ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Genesis Thor 300

  • Opublikowano: niedziela, 22, październik 2017 02:39
  • 22 Paź

Spis treści

Jeszcze nie tak dawno powiedziałbym, że cechą charakterystyczną wyróżniającą klawiatury dla graczy, są stosowane w nich mechaniczne przełączniki. Genesis, na przykładzie Rhod 220, pokazała jednak, że można również zaprojektować takie akcesorium wykorzystując przełączniki membranowe. Nie mniej, większość graczy woli ten pierwszy rodzaj, a to oznacza, że Thor 300, kolejna klawiatura tego producenta dedykowana graczom, powinna im się spodobać. A czy mi się spodobała?

Na początek zaznaczę, że są dwie wersje klawiatur tego modelu: Thor 300 i Thor 300 TKL. Różnica pomiędzy nimi tkwi w bloku numerycznym. Pierwsza z nich jest klawiaturą pełnowymiarową (no prawie), podczas gdy druga jest uboższa o dedykowaną dla „księgowych” część klawiatury.
Biorąc do ręki pudełko z Thor 300 od razu można poznać, że jest to model przeznaczony dla graczy. Czuć to przede wszystkim w ciężarze. Grafika na wierzchu opakowania oprócz prezentacji samej klawiatury ma znaczek informujący o zastosowaniu czerwonych przełączników wytrzymujących 50 milionów cykli. Znaczna liczba, ale też standardowa dla tego typu przekaźników. Na odwrocie kartonowego pudełka umieszczono skróconą specyfikację oraz rysunek prezentujący klawiaturę z najważniejszymi (wg producenta)przyciskami.

klawiatura genesis thor 300 1 20171021 1389255061

Genesis Thor 300

Spodziewacie się pewnie, że w środku opakowania znajduje się tylko klawiatura. Zaskoczę Was, nie tylko. Oprócz niej producent dał użytkownikowi również klucz do zdejmowania przycisków z przełączników. Niestety nie dołączył innych nakładek, jedyne więc co można zrobić to pozamieniać je miejscami (co nie jest równoznaczne, ze zmianą funkcji przypisanej do przełącznika).

Konstrukcja

Thor 300 odbiega swoim wyglądem od tego, z czym najczęściej się spotykamy. Przede wszystkim, w oczy rzuca się brak oparć na nadgarstki. Kolejną rzeczą, która szybko wpada w oko to wysokie osadzenie przycisków. Na początku trochę mi to przeszkadzało, ale bardzo szybko zacząłem w tym dostrzegać specyficzny urok. Od razu też wyjaśniła się kwestia ciężaru – górna część obudowy została wykonana z aluminium (o tym można też dowiedzieć się z rysunku na pudełku). Dzięki temu dolna cześć akcesoria jest bardzo cienka. Wystają z niej tylko przełączniki, których kolumny wykonano z przezroczystego tworzywa. Na odwrocie obudowy znajdują się małe gumowe podstawki zapewniające przyczepność klawiatury do biura, tradycyjnie też zamontowano tam wychylne nóżki, które podnoszą tylną krawędź do góry, pochylając klawiaturę w stronę użytkownika. Na środku wyprowadzono przewód. Przygotowano dla niego specjalny kanał, dzięki któremu klawiatura nie naciska na sznur. Co prawda przyciśnięcie go nie miałoby wpływu na działanie Thor-a, zabezpieczono go oplotem materiałowym, ale przy złożonych nóżkach powodowałby niestabilność akcesoria.

klawiatura genesis thor 300 3 20171021 1366840381

Klawiatura po wyjęciu z pudełka

Producent zastosował tradycyjny układ klawiszy QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym oddzielonym od głównej części strzałkami i przyciskami Ins, Del, PgUp, PgDn, PrSc i Ins. Umieszczone na górze przyciski funkcyjne wyposażył w podwójna funkcjonalność pozwalając przy ich pomocy sterować odtwarzaniem mediów, blokowaniem klawiatury itp.
O tym, że jest to klawiatura dedykowana graczom świadczą strzałki naniesione na najczęściej używanych przez graczy przyciskach WSAD. I oczywiście solidność jej wykonania, bo nikt nie zaprzeczy, że konstrukcja jest naprawdę wytrzymała. Wysoko umieszczone klawisze pozwalają zachować czystość klawiatury, coś na co zawsze zwracam uwagę. Plus dla Genesis.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube