Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Genesis Rhod 220

  • Opublikowano: środa, 04, październik 2017 04:20
  • 04 Paź

Dawno nie pisałem o klawiaturze dla graczy, dlatego naprawiam błąd i przybliżam Wam jeden z najnowszych produktów Genesis. Firma nie oferuje akcesoriów z górnej półki cenowej, co oznacza, że nie możemy oczekiwać zbyt wiele od takich urządzeń, za to są one dla każdego. Być może Genesis Rhod 220 pomimo niskiej ceny przypadnie do gustu graczom? Sprawdzam to.

O tym, że jest to urządzenie dedykowane miłośnikom wirtualnej rozrywki widać po opakowaniu. Tradycyjne barwy Genesis – czerń i czerwień – wykorzystano do przedstawienia głównego bohatera dzisiejszego testu. Umieszczona grafika prezentująca Rhod 220 wyraźnie pokazuje układ klawiszy. I widać, że nie ma tam żadnej rewelacji. Zwykły układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym oddzielony od głównej części strzałkami i przyciskami Home, End, Del, PrintScr, PgDw i PgUp. Jedynie po lewej stronie nad przyciskami funkcyjnymi znajdują się klawisze multimedialne.

klawiatura genesis rhod 220 1 20171002 1581181099

Pudełko z klawiaturą

Konstrukcja

Oczywiście umieszczona w środku klawiatura niczym nie różni się od swojej graficznej reprezentacji. Wykonana z ciemnego tworzywa ma miłe dla oka intensywnie czerwone wstawki po bokach oraz w miejscu na nadgarstki. Niestety, jak na mój gust, to podpora na nadgarstki jest zbyt mała. Przyznam, że wolałbym, by była większa. Spód wykonano z materiału o takim samym kolorze intensywnej czerwieni, jak wspomniane wtrącenia. Łatwo jednak zauważyć, że wykorzystany na konstrukcję materiał nie należy do tych z górnej półki. Daje się zauważyć, że jest to niskobudżetowy plastikowy element, taka jednak jest konsekwencja niskiej ceny. Skoro już jestem przy spodzie, zamontowano tam wychylne nóżki, które podnoszą górną część akcesorium w górę, dzięki czemu klawiatura jest pochylona w stronę użytkownika. Stabilność leżącej płasko klawiatury zapewniają podstawki z tworzywa z odpowiednio wyprofilowaną powierzchnią.

klawiatura genesis rhod 220 3 20171002 1667363623

Klawiatura w pełnej okazałości

Klawiatury dla graczy to najczęściej modele wyposażone w mechaniczne przełączniki, które przede wszystkim zapewniają wysoką niezawodność. Jedną z cech charakterystycznych takich akcesoriów są wysoko wystające nad obudowę przyciski. Rhode 220 może być pod tym kątem myląca, ponieważ pomimo tego, że klawisze wystają wysoko, jest to klawiatura membranowa. Duże przyciski ułatwiają ich obsługę, ale mają też wadę. Pomiędzy nimi znajdują się duże przerwy, w których będą zbierać się różne zanieczyszczenia. Utrzymanie takiej klawiatury w czystości nie należy do łatwych zadań. Ale to już niestety taka „wada” modeli dedykowanych graczom. Przyciski mają standardową wielkość i od razu dodam – nie mają podświetlenia i nie można ich wymienić. Większość tego typu akcesoriów ma umieszczone w obudowie źródła światła, a niektóre (te z wyższej półki) mają możliwość wymiany klawiszy WSAD, na takie które mają wyraźnie zaznaczone opisy funkcji, dzięki czemu gracze mogą je łatwiej identyfikować w trakcie meczów.
Czymś, co odróżnia ten model klawiatury od innych są przyciski multimedialne umieszczone na górnej krawędzi. Nad przyciskami F1-F5 znajdują się cztery klawisze sterujące odtwarzaniem, a nad blokiem z Home, End itp. umieszczono przyciski sterujące głośnością.

klawiatura genesis rhod 220 5 20171002 1817521902

Blok numeryczny

Na wysokości bloku numerycznego znajduje się wyprowadzenie przewodu. Niestety, nie należy ono do najlepiej zabezpieczonych. Co prawda wyjście wzmocniono tworzywem, jest ono jednak elastyczne, łatwo poddaje się ruchom kabla, a to oznacza, że prędzej czy później podda się występującym tam naprężeniom i pęknie. A jak pęknie osłona to w końcu uszkodzeniu ulegnie i przewód. Ten ostatni też niestety nie należy do najlepiej zabezpieczonych. Miękki kabel zabezpieczono osłoną z tworzywa, a nie tak jak w przypadku większości akcesoriów gamingowych oplotem z materiału. Dodam, że wtyk USB nie posiada złoconej powierzchni.
Już krótkie oględziny pokazały, że Rhod 220 należy do akcesoriów niskobudżetowych. Niemniej, dobrze wykonanych, bo widać, że klawiatura prezentuje się ciekawie, pomimo wyzierającego na każdym kroku niskobudżetowego materiału.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube