Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury dla graczy Natec Genesis RX55

  • Opublikowano: środa, 01, czerwiec 2016 11:43
  • 01 Cze

Spis treści

Na rynku jest wiele klawiatur dedykowanych graczom. Jak wśród nich wyłuskać tę, która będzie najlepiej odpowiadała naszym preferencjom? Jak zdobyć tę, która pomoże zwiększyć szanse na zwycięstwo w starciu z lepiej wyposażonym przeciwnikiem? Odpowiedź na te pytania nie jest łatwa, ale może w tym pomóc recenzja jednej z takich klawiatur. Dlatego dziś przedstawiam Wam Natec Genesis RX55.

Jak większość akcesoriów dla graczy, tak i to zapakowano w oprawę przyciągającą wzrok. Zgodnie z konwencją przyjętą przez producenta pudełko utrzymane jest w ciemnej tonacji. Na mrocznym tle umieszczono zdjęcie klawiatury, którą od dołu podświetlają delikatne czerwone płomienie. Z tyłu drobną czcionką, w kilku językach, umieszczono główne cechy tej klawiatury oraz kilka małych zdjęć prezentujących wybrane - najciekawsze - miejsca RX55. Można więc dość dobrze zapoznać się z wyglądem tego akcesorium.

Konstrukcja

Wygląd nie zapewni jednak odpowiedniej wytrzymałości klawiaturze, która powinna wytrzymać długie godziny zmagań przed komputerem oraz miliony uderzeń w klawisze. I oczywiście powinna mieć wszystkie klawisze pod ręką.

klawiatura natec genesis rx55 3 20160601 1700549761

Klawiatura Natec Genesis RX55

Konstrukcja testowanego urządzenia jest oszczędna. Takie słowa nasunęły mi się na myśl, kiedy wyjąłem klawiaturę z pudełka. Projektant nie zostawił dużego marginesu obudowy wokół klawiszy, nie dał również podkładki na nadgarstki. Kształtem klawiatura przypomina odwrócony trapez (dłuższa podstawa znajduje się u góry) z wcięciem na środku u góry i na dole. Rogi zostały ścięte co dodatkowo podkreśla agresywny, bojowy wygląd klawiatury. Wrażenie to wzmacniają wstawki z przezroczystego czerwonego tworzywa umieszczone w czterech miejscach na obwodzie. Na bokach umieszczono przyciski oznaczone symbolami I-VII, P, B i M.
Materiał, z którego wykonano RX55 to ulubione przez Natec Genesis gumopodobne tworzywo, miękkie i przyjemne w dotyku. Na odwrocie znajdują się dwie podstawki, które unoszą górną część klawiatury do góry nachylając ją w stronę. Znamy to z innych klawiatur, które są dostępne na rynku. Tak samo jak znamy układ QWERTY, który tu zastosowano, wydzielony blok numeryczny i diody informujące o włączonych przyciskach Caps Lock, Number Lock itp. Dodatkiem jest jedynie dioda informująca o wciśniętym przycisku Windows. I tradycyjnie, jak na klawiaturę dla graczy przystało, mamy przewód w oplocie z materiału z pozłacaną wtyczką USB. Na pochwałę zasługuje to, że wyprowadzenie przewodu z obudowy zabezpieczono gumową osłoną.

klawiatura natec genesis rx55 5 20160601 1498784017

Programowalne klawisze na lewym boku klawiatury

A czego tu nie ma? Nie ma wbudowanego huba USB, nie ma gniazd audio i niestety... nie ma przełączników mechanicznych. Za to wykorzystane w RX55 przełączniki membranowe zapewniają miękką i cichą prace przycisków. Być może wielu graczy po tej informacji skreśli ten model ze swojej listy zakupowej, mi jednak odpowiada miękkość działania tych klawiszy. Nie ma też, jak w wielu "renomowanych" klawiaturach, specjalnie zaznaczonych przycisków strzałek i WSAD. Ale trudno zaprzeczyć, że klawiatura prezentuje się ciekawie. Ponieważ w całości wykonano ją z plastiku w kolorze grafitu, łatwo można ją utrzymać w czystości. Zwłaszcza, że obudowa na spodzie ma otwory, dzięki czemu jeśli przypadkowo zalejemy ją jakimś napojem, możemy się spodziewać, że płyn wycieknie dołem. Co nie znaczy oczywiście, że nie trzeba jej po takim zdarzeniu oczyścić.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube