foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Ravcore to ciągle młoda na polskim rynku firma, oferująca akcesoria dla graczy. Do tej pory opowiedziałem Wam o myszce Tempest i słuchawkach Zen tej firmy, a dziś przybliżę klawiaturę Blade. Oczywiście dedykowaną graczom.

Nazwa tej klawiatury nieodmiennie kojarzy mi się z Wesley Snipse'em i filmem, w którym zagrał pogromcę wampirów. Na pewno niejeden z Was kojarzy ten film i setki litrów "krwi" spływające na ekranie. W przypadku klawiatury Ravcore krew z niej nie spływa, ale zgodnie z przyjętą przez producenta kolorystyką opakowań, widać na jej pudełku charakterystyczne krwistoczerwoną grafikę przedstawiającą postapokaliptyczne klimaty. Tradycyjnie prócz grafiki prezentującej klawiaturę, znajdziemy tam też specyfikację przybliżającą możliwości klawiatury. Każdy gracz po jej szybkiej analizie będzie zadowolony, a na pewno zainteresowany tą klawiaturą.

klawiatura ravcore blade 1 20160127 1172394095

Ravcore Blade

Konstrukcja

Na pewno ma ona spory rozmiar. I na pewno już sam jej wygląd wskazuje, że nie należy do akcesoriów, które spotkamy w urzędach, szkołach czy firmach. Nieregularne krawędzie nadają jej agresywny kształt - lubiany zarówno przez graczy, jak i producentów projektujących dla nich akcesoria. Z drugiej strony nie pamiętam producenta, który do konstrukcji klawiatury wykorzystałby metal. A Ravcore tak właśnie postąpił. Główna część wykonana została ze szczotkowanego aluminium, które na całym obwodzie wyposażono w elementy z tworzywa, ale w taki sposób, by pozostały pomiędzy nimi przerwy. W rezultacie powstała ciekawa wizualnie obudowa, chociaż przerwy pomiędzy plastikowymi elementami to miejsca, w których wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia będą się chętnie gromadziły. Kolejnym takim miejscem gdzie zbiorą się wszystkie okruszki ciastek, flipsów, czekolady itp. są szczeliny między obudową a przyciskami. Jak każda klawiatura dla graczy, tak i ta ma duże, wysoko wystające przyciski, a taka konstrukcja wymusza powstanie dużych przerw między klawiszami a obudową.

klawiatura ravcore blade 6 20160127 1807255113

Klawiatura Ravcore Blade

Klawiatura ma typowy układ QWERTY. Nad głównym blokiem przycisków zlokalizowano przyciski funkcyjne, obok wydzielone strzałki, klawisze PGDown, PGUp, NumLock itp. oraz oczywiście blok numeryczny. Nad tym ostatnim w aluminium wywiercono otwory, w których umieszczono lampki sygnalizujące włączenie trybu M1/M2, NumLock-a, CapsLock-a i WinLock-a. Mniej więcej na środku, nad rzędem przycisków funkcyjnych umieszczono 9 dodatkowych przycisków, którymi wywołujemy zapisane makra. Są one zróżnicowane wielkością, dzięki czemu można je łatwo zidentyfikować dotykiem. Zwrócę uwagę na numeracje tych przycisków - w środku znajduje się przycisk L1, posuwając się w lewo dochodzimy do L5, natomiast idąc w prawo od L1 od L6 dojdziemy do L9. Z kolei na lewym boku klawiatury zlokalizowano przyciski M1 i M2 (przełączające tryb pracy klawiatury) oraz G1 - G4, do których również możemy przypisać makra. Te pierwsze są wyraźnie wydzielone, możemy więc również te klawisze zidentyfikować samym dotykiem.

klawiatura ravcore blade 3 20160127 1976330892

Przyciski zmiany trybu pracy klawiatury

W odróżnieniu do klawiatur dla graczy takich producentów jak Steelseries, Ozone, Razer czy Logitech, tutaj zastosowano przełączniki membranowe. Dzięki temu przyciski uginają się ciszej i bardziej miękko. Za to skok pozostał bez zmian, możemy wcisnąć klawisze ok. 0.5 cm w głąb. Wyprofilowano je tak, by na środku powstało małe zagłębienie, w efekcie czego palce zawsze "lądują" na środku górnej płytki. Główne przyciski: Spacja, Enter itp. są odpowiednio duże, dzięki czemu są łatwo osiągalne.
Przewód.... przewód, jak na klawiaturę dla graczy przystało wykonano solidnie. Zabezpieczono go oplotem z materiału oraz solidnym wtykiem USB. Oczywiście pozłacanym. Trochę słabiej wygląda wyprowadzenie przewodu z obudowy, ale nie musimy się martwić, że kabel w tym miejscu ulegnie złamaniu. Tu również zabezpieczono go elastycznym tworzywem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube