Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury dla graczy Easars Flare

  • Opublikowano: niedziela, 23, październik 2016 06:53
  • 23 Paź

Spis treści

Jednym z pierwszych akcesoriów debiutującej na polskim rynku marki Easars jest klawiatura dedykowana graczom. Jest to dość nietypowe urządzenie, które potrafi zaskoczyć swojego posiadacza. Pozytywnie czy negatywnie dowiecie się z lektury poniższego tekstu.

Pierwszym zaskoczeniem jest pudełko, które jak na klawiaturę ma dość niewielki rozmiar. Od razu jednak grafiką umieszczoną na opakowaniu wyjaśnia przyczynę. Klawiatura Easars Flare nie posiada bloku numerycznego. Jest to typowa klawiatura turniejowa dedykowana tym, którzy chcą brać udział w turniejach, albo... chcą się poczuć jak na zawodach.

klawiatura easars flare 2 20161021 1753643798

Pudełko z Easars Flare w środku

Konstrukcja

Jednak brak klawiszy numerycznych to nie jedyna różnica w porównaniu do innych klawiatur. Ponieważ jest to akcesorium dedykowane graczom, Flare wyposażono w przełączniki mechaniczne. Nie dość, że wydają one specyficzny dźwięk to jeszcze czuć, że działają inaczej niż klawisze membranowe - bardziej sztywno.
Obudowa klawiatury ma wysokie na ok. 2 cm boki. Nie ma niestety oparcia na nadgarstki, tak więc osoby przyzwyczajone do miękkiego przejścia z blatu na klawiaturę, mogą być rozczarowane. Zwłaszcza, że jedną z cech mechanicznych przełączników jest wysokie osadzenie klawiszy. W tym przypadku powoduje to całkiem spore szczeliny pomiędzy obudową a przyciskami.

klawiatura easars flare 6 20161022 1541169277

Klawiatura Easars Flare

Dla wielu osób zaskoczeniem może być brak podstawek pochylających klawiaturę w kierunku jej posiadacza. Na spodzie zamontowano dwie gumowe, płaskie stopki w przedniej części oraz dwie trochę wyższe, mniejsze i bardziej stożkowe w tylnej części. Powoduje to, że co prawda podstawka ma mniejszy kąt nachylenia, za to bardzo stabilnie spoczywa na blacie.

Można wykręcić te stożkowe nóżi, dzięki czemu klawiatura może być w górnej części podniesiona, a tym samym pochylona w kierunku użytkownika.

Przewód zakończony pozłacanym wtykiem USB wyprowadzono na środku obudowy, przygotowano jednak kanały prowadzące, które umożliwiają wyprowadzenie go również z lewej lub prawej strony osi. Zapewnia to uniwersalność, możemy ustawić monitor przed klawiaturą, albo po jej lewej lub prawej stronie. Tak jak w przypadku innych akcesoriów gamingowych, tak i w tym przypadku zastosowano sznur w oplocie materiałowym.

klawiatura easars flare 11 20161022 1495335650

Widok na spód klawiatury, widoczne kanały prowadzące dla przewodu

Patrząc na klawisze szybko zauważymy, że przyciski funkcyjne F1-F12 mają podwójne funkcje. Uruchamiane są one przy pomocy przycisku FN zlokalizowanego po prawej stronie spacji. Dla niektórych osób może to być niespodzianka (dla mnie była), ponieważ często (zwłaszcza w przypadku laptopów) spotyka się ten przycisk umieszczony po drugiej stronie spacji. Poza tym jest to już standardowy układ QWERTY. Główne klawisze, czyli Enter, Spacja, Shift i Alt mają standardowe wielkości, nie ma tu żadnej niespodzianki. Może natomiast zaskakiwać brak wyróżnionych klawiszy WSAD. Co prawda gracze bardzo często rozpoznają klawisze bez patrzenia na klawiaturę, ale może przydałoby się jakieś wyróżnienie?

klawiatura easars flare 8 20161022 1862597319

Klawiatura w penej okazałości

Cała konstrukcja wygląda na solidną. Może nie za bardzo nadaje się do wbijania gwoździ, na pewno jednak przetrzyma niejeden upadek. Easars wygląda oszczędnie, to prawda, ale prostota ma swój urok.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube