foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Podstawowe akcesoria dedykowane graczom to myszka, słuchawki i klawiatura. Każdy gracz pewnie będzie miał swoje zdanie na temat tego, które z nich jest ważniejsze, i który producent oferuje lepsze. Kiedyś jednym z liderów w tej branży była firma Logitech, jednak mam wrażenie, że w ciągu kilku ostatnich lat Szwajcarzy zostali w tyle oferując mało akcesoriów dedykowanych tej grupie użytkowników komputerów. Ostatnio jednak pojawiło sie kilka nowości z logo tego producenta, a wśród nich klawiatura G610 Orion Red.

Opakowanie wygląda niepozornie i ktoś kto nie zna firmy mógłby wziąć ją za zwykłą klawiaturę, tyle że bardzo drogą. Logitech G610 Orion Red kosztuje (według zaleceń producenta) 599 zł, a to już wskazuje, że klawiatura jest nie dla każdego. Kolejnym elementem, który wskazuje, że klawiatura jest przeznaczona dla zaawansowanych miłośników elektronicznej rozrywki jest umieszczony znaczek Cherry MX Red, który informuje o rodzaju wykorzystanych przełączników. W środku pudełka mamy klawiaturę i... papierową instrukcję. Sposób podłączenia i konfiguracji klawiatury umieszczono w książeczce obejmującej kilka wersji językowych. Polska część mieści się na czterech stronach - można sobie darować jej lekturę.

Konstrukcja

klawiatura logitech g610 orion red 1 20160502 1739229989

Klawiatura jeszcze w pudełku

Dla niejednego użytkownika zaskoczeniem może być waga klawiatury - 1.3 kg - uwierzcie, to naprawdę czuć. Duży ciężar ma jednak zaletę, klawiatura stabilnie spoczywa na blacie biurka, nie przesuwa się lekko. Zapewniają to dodatkowo gumowe podkładki, które rozmieszczono w pięciu miejscach na spodzie akcesoria. W górnej części umieszczono dwie podstawki pozwalające na zmianę wysokości tej części klawiatury. Dzięki nim możemy ją ustawić pod kątem 4 i 8 stopni, nie licząc oczywiście zupełnie płaskiego położenia.
Klawiatura ma standardowy układ QWERTY, wydzielony blok numeryczny i oddzielające go od głównej części klawiatury strzałki i przyciski Page Up, Page Down, Insert itp. Od innych klawiatur, G610 różni się kilkoma elementami. Przede wszystkim górny rząd - klawisze funkcyjne - nie mają podwójnej funkcjonalności. Za to nad blokiem numerycznym znajduje się duża rolka potencjometru regulującego głośność. Obok niej i pod nią zlokalizowano przyciski multimedialne, które wyciszają muzykę, przełączają utwory, pauzują itp. Tutaj też znajdują się dwa klawisze, które regulują jasność oraz przełączają tryb gry. Ten ostatni przycisk pozwala przy pomocy oprogramowania Logitech Gaming Software przypisać klawiszom funkcyjnym F1-F12 dodatkowe funkcje. Kolejną modyfikacją jest przeniesienie diod sygnalizacyjnych, które normalnie są umieszczone nad blokiem numerycznym, bliżej środka klawiatury, nad przyciski F9 - F11. Tradycyjnie informują one o włączonym Caps Locku, klawiaturze numerycznej i Scroll Locku. W odróżnieniu do innych klawiatur dla graczy, ten model nie ma wbudowanego huba USB, nie posiada również gniazd audio: słuchawkowego i mikrofonowego. Ostatnim elementem wyróżniającym ten model, na który zwrócę uwagę, jest brak oparcia na nadgarstki. Obudowa jest oszczędna, zastosowano w niej niewielkie "marginesy" przy krawędziach.

klawiatura logitech g610 orion red 4 20160502 1800470382

Sterowanie plikami audio

Jak już wcześniej wspomniałem, zastosowano tu mechaniczne przełączniki Cherry MX Red, co jak zapewne się domyślacie powoduje, że przyciski dość mocno wystają nad obudowę. Po naciśnięciu zmniejszają swoją wysokość o ok. 0.5 cm. Plusem tego modelu jest sposób zabezpieczenia przewodu wychodzącego z obudowy. Jest naprawdę solidne. Zgodnie z niepisanym standardem klawiatur dla graczy, zastosowano tu sznur w oplocie materiałowym, który nadaje mu sztywność ale jednocześnie chroni przed uszkodzeniem.
To czego mi brakuje, a co szybko rzuca się w oczy, to brak wydzielonych przycisków, które są najczęściej wykorzystywane przez graczy: strzałki i WSAD. Wielu producentów (również Logitech w przypadku G910) zaznacza innym kolorem takie przyciski.

klawiatura logitech g610 orion red 3 20160502 1838436109

Widać szczeliny pomiędzy klawiszami a obudową

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube