cała klawiatura jest mniejsza od klawiatury dostępnej w 15” notebookach. Widać to też po rozmiarach innych przycisków, o ile prawy Shift ma normalny rozmiar, o tyle lewy nie odbiega wielkością od „literek”. Za to Backspace i Enter są malutkie. Trzeba trochę czasu by przyzwyczaić się do ich wielkości.

klawiatura logitech k400 plus tv 2 20171212 1936813533

Logitech K400 Plus TV

Jak już wspomniałem, z prawej strony, w miejscu bloku numerycznego umieszczono touchpad. Pod jego płytką, oddzielone od niego żółtą kreską, znajdują się dwa przyciski pełniące funkcję lewego i prawego przycisku myszki. Nad gładzikiem umieszczono trzy przyciski sterujące głośnością (wyciszenie, ciszej i głośniej). Kolejny przycisk znajduje się w lewym górnym rogu urządzenia, nad przyciskiem Esc.
K400 Plus TV wykonana jest z dużą dbałością o jakość. Świadczy o tym zarówno wykonanie, jak i materiał, z którego ją wykonano.


Sprawdźmy jak wygląda specyfikacja:

• Wymiary [dł x s x w]: 139,9 x 354,3 x 23,5 mm
• Waga: 380 g (z bateriami)
• Panel dotykowy [h x s]: 76 x 47 mm
• Obsługiwane platformy/systemy operacyjne: Windows® 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszy, Android™ 5.0 lub nowszy, Chrome OS™
• Port USB
• Typ połączenia: protokół Logitech Unifying (2,4 GHz)
• Klawisze specjalne: wyciszanie, zmniejszanie głośności, zwiększanie głośności
• Połączenie/zasilanie: wyłącznik
• Baterie: 2 x AA
• Żywotność baterii (brak możliwości ładowania): do 18 miesięcy
• Żywotność klawiszy: do 5 milionów naciśnięć
• Hałas podczas pisania: ok. 55 dB w przypadku wszystkich klawiszy
• Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 m
• Zawartość opakowania: klawiatura Wireless Touch Keyboard, odbiornik Unifying, 2 baterie AA (umieszczone w urządzeniu), dokumentacja

klawiatura logitech k400 plus tv 6 20171212 1165073145

Touchpad

Widać, że K400 Plus TV współpracuje praktycznie z każdym systemem, poza tymi, które wyszły spod ręki programistów Apple. Widać też, że Logitech podszedł do specyfikacji trochę bardziej szczegółowo niż np. Natec. Wskazał czas pracy klawiatury na baterii, pokusił się również o zbadanie hałasu, jaki powodują naciskane klawisze – 55 dB to bardzo cicha praca. Klawisze wytrzymują 5 milionów naciśnięć, co pokazuje, że mamy do czynienia z wytrzymałym urządzeniem, chociaż nie sięga ono poziomu wytrzymałości klawiatur dedykowanych graczom.


A jak K400 Plus TV sprawuje się w praktyce?

K400 Plus TV jest gotowa do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Wystarczy włączyć klawiaturę, podłączyć nadajnik do portu USB by połączenie zostało automatycznie nawiązane. Ze strony producenta można pobrać aplikację Logitech Options, przy pomocy której można spersonalizować działanie urządzenia poprzez:
• zmianę skrótów klawiszy funkcyjnych,
• personalizację przycisków myszy,
• personalizację zachowania wskaźnika i przewijania,
• włączanie i wyłączanie gestów panelu dotykowego,
• wyświetlanie powiadomień na ekranie po rozładowaniu baterii urządzenia lub naciśnięciu klawisza blokady.
Jest to przydatne narzędzie, pomimo tego, że część jego funkcji można zrealizować przy pomocy sterowników wbudowanych w system operacyjny. Warto po nie sięgnąć, bo w jednym miejscu mamy dostęp do wielu narzędzi pozwalających na zmianę funkcji tego urządzenia. Możemy też zdefniować gesty które rozszerzą standardową funkcjonalność touchpada. Aplikacja jest prosta w obsłudze, chociaż niestety nie ma polskiej wersji językowej.

wireless keyboard k400 plus 1

wireless keyboard k400 plus

customize settings

Zrzuty ekranowe z programu Logitech Options

Tak jak w przypadku Turbot-a, tak i tu moją platformą testową były notebook Dell Vostro i Natec Extreme Media Smart TV Dongle HD242 podłączony do telewizora LG Scarlet 32LG6000. Telewizor jest na tyle starym modelem, że nie posiada systemu TV Smart. Za to dongle ma gniazdo USB, do którego bez problemów mogłem podłączyć mikronadajnik WiFi. W obu przypadkach łączność pomiędzy Turbotem a nadajnikiem była nawiązywana bez problemów. Oba systemy – Windows 10 na komputerze i Android 4.4 na donglu – rozpoznały nadajnik klawiatury umożliwiając wygodne sterowanie systemami.
Podobnie jak we wcześniej testowanym akcesorium, tak i tu komunikacja pomiędzy elementami zestawu działała bez zarzutu. Siedząc w odległości 6-7 metrów od telewizora mogłem bez żadnych zakłóceń, płynnie przesuwać kursorem i pisać na klawiaturze. Nie zarejestrowałem też zakłóceń, gdy wszedłem na drugi poziom mieszkania i oddaliłem się na większą odległość. Chociaż nie widziałem ekranu miałem informację od osób obserwujących ekran telewizora, że wszystko działa poprawnie.

klawiatura logitech k400 plus tv 8 20171212 1129217747

Trzeba się przyzwyczaić do małych przycisków

Podobnie jak w przypadku Natec Turbot tak i tu nie mam nic do zarzucenia. K400 sprawdzała się bardzo dobrze i chociaż konstrukcja nie była wzmocniona aluminium, to była równie sztywna jak konkurencyjny model, który niejednokrotnie tu przytaczam. Jednak Turbot ma coś, co mi odpowiada, a czego tu nie ma. Metalowy spód przyjemnie chłodzi dłonie. Szczegół, który robi jednak różnicę.
W pozostałych kwestiach obie klawiatury są podobne - obie zapewniają podobną ergonomię. Są lekkie i wygodne, ale też niestety żadna z nich nie ma podświetlenia. Jest to problem, gdy chcemy korzystać z K400 Plus w zaciemnionym pokoju. Przyciski i touchpad działają bardzo dobrze. I oczywiście korzystanie z klawiatury ze Smart TV (nawet, jeśli jest tam tylko Android, a nie jakiś dedykowany system) jest znacznie wygodniejsze w porównaniu do np. takich kontrolerów jak Air Mouse AM20 i RC11 – podobnych do pilotów.


Podsumowanie

Porównując Logitech K400 Plus TV i Natec Turbot, muszę przyznać, że moja sympatia bardziej skłania się ku tej ostatniej. Obie sprawują się tak samo dobrze i obie są wykonane z dużą dbałością o jakość. Na korzyść Turbota przemawia niższa cena – ok. 120 zł w porównaniu do 150 zł, jakie musimy zapłacić za Logitech-a, oraz to, co mi osobiście przypadło do gustu – aluminiowy spód. W obu przypadkach zasięg jest podobny - wystarczający by siedząc wygodnie nawet w dużym pomieszczeniu móc wygodnie sterować systemem telewizora i odbierać lub wysyłać na nim pocztę, przeglądać Internet itp. Niestety, Logitech nie zaimplementował jedynej rzeczy, która mogła wysforować go na prowadzenie – podświetlenia klawiszy.

klawiatura logitech k400 plus tv 1 20171212 1877818565

Pudełko z klawiaturą

Plusy Minusy

wysoka jakość wykonania
lekka
cicha
wbudowany touchpad
duży zasięg
oprogramowanie do personalizacji

brak podświetlenia
cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube