Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Logitech K400 Plus TV

  • Opublikowano: środa, 13, grudzień 2017 05:20
  • 13 Gru

Spis treści

Nie tak dawno przedstawiłem Wam klawiaturę Natec Turbot dedykowaną do telewizorów Smart, a już dziś mogę podzielić się wrażeniami z testów innej klawiatury, również dedykowanej do obsługi inteligentnych telewizorów. Tym razem opowiem Wam o produkcie jednej z najbardziej znanych firm w branży komputerowej – Logitecha. Poznajcie K400 Plus TV.

Jak wszystkie mobilne klawiatury, tak i ten model jest urządzeniem niewielkich rozmiarów. Widać to po opakowaniu, które szybko też wyjaśnia małą wielkość klawiatury. Grafika umieszczona na górze pudełka przedstawia K400 Plus pozbawioną bloku numerycznego. Tak jak we wspomnianym wcześniej Turbocie w jego miejscu znajduje się touchpad. Z kolei umieszczone z tyłu ikonografiki mówią m.in. o zasięgu 10 metrów, obsłudze multimediów oraz 18-stu miesiącach pracy na baterii. Niestety, wszystkie opisy umieszczone na opakowaniu są w językach obcych. Nie ma tam żadnego, polskiego wyrazu. W środku pudełka znajduje się klawiatura oraz moduł radiowy. Ten ostatni umieszczono w ciekawym miejscu – w pudełku przygotowano specjalne gniazdo, w które wetknięto nadajnik.

klawiatura logitech k400 plus tv 3 20171212 1095838363

Ciekawe miejsce na moduł bezprzewodowy

Konstrukcja

K400 Plus TV jest w całości wykonana z tworzywa w kolorze ciemnego grafitu. Ciemną barwę złamano w kilku miejscach jaśniejszymi, żółtymi wstawkami. Zaokrąglone krawędzie powodują, że klawiaturę dobrze trzyma się w dłoni. Wrażenie to potęguje jej lekkość. Na spodzie, w tylnej części znajduje się podstawka, która zapewnia pochylenie klawiatury w stronę użytkownika. Podobnie jak w przypadku Turbot-a, w podstawce umieszczono gniazdo na baterie – dwa ogniwa typu AA.
Klawisze mają układ QWERTY. Górny rząd przycisków ma mniejsze płytki. Przyciskom tym przypisano dwie funkcje, drugą uruchamiamy po wciśnięciu klawisza funkcyjnego (Fn), który znajduje się w dolnym rzędzie z lewej strony spacji. Ta ostatnia ma taki sam rozmiar jak spacja w klawiaturze mojego laptopa, jednak cała klawiatura jest mniejsza od klawiatury dostępnej w 15” notebookach. Widać to też po rozmiarach innych przycisków, o ile prawy Shift ma normalny rozmiar, o tyle lewy nie odbiega wielkością od „literek”. Za to Backspace i Enter są malutkie. Trzeba trochę czasu by przyzwyczaić się do ich wielkości.

klawiatura logitech k400 plus tv 2 20171212 1936813533

Logitech K400 Plus TV

Jak już wspomniałem, z prawej strony, w miejscu bloku numerycznego umieszczono touchpad. Pod jego płytką, oddzielone od niego żółtą kreską, znajdują się dwa przyciski pełniące funkcję lewego i prawego przycisku myszki. Nad gładzikiem umieszczono trzy przyciski sterujące głośnością (wyciszenie, ciszej i głośniej). Kolejny przycisk znajduje się w lewym górnym rogu urządzenia, nad przyciskiem Esc.
K400 Plus TV wykonana jest z dużą dbałością o jakość. Świadczy o tym zarówno wykonanie, jak i materiał, z którego ją wykonano.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube