Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury dla graczy Logitech G610 Orion Red

  • Opublikowano: środa, 04, maj 2016 05:52
  • 30 Lis

Spis treści

Podstawowe akcesoria dedykowane graczom to myszka, słuchawki i klawiatura. Każdy gracz pewnie będzie miał swoje zdanie na temat tego, które z nich jest ważniejsze, i który producent oferuje lepsze. Kiedyś jednym z liderów w tej branży była firma Logitech, jednak mam wrażenie, że w ciągu kilku ostatnich lat Szwajcarzy zostali w tyle oferując mało akcesoriów dedykowanych tej grupie użytkowników komputerów. Ostatnio jednak pojawiło sie kilka nowości z logo tego producenta, a wśród nich klawiatura G610 Orion Red.

Opakowanie wygląda niepozornie i ktoś kto nie zna firmy mógłby wziąć ją za zwykłą klawiaturę, tyle że bardzo drogą. Logitech G610 Orion Red kosztuje (według zaleceń producenta) 599 zł, a to już wskazuje, że klawiatura jest nie dla każdego. Kolejnym elementem, który wskazuje, że klawiatura jest przeznaczona dla zaawansowanych miłośników elektronicznej rozrywki jest umieszczony znaczek Cherry MX Red, który informuje o rodzaju wykorzystanych przełączników. W środku pudełka mamy klawiaturę i... papierową instrukcję. Sposób podłączenia i konfiguracji klawiatury umieszczono w książeczce obejmującej kilka wersji językowych. Polska część mieści się na czterech stronach - można sobie darować jej lekturę.

Konstrukcja

klawiatura logitech g610 orion red 1 20160502 1739229989

Klawiatura jeszcze w pudełku

Dla niejednego użytkownika zaskoczeniem może być waga klawiatury - 1.3 kg - uwierzcie, to naprawdę czuć. Duży ciężar ma jednak zaletę, klawiatura stabilnie spoczywa na blacie biurka, nie przesuwa się lekko. Zapewniają to dodatkowo gumowe podkładki, które rozmieszczono w pięciu miejscach na spodzie akcesoria. W górnej części umieszczono dwie podstawki pozwalające na zmianę wysokości tej części klawiatury. Dzięki nim możemy ją ustawić pod kątem 4 i 8 stopni, nie licząc oczywiście zupełnie płaskiego położenia.
Klawiatura ma standardowy układ QWERTY, wydzielony blok numeryczny i oddzielające go od głównej części klawiatury strzałki i przyciski Page Up, Page Down, Insert itp. Od innych klawiatur, G610 różni się kilkoma elementami. Przede wszystkim górny rząd - klawisze funkcyjne - nie mają podwójnej funkcjonalności. Za to nad blokiem numerycznym znajduje się duża rolka potencjometru regulującego głośność. Obok niej i pod nią zlokalizowano przyciski multimedialne, które wyciszają muzykę, przełączają utwory, pauzują itp. Tutaj też znajdują się dwa klawisze, które regulują jasność oraz przełączają tryb gry. Ten ostatni przycisk pozwala przy pomocy oprogramowania Logitech Gaming Software przypisać klawiszom funkcyjnym F1-F12 dodatkowe funkcje. Kolejną modyfikacją jest przeniesienie diod sygnalizacyjnych, które normalnie są umieszczone nad blokiem numerycznym, bliżej środka klawiatury, nad przyciski F9 - F11. Tradycyjnie informują one o włączonym Caps Locku, klawiaturze numerycznej i Scroll Locku. W odróżnieniu do innych klawiatur dla graczy, ten model nie ma wbudowanego huba USB, nie posiada również gniazd audio: słuchawkowego i mikrofonowego. Ostatnim elementem wyróżniającym ten model, na który zwrócę uwagę, jest brak oparcia na nadgarstki. Obudowa jest oszczędna, zastosowano w niej niewielkie "marginesy" przy krawędziach.

klawiatura logitech g610 orion red 4 20160502 1800470382

Sterowanie plikami audio

Jak już wcześniej wspomniałem, zastosowano tu mechaniczne przełączniki Cherry MX Red, co jak zapewne się domyślacie powoduje, że przyciski dość mocno wystają nad obudowę. Po naciśnięciu zmniejszają swoją wysokość o ok. 0.5 cm. Plusem tego modelu jest sposób zabezpieczenia przewodu wychodzącego z obudowy. Jest naprawdę solidne. Zgodnie z niepisanym standardem klawiatur dla graczy, zastosowano tu sznur w oplocie materiałowym, który nadaje mu sztywność ale jednocześnie chroni przed uszkodzeniem.
To czego mi brakuje, a co szybko rzuca się w oczy, to brak wydzielonych przycisków, które są najczęściej wykorzystywane przez graczy: strzałki i WSAD. Wielu producentów (również Logitech w przypadku G910) zaznacza innym kolorem takie przyciski.

klawiatura logitech g610 orion red 3 20160502 1838436109

Widać szczeliny pomiędzy klawiszami a obudową

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube