Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Ravcore Blade

  • Opublikowano: środa, 27, styczeń 2016 11:40
  • 30 Lis

Spis treści

Ravcore to ciągle młoda na polskim rynku firma, oferująca akcesoria dla graczy. Do tej pory opowiedziałem Wam o myszce Tempest i słuchawkach Zen tej firmy, a dziś przybliżę klawiaturę Blade. Oczywiście dedykowaną graczom.

Nazwa tej klawiatury nieodmiennie kojarzy mi się z Wesley Snipse'em i filmem, w którym zagrał pogromcę wampirów. Na pewno niejeden z Was kojarzy ten film i setki litrów "krwi" spływające na ekranie. W przypadku klawiatury Ravcore krew z niej nie spływa, ale zgodnie z przyjętą przez producenta kolorystyką opakowań, widać na jej pudełku charakterystyczne krwistoczerwoną grafikę przedstawiającą postapokaliptyczne klimaty. Tradycyjnie prócz grafiki prezentującej klawiaturę, znajdziemy tam też specyfikację przybliżającą możliwości klawiatury. Każdy gracz po jej szybkiej analizie będzie zadowolony, a na pewno zainteresowany tą klawiaturą.

klawiatura ravcore blade 1 20160127 1172394095

Ravcore Blade

Konstrukcja

Na pewno ma ona spory rozmiar. I na pewno już sam jej wygląd wskazuje, że nie należy do akcesoriów, które spotkamy w urzędach, szkołach czy firmach. Nieregularne krawędzie nadają jej agresywny kształt - lubiany zarówno przez graczy, jak i producentów projektujących dla nich akcesoria. Z drugiej strony nie pamiętam producenta, który do konstrukcji klawiatury wykorzystałby metal. A Ravcore tak właśnie postąpił. Główna część wykonana została ze szczotkowanego aluminium, które na całym obwodzie wyposażono w elementy z tworzywa, ale w taki sposób, by pozostały pomiędzy nimi przerwy. W rezultacie powstała ciekawa wizualnie obudowa, chociaż przerwy pomiędzy plastikowymi elementami to miejsca, w których wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia będą się chętnie gromadziły. Kolejnym takim miejscem gdzie zbiorą się wszystkie okruszki ciastek, flipsów, czekolady itp. są szczeliny między obudową a przyciskami. Jak każda klawiatura dla graczy, tak i ta ma duże, wysoko wystające przyciski, a taka konstrukcja wymusza powstanie dużych przerw między klawiszami a obudową.

klawiatura ravcore blade 6 20160127 1807255113

Klawiatura Ravcore Blade

Klawiatura ma typowy układ QWERTY. Nad głównym blokiem przycisków zlokalizowano przyciski funkcyjne, obok wydzielone strzałki, klawisze PGDown, PGUp, NumLock itp. oraz oczywiście blok numeryczny. Nad tym ostatnim w aluminium wywiercono otwory, w których umieszczono lampki sygnalizujące włączenie trybu M1/M2, NumLock-a, CapsLock-a i WinLock-a. Mniej więcej na środku, nad rzędem przycisków funkcyjnych umieszczono 9 dodatkowych przycisków, którymi wywołujemy zapisane makra. Są one zróżnicowane wielkością, dzięki czemu można je łatwo zidentyfikować dotykiem. Zwrócę uwagę na numeracje tych przycisków - w środku znajduje się przycisk L1, posuwając się w lewo dochodzimy do L5, natomiast idąc w prawo od L1 od L6 dojdziemy do L9. Z kolei na lewym boku klawiatury zlokalizowano przyciski M1 i M2 (przełączające tryb pracy klawiatury) oraz G1 - G4, do których również możemy przypisać makra. Te pierwsze są wyraźnie wydzielone, możemy więc również te klawisze zidentyfikować samym dotykiem.

klawiatura ravcore blade 3 20160127 1976330892

Przyciski zmiany trybu pracy klawiatury

W odróżnieniu do klawiatur dla graczy takich producentów jak Steelseries, Ozone, Razer czy Logitech, tutaj zastosowano przełączniki membranowe. Dzięki temu przyciski uginają się ciszej i bardziej miękko. Za to skok pozostał bez zmian, możemy wcisnąć klawisze ok. 0.5 cm w głąb. Wyprofilowano je tak, by na środku powstało małe zagłębienie, w efekcie czego palce zawsze "lądują" na środku górnej płytki. Główne przyciski: Spacja, Enter itp. są odpowiednio duże, dzięki czemu są łatwo osiągalne.
Przewód.... przewód, jak na klawiaturę dla graczy przystało wykonano solidnie. Zabezpieczono go oplotem z materiału oraz solidnym wtykiem USB. Oczywiście pozłacanym. Trochę słabiej wygląda wyprowadzenie przewodu z obudowy, ale nie musimy się martwić, że kabel w tym miejscu ulegnie złamaniu. Tu również zabezpieczono go elastycznym tworzywem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube