uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Ravcore Hybrid

  • Opublikowano: niedziela, 02, październik 2016 06:33
  • 02 Paź

Spis treści

Niedawno Ravcore wprowadziło na polski rynek nową klawiaturę, która łączy w sobie cechy klawiatury dla graczy oraz klawiatury do zastosowań biurowych. Na czym to polega i jak sprawuje się Ravcore Hybrid opisuję Wam poniżej.

Tradycyjnie zacznę od początku - od opakowania. Nie ma tu żadnej niespodzianki, jest to standardowe białe pudełko z krwistoczerwonym motywem umieszczonym obok grafiki reprezentującej klawiaturę. Pomimo tego, że jest to urządzenie hybrydowe, napis Ravens Core Gaming informuje, dla kogo jest ono tak naprawdę przeznaczone. Oprócz tego napisu, na głównej stronie pudełka znajdziemy informację o:
- 12 mechanicznych przełącznikach Kalih, które zainstalowano w klawiaturze,
- metalowej obudowie,
- 12 przyciskach multimedialnych.
I te informacje mówią teoretycznie wszystko. Teoretycznie, bo jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

klawiatura ravcore hybrid 1 20160929 1025604390

Pudełko klawiatury

Konstrukcja

To co znajduje się wewnątrz pudełka na pewno zaskakuje. Ravcore Hybrid jest nietypową klawiaturą i pokazuje to na kilka sposobów. Już na starcie na pierwszy plan wybija się metalowa płytka zamontowana pod przyciskami strzałek. Wyraźnie eksponuje ona tę część klawiatury pozwalając błyskawicznie zlokalizować te klawisze. Biorąc klawiaturę do ręki czuje się dwie rzeczy: ciężar i chłód metalu. Obudowa, która tak naprawdę jest odpowiednio wyprofilowanym kawałkiem blachy została na bokach wycięta by nadać jej typowy dla akcesoriów gamingowych - agresywny - charakter. W mojej opinii nie najlepiej się to udało. Kolejną "ciekawostką" są odsłonięte przełączniki. Obudowa nie zasłania żadnego z nich, przez co możemy obejrzeć kolumny przełączników, sprężyny amortyzujące nacisk itp. Wygląda to dziwnie i na pewno trzeba się przyzwyczaić do takiego wyglądu. Niestety, taka konstrukcja spowoduje jeszcze łatwiejszy, niż w standardowych klawiaturach, dostęp dla zanieczyszczeń.

klawiatura ravcore hybrid 2 20160929 1293501146

Klawiatura po wyciągnięciu z pudełka

Lewa część metalowej konstrukcji, tam gdzie opiera się nadgarstek została wzbogacona o nadstawkę z tworzywa, dzięki czemu ręka nie wspiera się na zimnym metalu. Takiej osłony brakuje po prawej stronie, prawdopodobnie dlatego, że projektant doszedł do wniosku, że użytkownik komputera i tak trzyma w tej ręce myszkę. Nad blokiem numerycznym znajduje się wyprowadzenie, na którym umieszczono logo producenta. Nie pełni ono żadnej innej funkcji poza miejscem na znak firmowy.
Spód wyposażono w cztery gumowe podstawki, które mają zapewnić stabilną pozycję akcesoria na biurku. Te umieszczone w górnej części są wyższe, tak by nawet przy złożonych podstawach zapewnić niewielkie pochylenie klawiatury. Plastikowe wychylne nóżki zapewniają tylko jednostopniowe nachylenie klawiatury.

klawiatura ravcore hybrid 5 20160929 1298480003

Plastikowe oparcie na nadgarstek oraz widoczne odsłonięte kolumny przełączników

Przewód wyprowadzony jest z prawej strony klawiatury, na wysokości bloku numerycznego. Zadbano o wzmocnienie, które chroni go przed uszkodzeniem. Podobnie jak w innych klawiaturach Ravcore, tak i tu zastosowano sznur w oplocie z materiału zakończony pozłacaną końcówką USB.
Klawisze mają standardowy układ QWERTY, z wydzielonym przyciskiem Windowsa po lewej stronie spacji oraz przyciskiem z logo Ravcore po prawej stronie. Przyciski funkcyjne mają podwójne działanie, oprócz standardowych funkcji przypisanych do F1-F12 przypisano im również mechanizmy odpowiadające za sterowanie głośnością, przewijanie do przodu i to tyłu, czyli ogólnie obsługą multimediów. Jedynie F9-F12 mają funkcje przypisane na stałe - mogą uruchomić klienta poczty, wywołać kalkulator, zablokować klawiaturę oraz przejść do strony domowej. Wszystkie przyciski są podświetlane, chociaż te oznaczone: QWER i ASDF są podświetlane bardziej intensywnie. Podobnie jak strzałki. Widać też, że w tych przypadkach zastosowano inne przełączniki - jest inny kolor kolumn a po naciśnięciu przyciski wydają inny dźwięk.

klawiatura ravcore hybrid 6 20160929 1291326796

Wycięcia z boku klawiatury mające nadać jej charakter gamingowy

Konstrukcja jest skręcana co w połączeniu z metalem wykorzystanym na jej budowę oznacza bardzo wytrzymałą klawiaturę. Co prawda odsłonięte przełączniki nie wyglądają najlepiej, ale na pewno znajdą się osoby, którym taka budowa przypadnie do gustu. Niektórzy producenci czasami pozwalają na wymianę przycisków - gdyby się np. te najczęściej używane starły. Tutaj takiej opcji nie ma.

Komentarze   

# Martyna 2016-12-05 14:50
Łatwo się pogubić z tą klawiaturą. Przyglądam się jej z zamiarem kupna od dłuższego czasu i zastanawia mnie jak mało jest informacji o kolorze podświetlenia klawiatury. Na innej polskiej recenzji zauważyłam, że ta opcja występuje, można wybrać kolor, jaki ci pasuje i są 3 profile kolorystyczne (tak, było dokładnie ten sam model klawiatury) tutaj zaś podobno go nie ma. I w co powinnam wierzyć? Zgadywać lub trzymać kciuki kupując ze jedna z recenzji była prawdziwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Martyna 2016-12-05 15:01
Dodam jeszcze, bo mam nieśmiałe wrażenie, że wiem gdzie leży problem. Całkowicie pewna nie jestem, ale wydaje mi się, że recenzent całkowicie pominął kwestię, że można kliknąć w opcję "Effects" po prawej stronie od "Button". Autor traktuje to tylko jak zwykłą kolumnę gdzie "Effects" miałoby się odnosić do klawiszy. Wystarczy poszukać tylko trochę w internecie by wyłapać ten dość prosty błąd. Recenzja ogólnie jest spisana starannie i daje dużo informacji jednak wypadałoby zweryfikować czy przypadkiem w tym miejscu (podświetlenie) nie wprowadzacie czytelników w błąd. Ja sama pewności nie mam, jak już pisałam, ale jednak skłaniam się ku opcji, że zawarty jest tutaj błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-12-05 21:00
Mogło się tak zdarzyc, nikt niestety nie jest doskonały. Spróbuję to zweryfikowac i dac znac tutaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Janusz 2017-06-16 18:27
Kupiłem tą klawiaturę. Moja uwaga dotyczy kolorów - jest ich ponad 16 mln.
Pisząc recenzję nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Janusz 2017-06-08 13:29
Znalazłem recenzję tej klawiatury w której są opisane możliwości zmiany kolorów i ich nasycenie. Myślę, że już tą klawiaturę kupiłaś i ciekawi mnie jak się ona sprawuje.
[edit Admin - nie umieszczamy link do innych stron]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adrian 2017-08-09 08:55
Ja zdecydowanie NIE POLECAM firmy ravcore, kupiłem u nich klawiaturę mechaniczno-mem branową oraz myszkę, od samego początku problemy miałem z klawiaturą gdyż co chwilę się włącza i wyłącza podpinałem do innych portów USB to samo do innego kompa podpinałem to samo, po 2 miesiącach męczącego korzystania z niej przestało działać podświetlenie :( po wielu próbach oddania jej na gwarancje lub zwrotu towaru zero odzewu zero kontaktu. Jednym słowem firma krzak a ich produkty to pic na wodę. ach zapomniałbym myszka też beznadziejna co chwilę przycina sie przycisk. CHIŃSZCZYZNA i nic więcej zdecydowanie odradzam zakupy tej marki.
NIE POLECAM !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Judash 2017-08-23 18:48
Niestety po części masz rację. Klawiatura potrafi się wyłączac i włączac. Pierwsza myśl: "Nie no wadliwy sprzęt." Jednakże jak później się okazało nie jest to wina sprzętu. Został on przetestowany na innym komputerze, w tych samych warunkach, okazało się, że jest to wina płyty głównej, która źle znosi obciążenia powodowane przez klawiaturę. Wracając do głównego komputera, po podpięciu klawiatury oraz wyłączeniu podświetlania, powodującego obciążenia, dział jak należy, nie wyłącza się ani nie zacina. Firma nie jest tzw 'Krzakiem" zwyczajnie mieszkasz w Polsce gdzie nie została jeszcze dobrze rozreklamowana jak inne firmy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube