foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Gracze wiedzą, że klawiatura jest drugim, obok myszki, najważniejszy akcesorium na biurku gracza. O ile z podzespołami komputera sytuacja jest jasna, bo w większości przypadków wybierane są na bazie specyfikacji, o tyle akcesoria wybierane są bardziej pod kątem osobistych preferencji użytkownika. Przykładowo, typowe klawiatury gamingowe wykorzystują przełączniki mechaniczne, ja jednak (nie jestem zawodowym graczem, ale gram całkiem sporo) wolę przełączniki membranowe. Takie właśnie Gigabyte zastosowało w klawiaturze Force K7, która trafiła do mnie na testy.

klawiatura gigabyte force k7 1 20141115 1322150060

W 2012 roku miałem przyjemność testować poprzedni model klawiatury Gigabyte nazwany Force K3. Producent zabezpieczył ją przed zalaniem napojami (sprawdziłem to doświadczalnie wylewając na nią Coca-Colę, a następnie myjąc ją w wiadrze z wodą - film z tego testu można zobaczyć tutaj, klawiatura przeżyła testy - działała), jednak jej następca - model K7 - został wykonany bez takich zabezpieczeń. Jej konstrukcja jest prosta, kompaktowa i ... oszczędna. Tak w trzech słowach bym ją określił. Gamingowego charakteru nadają obudowie ostre kąty i oczywiście czarny kolor.
W przeciwieństwie do innych klawiatur dedykowanych graczom, Force K7 nie oferuje możliwości zapamiętania różnych profili czy makr. To co odróżnia ją od zwykłych klawiatur to zamontowane na środku dwie rolki oraz podświetlenie klawiszy. Rolki wykończone miękkim gumowym tworzywem zarządzają podświetleniem i głośnością dźwięku. W przypadku tego pierwszego naciśnięcie rolki powoduje zmianę koloru podświetlenia, natomiast druga rolka wycisza dźwięk. Fajne ułatwienia, ale trochę mało, jak na sprzęt gamingowy.

klawiatura gigabyte force k7 12 20141115 1796370127

Układ klawiszy nie odbiega od standardu, jest to typowa klawiatura QWERTY. Wydzielony blok numeryczny oddzielony jest od głównej części klawiatury przez standardowe przyciski - strzałki i zestaw sześciu klawiszy: Insert, Home, Page Up, Page Down itp. Nad częścią numeryczną, znajdują się kontrolki świetlne informujące o zasilaniu klawiatury, włączonym Scroll Lock i Caps Lock. Odstępstwem od "standardu" jest kontrolka Win LK.
Przewód wyprowadzony jest na wysokości klawiatury numerycznej. Ma długość 1.8 metra a zabezpieczono go nylonowym oplotem. Końcówka jest oczywiście pozłacana. Klawiatura ma nóżki, które unoszą jej tylną krawędź do góry.
Kolejną różnicą pomiędzy Force K7 a typową klawiaturą dla graczy jest brak możliwości wymiany klawiszy. Wielu producentów w komplecie z klawiaturą dostarcza dodatkowe przyciski (głównie WSAD), które są specjalnie wyróżnione oraz klucz do ich wymiany. Gigabyte, w tym przypadku oprócz bohatera tego testu, do pudełka wrzuciło tylko papierową instrukcję.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube