foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Tak jak kiedyś na rynku masowo zaczęły pojawiać się routery, tak teraz masowo pojawiają się bardziej zaawansowane urządzenia sieciowe, pozwalające na budowę złożonych sieci radiowych w warunkach domowych oferujących coś więcej niż tylko dostęp do Internetu. Popularne stały się też routery umożliwiające zestawienie sieci typu mesh. I o takim modelu dziś opowiem.

Duże pudełko już z daleka pokazuje, jak wygląda to, co ukryto w jego wnętrzu. Dwa płaskie krążki nie wyglądają imponująco, za to mogą być dyskretne. Pomimo „delikatności” tych krążków, opakowanie waży całkiem sporo. Oczywiście nie zabrakło na nim różnego rodzaju informacji o cechach urządzenia. Najważniejsze wydały mi się te, które informowały o powierzchni, która może być objęta zasięgiem fal radiowych oraz liczbie urządzeń, jaką można podłączyć do WiFi. 420 metrów kwadratowych i 100 różnego rodzaju czujników i mechanizmów daje naprawdę spory potencjał. Zwłaszcza, że ten router ma pełnić nie tylko rolę źródła sieci, ale i centrum inteligentnego domu. Oprócz tego, mała dyskretnie umieszczona ikonka – AC2200 - informuje o prędkości transmisji, jaką Deco M9 zapewnia.

router tp link deco m9 1 20190209 1271785721

Pudełko ze zestawem dwóch routerów

Konstrukcja

W środku znajdują się dwa białe krążki routerów oraz umieszczone pod nimi akcesoria: dwa zasilacze oraz przewód sieciowy. Szybki rzut oka pokazał, że dyski routera są identyczne, każdy z nich ma dwa porty LAN, ale w pudełku jest tylko jeden kabel. Czemu?
Napisałem już, że Deco M9 to płaskie krążki. Przyznaję, że trochę minąłem się tu z prawdą, bo górna powierzchnia urządzenia wcale nie jest taka płaska. Widać miękkie zakrzywienie, które burzy harmonię niewielkiego stożka zamykającego całą konstrukcję. Jego szczyt wykończono małą dyskretną diodą. Dysk ma średnicę ok. 15 centymetrów i jest śnieżnobiały. Obudowa wykonana w całości z tworzywa jest wysoka na ok. cztery centymetry. Od spodu wyposażono ją w dużą liczbę małych otworów wentylacyjnych. Aby zapewnić odpowiedni dostęp powietrza, router osadzono na czterech nóżkach. Ich podstawy wykończono miękka gumą, która zapewnia dobrą przyczepność do powierzchni. Od razu też powiem – tych urządzeń nie przystosowano do powieszenia na ścianie.

router tp link deco m9 3 20190209 1489951583

Deco M9 zapakowane w pudełku

Każdy z routerów wyposażono w dwa porty LAN, port USB oraz gniazdo zasilania. Żaden z interfejsów nie został opisany, a to oznacza, że w przypadku gniazd sieciowych nie ma różnicy, do którego podłączymy kabel doprowadzający Internet.
Na pewno Deco M9 prezentuje się nietuzinkowo. Biały kolor obudowy wpasuje się w każdy wystrój mieszkania, chociaż obawiam się, że z czasem śnieżnobiała biel straci swój urok. Zwłaszcza, że nie jest to wyszlifowany na połysk plastik, który ułatwia usuwanie kurzu. Co prawda matowa powierzchnia jest śliska, a na dodatek mamy pochyłą powierzchnię, ale i tak kurz się tam pojawi.

router tp link deco m9 5 20190209 1778843872

Routery TP-Link Deco M9

Komentarze   

# Mariusz 2020-11-30 17:13
W lipcu 2020 zakupilem Deco M9 Plus i dodatkowo Deco M3W. Przez 3 miesiące działało b. dobrze. Po pobraniu aktualizacji z aplikacji Deco pod koniec października sieć się rozsypala. Jednostki przerywają połączenia między sobą. Reset nic nie pomógł. I albo to wina oprogramowania, albo po prostu sprzęt się zepsuł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2020-12-04 16:23
Reklamuj - możesz skorzystać z prawa do rękojmi lub reklamacji. Zawsze może się zdarzyć coś z produktem. A Ty masz możliwość zadbać o swój interes - zrób to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube