foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Żyjemy w czasach, w których mobilność jest podstawą. Nie dość, że chcemy się szybko przemieszczać, to jeszcze chcemy być w ciągłym kontakcie z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. I to bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Ciągle też doposażamy się w nowe gadżety, które pozwalają nam korzystać z sieci i zawartych w niej informacji. Dawno też minęły czasy, gdy sieć WiFi w domu była rarytasem, dziś często oferuje ona znacznie lepsze parametry niż sieć przewodowa. Jedynym jej ograniczeniem jest zasięg, który jednak można zwiększyć poprzez stosowanie transmiterów sieciowych, takich jak np. te, które TP-Link dostarcza w zestawie TL-WPA7510.

Na początek wyjaśnię, że transmitery sieciowe to akcesoria, które najczęściej pełnią podwójną rolę – umożliwiają przesyłanie sygnału sieciowego za pośrednictwem sieci elektrycznej 230V oraz rozszerzają zasięg WiFi. Dzięki nim nie trzeba budować sieci przewodowej, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy w budżecie domowym. Komplet dwóch transmiterów to koszt na poziomie 150-300 złotych, co stanowi ułamek kwoty potrzebnej na położenie przewodów sieciowych w domu.

adapter sieciowy tp link powerline av1000 1 20200310 1834279061

Pudełko

Konstrukcja

Zestaw składa się z dwóch transmiterów: TL-WPA7510 i TL-PA7010. Wizualnie różnią się między sobą dwoma elementami: wielkością i przyciskami zamontowanymi na tym pierwszym. Poza tym, oba mają prostokątną obudowę, oba są wykonane z białego tworzywa i oba mają ten sam sposób rodzaj wtyku – europlug. Nie ma tu niestety styku ochronnego – co moim zdaniem powinno być standardem w przypadku jakichkolwiek urządzeń elektrycznych. W przypadku takich akcesoriów jak transmitery sieciowe przewód zerowy może być dodatkowo wykorzystany do przesyłania sygnału co może zwiększyć przepustowość całego połączenia. Co prawda wg. informacji na pudełku, adaptery mają porty gigabitowe, najwidoczniej więc trzeci przewód jest niepotrzebny. Porty umieszczone są na jednym z krótszych boków – na górze adapterów.
Wykonana z plastiku obudowa – w obu transmiterach – podzielona jest na pół. Dolna część jest jednolita, gładka i biała, podczas gdy górna ma szereg otworów wentylacyjnych. Wspomniałem, że oba adaptery różnią się przyciskami, które zamontowane są na jednym z boków większego – TL-WPA7510. Przyciski pozwalają sparować adaptery zwiększając ich liczbę w jednej sieci, wyłączyć WIFI oraz wyłączyć kontrolki informujące o statusie pracy. No właśnie.. lampki umieszczono nad przyciskami, co oznacza, że są z boku adaptera. To oznacza, że gdy umieścimy TL-WPA7510 w gniazdku, będą one niewidoczne. Po co więc one? Skoro nie spełniają swojego zadania – informowania o statusie pracy adaptera, WiFi, LAN itp. – po co je stosować? Na pewno też zauważyliście, że te transmitery są „nieprzezroczyste”, tzn. nie oferują gniazdka 230V. Jak już umieścimy je w gniazdku – to gniazdko jest „stracone”. Pomijam już fakt, że te transmitery są bardzo duże. W porównaniu do np. AV500 Nano to prawdziwe olbrzymy. Nawet przy AV2000, które miały wbudowane gniazdko elektryczne, te adaptery są duże. Skąd taka wielkość? Czy tak mocno grzeje się umieszczona w środku elektronika, że potrzebna jest duża przestrzeń do chłodzenia?

adapter sieciowy tp link powerline av1000 2 20200310 1356265060

Zestaw, który dostajemy

Kończąc temat przycisków, nie zabrakło ukrytego wewnątrz obudowy - w głębokim kanale dostępnym przy pomocy cienkiego drutu – resetu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube