foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Linksys to jedna z pierwszych firm, które zaczęły produkować urządzenia sieciowe. A jednak założona w 1988 roku firma miała za mało mocy by przebić się do czołówki i zaistnieć na rynku jako jeden z liderów w tej branży. Dopiero w 2001 roku, gdy firma została przejęta przez Cisco, marka Linksys stała się bardziej rozpoznawana - jako druga, tańsza linia produktowa Cisco. W 2013 roku Cisco pozbyło się tej marki na rzecz firmy Belkin. Czy Linksysowi wyszło to na dobre? Sprawdzam to testując router WRT 1900ACS.

Cechą charakterystyczną urządzeń tej firmy był niebieski kolor z czarnymi elementami wykończeniowymi. I tak samo jest w tym przypadku. Linksys trzyma się tej ścieżki, co zasługuje na uznanie. Wiele równie wiekowych firm, w międzyczasie zmieniło wygląd swoich urządzeń odświeżając kolorystykę, loga itp. Właściciele tej linii produktowej są wierni tradycji, co ma swoje plusy (i to nie dlatego, że lubię kolor niebieski). Oprócz niebieskiego koloru routery mają charakterystyczny płaski wygląd i czarny panel z diodami z przodu.

router linksys wrt 1900acs 1 20160318 1532865511

Router Linksys WRT 1900ACS

W pudełku oprócz routera mamy zasilacz, cztery anteny, przewód Ethernet oraz instrukcja na płycie CD. Jest to jeden z niewielu producentów, który kultywuje jeszcze zwyczaj dołączania instrukcji razem z urządzeniem. Szkoda, że zostało ich już tak niewielu.
To co mi się rzuciło w oczy po wyjęciu WRT 1900ACS z pudełka, to jego ciężar. W porównaniu do innych routerów, które przeszły przez moje ręce, ten jest zauważalnie cięższy. Obudowa w dolnej i górnej części ma dużą liczbę otworów, które mają zapewnić przepływ powietrza i chłodzenie elementów wewnętrznych. Router jest przystosowany do pracy w poziomie, jednak w czterech gumowych podporach przygotowano otwory, które można wykorzystać do zawieszenia urządzenia na ścianie.

router linksys wrt 1900acs 2 20160318 1296024527

Router Linksys WRT 1900ACS z antenami

Przedni panel wyposażono w czarną, plastikową przesłonę, która zasłania diody zasłaniające diody informujące o parametrach pracy urządzenia: zasilaniu, połączeniu z Internetem, pracujących pasmach 2.4GHz i 5GHz, połączenie eSATA, USB (dla obu portów) oraz pracy portów LAN. Te lampki odsłaniają przed Wami to, co umieszczono z tyłu urządzenia, czyli interfejsy. Oprócz zasilania i dwóch gniazd antenowych, z tyłu znajdują się jeszcze uniwersalne gniazdo eSata / USB, drugie gniazdo USB, gniazdo WLAN i 4 porty LAN. Oprócz tego znajdują się tu przyciski WPS, Resetu oraz włącznik zasilania. Na prawym i lewym boku urządzenia umieszczono dodatkowe gniazda antenowe (czyli mamy dwa z tyłu i po jednym na każdym boku).
Konstrukcja obudowy nie zaskakuje wyglądem, nie wprowadza żadnego przełomu - jest jak cały Linksys - tradycyjna. Materiał obudowy będzie zbierał na sobie kurz, który na ciemnym tle będzie widoczny. Mi się jednak ta obudowa podoba.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube