Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury dla graczy Ravcore Edge

  • Opublikowano: środa, 13, kwiecień 2016 05:51
  • 30 Lis

Spis treści

Od czasu do czasu do mojego laboratorium testowego trafiają urządzenia przygotowane specjalnie dla graczy. Ostatnio dotarła do mnie klawiatura Ravcore Edge, którą opisuję Wam poniżej.

Opakowanie tego akcesorium nie odbiega od linii kolorystycznej przyjętej przez producenta dla całej serii akcesoriów dedykowanych graczom. Jest więc białe tło ze zdjęciem klawiatury i krwistoczerwony motyw rodem z postapokaliptycznych gier. Tradycyjnie producent umieścił na pudełku podstawowe informacje o urządzeniu, stąd wiemy, że jest to klawiatura mechaniczna, ma programowalne klawisze, oraz że wykorzystano w jej konstrukcji przełączniki Blue Kailh. Dodatkowo, tak jak w każdym opakowaniu z produktem Ravcore, razem z klawiaturą dostajemy metalowy otwieracz z logo producenta.

Konstrukcja

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, gdy wziąłem Edge do ręki, to jej ciężar. Duża waga ma oczywiście swój plus, bo taką klawiaturę trudno przesunąć w feworze gry. Ciężka klawiatura stabilnie spoczywa na dwóch podpórkach, które unoszą jej tylną krawędź do góry, by pochylić ją lekko do góry i ułatwić obsługę. Tylną krawędź wyposażono w gniazdo USB oraz gniazda mikrofonowe i słuchawkowe. Pomiędzy nimi wyprowadzono przewód (dość gruby) w oplocie z materiału i solidnie zabezpieczony na wyjściu z obudowy. Z drugiej strony kabel zakończono pozłacanymi końcówkami USB i dwoma typu jack 3.5 mm. Jak nietrudno się domyślić te dwa ostatnie służą do podłączenia klawiatury do portów audio i mikrofonowego w komputerze. Przewód ma długość 1.8m, co wcale nie jest długim przewodem, ale też większość klawiatur ma kabel o takiej samej długości.

klawiatura ravcore edge 11 20160412 1594476596

Rzut oka na klawisze

Klawisze ułożono w tradycyjnym dla naszego regionu układzie QWERTY. Jak na pełno wymiarową klawiaturę przystało, tak i ta ma wydzielony blok numeryczny. Nad nim umieszczono klawisze odpowiadające za jego włączenie oraz za różne sposoby podświetlenia klawiszy. Jeden z nich uruchamia podświetlenie, natomiast dwa pozostałe uruchamiają kombinację podświetleń dla przycisków WSAD i strzałek. Poza tymi przyciskami jest jeszcze jedno odstępstwo od standardu - klawisze zlokalizowane nad strzałkami (Ins, Home, PgUp, PgDw, End i Del) mają drugie oznaczenie - G1 do G6. Z kolei przy pomocy przycisków funkcyjnych F5-F12 możemy sterować odtwarzaniem plików multimedialnych oraz ustawieniami głośności.

klawiatura ravcore edge 17 20160412 1229285025

Klawisze sterujace podświetleniem

Klawiatura tak jak wszystkie modele z mechanicznymi przełącznikami ma wysoki profil, nie ma jednak oparcia na nadgarstki. Może to prowadzić do zmniejszonego komfortu pracy. Obudowę wykonano z tworzywa, w którym z przodu widać wcięcie sugerujące możliwość podłączenia oparcia na nadgarstki, jednak w pudełku nie ma takiego doczepianego elementu. Nie ma go też w ofercie producenta, jako elementu do kupienia. Szkoda, bo przydałby się.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube