foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Minęły czasy, gdy budując domową siec radiową kupowaliśmy router zwracając uwagę na jego cenę i parametry. Dziś do tych dwóch czynników dokładamy jeszcze jeden - musi się elegancko prezentować. Czy FRITZ!Box 6820 LTE dostanie wysokie noty we wszystkich trzech obszarach? Przekonajmy się.

Kiedyś routery wieszane były pod sufitem. Jednak już parę lat temu zeszły spod strzech i zawisły na ścianach by w końcu stanąć również na półkach i biurkach. A skoro już stoją wśród książek, zdjęć, kwiatów itp. rzeczy wypełniających półki to niech dobrze wyglądają. I faktycznie coraz większa liczba routerów ma ciekawy, wyróżniający je na tle innych kształt. Mają jednak jedną cechę wspólną - kolory obudów utrzymane są w neutralnych barwach - bieli i czerni - które będą pasować do każdego wystroju mieszkania. Nie inaczej jest w przypadku FRITZ!Box 6820 LTE. Co prawda pudełko, w którym zapakowano urządzenie jest niebieskie - nie odbiega od standardu stosowanego w przypadku opakowań przez AVM - ale za to router jest biało czerwony.

Konstrukcja

router avm fritzbox 6820 lte 2 20160701 2096352074

Router FRITZ!Box 6820 LTE

Na pewno biały kolor obudowy odbiega od tego, do czego przyzwyczaił mnie ten producent. Wszystkie routery z serii FRITZ!, które do tej pory do mnie trafiały miały czerwono srebrne barwy, które nadawały im ciekawego charakteru. Biel, z charakterystyczną czerwienią wyłamują się z dotychczasowego trendu, ale też łatwiej wpisują się w nowoczesne wystroje mieszkań. Producent nie poprzestał jednak tylko na zmianie koloru obudowy. FRITZ!Box 6820 LTE ma również całkiem inny kształt. O ile wcześniejsze modele były płaskie, leżące, z charakterystycznymi antenami w kształcie "płetwy rekina", ten model ma kształt odwróconej litery Y (z krótkimi ramionami). Ramiona litery służą za podpory, natomiast na "nodze" umieszczono diody sygnalizacyjne. Trzy diody wydzielono otaczając je cienką, białą linią. Lampki te informują o jakości sygnału LTE, z którego korzysta router. Pod nimi znajdują się dwie diody informujące o zasilaniu i działającej sieci WLAN. Oczywiście światełka mają różne tryby pracy, mogą świecić światłem ciągłym lub migać i każdy z tych statusów oznacza co innego (uruchomiona procedura WPS, uruchomione przejmowanie ustawień WiFi, nawiązywanie połączenia z siecią komórkową itp.). Z kolei z tyłu umieszczono gniazdo Ethernet oraz dwa przyciski oznaczone napisami WPS i WLAN. Nie jest to optymalne umieszczenie tych przycisków. Zdecydowanie łatwiej korzystałoby się z nich gdyby były umieszczone na górnej krawędzi. Tymczasem tam wykonano w obudowie otwory w postaci nacięć, które zapewniają odprowadzanie nadmiaru ciepła ze środka obudowy. Jak wiadomo ciepłe powietrze unosi się do góry, tak więc otwory wentylacyjne umieszczone w tym miejscu, zapewniają skuteczne i optymalne chłodzenie pasywne. Na spodzie, pomiędzy ramionami podstawy umieszczono gniazdo zasilania oraz gniazdo na kartę SIM.

router avm fritzbox 6820 lte 4 20160701 1090664321

Gniazda zasilania i karty SIM

Nie ma portu USB, nie podłączymy więc do routera żadnego dysku przenośnego, pendriva itp. Tak więc za pomocą tego routera nie udostępnimy w sieci żadnych plików. W moim odczuciu jest to spora ułomność routera, bo chociaż można udostępnić pliki w inny sposób w sieci, to podłączając dysk do routera zapewniamy ciągłą ich dostępność.
Router jest niewielki, ma wysokość ok. 13 centymetrów i szerokość ok. 10 cm. Dzięki temu można go bez problemów ustawić w dowolnym miejscu, obok przysłowiowego kwiatka. Przez to, że ma niewielki rozmiar dyskretnie wkomponowuje się w wystrój mieszkania. Mała i zwarta budowa powoduje, że router jest stabilny, nie chwieje się, nie przewraca itp. Wykonany jest solidnie, nie ma szczelin na łączeniach i chociaż obudowa ugina się lekko na środku po ściśnięciu, nie wydaje żadnych skrzypiących odgłosów. Pod kątem budowy FRITZ!Box 6820 LTE jest konstrukcją przemyślaną i dopracowaną. Udowadnia to również prowadzenie przewodu zasilającego, który dyskretnie wyprowadzono do tyłu pomiędzy ramionami / podstawami.

router avm fritzbox 6820 lte 7 20160701 1016268422

Diody sygnalizacyjne z prozdu routera

W zestawie z routerem dostarczany jest zasilacz (co nikogo nie dziwi) oraz przewód Ethernet o długości 1.5m. Nie zabrakło też papierowej dokumentacji, włącznie z instrukcją w języku niemieckim, angielskim i polskim. Elegancko wykonana, pokazuje sposób przygotowania urządzenia do pracy. Nie pomaga jednak w jego skonfigurowaniu. Tu trzeba się już jednak wykazać jakąś wiedzą.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube