Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test bezprzewodowej klawiatury Natec Turbot

  • Opublikowano: środa, 06, grudzień 2017 05:59
  • 06 Gru

Spis treści

Rozpowszechnienie telewizorów z grupy Smart TV pozwoliło producentom zaproponować dodatkowe akcesoria, które ułatwiają sterowanie takimi wyświetlaczami. Przybliżyłem Wam już kilka z nich m.in. Air Mouse AM20 i RC11. Oba kontrolery mają cechę wspólną – powstały na bazie pilotów. Taka konstrukcja nie zawsze jest jednak wygodna w obsłudze, o czym wie Natec. Dlatego inżynierowie tej firmy zaproponowali bezprzewodową klawiaturę Turbot dedykowaną do telewizorów Smart.

Konstrukcja

Natec Turbot to niewielka klawiatura, która szybko jednak przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Jak każdy kontroler przeznaczony do obsługi telewizora, tak i to akcesorium jest urządzeniem bezprzewodowym. Komunikację zapewnia moduł WiFi na USB, schowany w specjalnym gnieździe ukrytym w podstawie klawiatury zapewniającej jednocześnie jej niewielkie nachylenie na płaskiej powierzchni. Obok wspomnianego nadajnika znajduje się gniazdo na dwie baterie AAA. Są one dołączone w komplecie do klawiatury. Z przodu tej podstawy umieszczono mały, dyskretny włącznik suwakowy, który pozwoli oszczędzić energię baterii, gdy Turbot leży nieużywany.

natec turbot slim touchpad do smart tv 2 20171204 2013560002

Klawiatura Natec Turbot

Wspomniałem już, że klawiatura ma niewielkie rozmiary. Na 35 centymetrach długości rozmieszczono klawisze w układzie QWERTY z przyciskami funkcyjnymi na górze i strzałkami w prawym dolnym rogu. Jednak zamiast bloku numerycznego klawiaturę tę wyposażono w touchpad. Z prawej strony umieszczono płytkę gładzika o wymiarach ok. 6x4 centymetry. Pod nim znajdują się dwa klawisze symulujące przyciski myszki. Cechą charakterystyczną jest to, że lewy przycisk jest szerszy (o ok. 1/3). Klawiatura jest typową klawiaturą wyspową, z której przyciski wystają na ok. 1 mm. I takiej też wielkości mają skok. Górny rząd przycisków - klawisze funkcyjne – jest mniejszy od pozostałych. Również strzałki mają mniejsze płytki w porównaniu do reszty przycisków.

natec turbot slim touchpad do smart tv 3 20171204 1300005690

Aluminiowa część klawiatury

Pomimo niewielkiej grubości Turbot jest sztywną klawiaturą. Zapewnia to aluminiowa podstawa, na które oparto całą konstrukcję. Nie dość, że zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość to jednocześnie prezentuje się bardzo elegancko.


Spójrzmy teraz na specyfikację:

Niestety, na stronie producenta nie ma żadnej wzmianki na temat tego produktu. Poniższą listę zbudowałem na bazie różnych informacji znalezionych w sieci. I jak zwykle w przypadku klawiatur, nie jest ona długa.

- Komunikacja: Wireless 2.4 GHz

- Typ złącza: USB 2.0

- połączenie: bezprzewodowe

- Mechanizm klawiszy: X-scissors

- Liczba Klawiszy: 83

- Zasięg maksymalny: 10m

- Zasilanie 2x AAA (baterie dołączone do zestawu)

- Waga produktu: 400g

- Wymagania systemowe: Windows XP/Vista/7/8/10, Android, Mac

- kolor: czarny

- wymiary: 355 x 129 x 11 mm

natec turbot slim touchpad do smart tv 4 20171204 1847876367

Gniazda na baterie i moduł WiFi

W powyższych informacjach brakuje mi jednej rzeczy – czasu pracy klawiatury na bateriach. Biorąc jednak pod uwagę ilość przesyłanych danych oraz mały pobór mocy w przypadku WiFi, możemy się spodziewać, że energii w bateriach wystarczy naprawdę na długo.

Ważną informacją jest kompatybilność systemowa. Jak widać klawiatura może pracować zarówno z Windowsem, jak i Androidem czy MacOs.

Część z Was zwróciła pewnie uwagę na X-scissors, rozwiązanie które Natec zastosował w tej klawiaturze. Nie jest to nowa technologia, ale za to dość sprawna. Polega ona na zastosowaniu tzw. mechanizmu nożyczek (pod klawiszem), który gwarantuje cichą pracę i precyzyjne działanie. I faktycznie, przy naciskaniu klawiszy nic nie słychać.

natec turbot slim touchpad do smart tv 5 20171204 1403277514

Touchpad z widoczną niesymetrycznością przycisków


Jak to działa

Klawiaturę przetestowałem na dwóch platformach sprzętowych. Jedną z nich był notebook Dell Vostro, a drugą Natec Extreme Media Smart TV Dongle HD242 podłączony do monitora LG Scarlet 32LG6000, który jest na tyle starym modelem, że nie posiada systemu TV Smart. Za to dongle ma gniazdo USB, do którego bez problemów mogłem podłączyć mikronadajnik WiFi. W obu przypadkach łączność pomiędzy Turbotem a nadajnikiem była nawiązywana bez problemów. Oba systemy – Windows 10 i Android 4.4 – rozpoznały nadajnik umożliwiając korzystanie z klawiatury. Komunikacja pomiędzy elementami zestawu działała bez zarzutu na odległość 6-7 metrów, chociaż łącze działało też sprawnie nawet, gdy wszedłem na drugi poziom mieszkania i oddaliłem się na większą odległość. Chociaż nie widziałem ekranu miałem informację od „reszty zespołu testowego”, że wszystko działa poprawnie.

natec turbot slim touchpad do smart tv 6 20171204 1905881918

Układ klawiszy w Natec Turbot

Klawiatura Nateca spisywała się dobrze. Mała i sztywna konstrukcja zapewnia duża wygodę podczas korzystania z niej. Zwłaszcza, że takiej klawiatury używa się w siedząc w fotelu, na sofie lub na podłodze – na pewno, nie przy biurku. Jedyną wadą jest brak podświetlenia, co jest problemem w przypadku korzystania z Turbota w zaciemnionym pokoju. Za to klawisze i touchpad działają dobrze. Korzystanie z klawiatury ze Smart TV (nawet, jeśli jest tam tylko Android, a nie jakiś dedykowany system) jest znacznie wygodniejsze w porównaniu do np. wymienionych na początku kontrolerów.


Podsumowanie

Na koniec pozostaje odpowiedzieć na pytanie: czy warto kupić tę klawiaturę. W sklepach internetowych trzeba za nią zapłacić ok. 130 złotych. Moim zdaniem, a mówię to bardzo rzadko, tym razem produkt jest wart swojej ceny. Turbot jest wykonany z dużą dbałością o jakość. Jest wygodny w obsłudze, zarówno klawisze, jak i touchpad działają bardzo dobrze. Zasięg jest wystarczający by siedząc wygodnie nawet w dużym pomieszczeniu móc wygodnie sterować systemem telewizora i odbierać lub wysyłać na nim pocztę, przeglądać Internet itp. Klawiatura jest znacznie wygodniejsza od „pilotopodobnych” kontrolerów, których precyzja sterowania myszką znacznie odbiega od tego, co oferuje zamontowany w tym urządzeniu touchpad. Jedyna wada to brak podświetlenia. 

natec turbot slim touchpad do smart tv 7 20171204 1266834939

 Natec Turbot

 

Plusy Minusy

wysoka jakość wykonania
lekka
cicha
wbudowany touchpad
duży zasięg

brak podświetlenia

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube