ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury dla graczy Logitech G910 Orion Spark

  • Opublikowano: niedziela, 20, wrzesień 2015 05:30
  • 20 Wrz

Spis treści

Profesjonalni gracze, którzy spędzają w wirtualnych światach setki godzin miesięcznie wiedzą, że zwykła klawiatura tego nie wytrzyma. Na ich potrzeby producenci akcesoriów komputerowych przygotowują specjalne modele, które nie tylko są w stanie "przeżyć" miliony naciśnięć klawiszy, ale i oferują dodatkowe funkcje. Należy do nich Logitech G910 Orion Spark, którą Wam dziś przedstawiam.

Budowa

Już na pierwszy rzut oka widać, że G910 to nie tuzinkowa klawiatura. Świadczą o tym takie rzeczy jak rozmiar opakowania, waga klawiatury i oczywiście cena. Logitech na swojej stronie podaje cenę 759 złotych, ale w sieci można ją kupić za ok 640 złotych, co i tak jak na klawiatury jest ceną niebagatelną. Za tę kwotę otrzymujemy mechaniczną klawiaturę (mechaniczna oznacza tu zastosowane mechanicznych przełączników reagujących na naciśnięcie przycisku), elegancko zapakowaną w wyprofilowanej piance. W środku oprócz głównego bohatera znajdują się dwie podpórki pod nadgarstki: duża i mała. Każdy więc dopasuje sobie klawiaturę do swoich wymagań, i to nie tylko pod kątem komfortu swoich nadgarstków, ale i komfortu samej gry. Pomogą w tym programowalne klawisze G1-G9 umieszczone z lewej strony klawiatury w dwóch rzędach - pionowym i poziomym. W lewym górnym rogu umieszczono cztery przyciski M1-M3 i MR. Kolejne "dodatki" umieszczono już po prawej stronie nad blokiem numerycznym. Znajdują się tam przycisku multimedialne, przy pomocy których możemy uruchamiać utwory, przewijać je, pauzować... czyli to co normalnie się robi podczas słuchania muzyki. Do regulacji głośności służy szeroka na ok. 3 centymetry rolka, która kręci się bez żadnego oporu. Umieszczone obok niej znaczki "+" i "-" wskazują, w którą stronę zwiększamy, a w którą zmniejszamy głośność. Obok rolki regulatora głośności znajduje się przycisk wyciszający głos. Producent przygotował jeszcze dwa dodatkowe klawisze - jeden uruchamia gry Windowsa, drugi podświetlenie klawiatury.

klawiatura dla graczy logitech g910 orion spark 8 20150917 1968714506

Logitech G910 Orion Spark - Różne podkładki pod nadgarstki

Nie wszystko jednak trzyma "gamingowe standardy". Zdziwił mnie przewód wykorzystany do połączenia G910 z komputerem. Końcówka USB jest oczywiście pozłacana, jednak sam kabel (długość 1.8m) wykonany jest w grubej otulinie z tworzywa. Do tej pory producenci akcesoriów dla graczy przyzwyczaili mnie do elastycznych sznurów w oplocie materiałowym. Oczywiście, pomimo wyczuwalnej (i oczywiście widocznej) grubej osłony ten przewód również jest elastyczny. A czy jest mniej wytrzymały od tego w oplocie materiałowym? Nie sądzę.
Na spodzie znajdują się dwie nóżki, które podnoszą górę klawiatury nachylając ją w kierunku użytkownika. W dolnej części znajdują się sporych rozmiarów gumowe podpórki, które zapewniają przyczepność klawiatury do podłoża.
Nietypowym elementem, jest umieszczona na środku górnej krawędzi wysuwana "szuflada", która jest dokiem dla smartfona. Ściągając na telefon aplikację Arx Control (dostępna jest dla systemów Google i Apple) możemy na ekranie urządzenia mobilnego wyświetlić przydatne podczas gry informacje (opowiem o nich w dalszej części). Dzięki temu zwiększamy funkcjonalność klawiatury, a przede wszystkim udostępniamy sobie więcej danych.

klawiatura dla graczy logitech g910 orion spark 3 20150917 1288290363

Logitech G910 Orion Spark - Przyciski multimedialne

Jak już wspomniałem, w G910 wykorzystano mechaniczne przełączniki. Wiąże się to z trochę inną pracą przycisków - są sztywniejsze, nie uginają się tak miękko jak np. w przypadku klawiatur membranowych. Klawisze są też większe, wystają znacznie wyżej nad obudowę. W celu ułatwienia korzystania z klawiatury, przyciski zostały wyprofilowane w ten sposób, że mają na środku wgłębienie. Podczas gry palce w naturalny sposób "wpadają" w to zagłębienie i pewnie w nim spoczywają. Nawet mokre od potu nie ześlizgną sie z przycisków, co na pewno jest ważne dla wielu graczy. Najważniejsze klawisze, z punktu widzenia graczy, zostały wyróżnione nadrukiem, dzięki czemu można je szybko zlokalizować. Są to przyciski W,S,A,D oraz strzałki.
Klawiatura jest solidnie wykonana. Nawet oparcie na nadgarstki, pomimo tego że jest wymienne, jest tak dobrze spasowane, że nie ma żadnych szczelin. Wymiana jest prosta i szybka, najważniejsze jednak, że element ten trzyma się sztywno ramy G910. Miałem już do czynienia z modelami, w których również były wymienne podkładki, bardzo często jednak były one luźne, a czasami nawet przesuwały się razem z nadgarstkiem. Tu takiej sytuacji nie ma. Widać, że projektant dołożył starań i zaproponował graczom dopracowaną klawiaturę, którą dodatkowo wykonano z dobrych jakościowo materiałów.

klawiatura dla graczy logitech g910 orion spark 12 20150917 1749843069

Logitech G910 Orion Spark - Definiowalne przyciski 

Platforma testowa:

Powyższe testy wykonałem korzystając z komputera stacjonarnego w konfiguracji:

asus p9x79 plyta glowna 660   cpu2  grafika  pamięć  system
 Płyta główna  Procesor  Karta graficzna  Pamięć RAM  System operacyjny
Asus B85M-G  Intel Core I5 4690K 3.5 GeForce GTX 660 Asus 2GB   8 GB  Windows 10 64-bit

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube