Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Gigabyte Force K7

  • Opublikowano: niedziela, 16, listopad 2014 05:59
  • 16 Lis

Spis treści

Gracze wiedzą, że klawiatura jest drugim, obok myszki, najważniejszy akcesorium na biurku gracza. O ile z podzespołami komputera sytuacja jest jasna, bo w większości przypadków wybierane są na bazie specyfikacji, o tyle akcesoria wybierane są bardziej pod kątem osobistych preferencji użytkownika. Przykładowo, typowe klawiatury gamingowe wykorzystują przełączniki mechaniczne, ja jednak (nie jestem zawodowym graczem, ale gram całkiem sporo) wolę przełączniki membranowe. Takie właśnie Gigabyte zastosowało w klawiaturze Force K7, która trafiła do mnie na testy.

klawiatura gigabyte force k7 1 20141115 1322150060

W 2012 roku miałem przyjemność testować poprzedni model klawiatury Gigabyte nazwany Force K3. Producent zabezpieczył ją przed zalaniem napojami (sprawdziłem to doświadczalnie wylewając na nią Coca-Colę, a następnie myjąc ją w wiadrze z wodą - film z tego testu można zobaczyć tutaj, klawiatura przeżyła testy - działała), jednak jej następca - model K7 - został wykonany bez takich zabezpieczeń. Jej konstrukcja jest prosta, kompaktowa i ... oszczędna. Tak w trzech słowach bym ją określił. Gamingowego charakteru nadają obudowie ostre kąty i oczywiście czarny kolor.
W przeciwieństwie do innych klawiatur dedykowanych graczom, Force K7 nie oferuje możliwości zapamiętania różnych profili czy makr. To co odróżnia ją od zwykłych klawiatur to zamontowane na środku dwie rolki oraz podświetlenie klawiszy. Rolki wykończone miękkim gumowym tworzywem zarządzają podświetleniem i głośnością dźwięku. W przypadku tego pierwszego naciśnięcie rolki powoduje zmianę koloru podświetlenia, natomiast druga rolka wycisza dźwięk. Fajne ułatwienia, ale trochę mało, jak na sprzęt gamingowy.

klawiatura gigabyte force k7 12 20141115 1796370127

Układ klawiszy nie odbiega od standardu, jest to typowa klawiatura QWERTY. Wydzielony blok numeryczny oddzielony jest od głównej części klawiatury przez standardowe przyciski - strzałki i zestaw sześciu klawiszy: Insert, Home, Page Up, Page Down itp. Nad częścią numeryczną, znajdują się kontrolki świetlne informujące o zasilaniu klawiatury, włączonym Scroll Lock i Caps Lock. Odstępstwem od "standardu" jest kontrolka Win LK.
Przewód wyprowadzony jest na wysokości klawiatury numerycznej. Ma długość 1.8 metra a zabezpieczono go nylonowym oplotem. Końcówka jest oczywiście pozłacana. Klawiatura ma nóżki, które unoszą jej tylną krawędź do góry.
Kolejną różnicą pomiędzy Force K7 a typową klawiaturą dla graczy jest brak możliwości wymiany klawiszy. Wielu producentów w komplecie z klawiaturą dostarcza dodatkowe przyciski (głównie WSAD), które są specjalnie wyróżnione oraz klucz do ich wymiany. Gigabyte, w tym przypadku oprócz bohatera tego testu, do pudełka wrzuciło tylko papierową instrukcję.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube