Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test routera TP-LINK Archer C9

  • Opublikowano: niedziela, 13, wrzesień 2015 05:32
  • 13 Wrz

Spis treści

Nie tak dawno TP-LINK ogłosił akcję "Przyspiesz WiFi", w ramach której każdy kto zakupił router z serii Archer mógł otrzymać kartę WiFi o wartości 160 stopni. Ja co prawda nie kupiłem żadnego Archera, mogę Wam za to opowiedzieć o modelu C9 z tej serii.

Archer C9 to nietypowy router na tle tych, które do tej pory do mnie trafiały. Nietypowe dlatego, że 90% testowanych przeze mnie routerów to były modele leżące (bardziej płaskie niż wysokie), a ten jest urządzeniem stojącym. O ile dobrze pamiętam miałem tylko jeden taki model - Asus RT-AC56U. Zwracam na to uwagę, bo budowa routera determinuje to, gdzie go umieścimy w naszym domu. Oczywiście biały kolor, charakterystyczny dla TP-LINK-a, będzie pasował do każdego wystroju, ale nie każdy będzie miał gdzie umieścić taki stojący gadżet.
Producent zapakował go w charakterystyczne dla siebie zielone pudełko, w którym oprócz samego routera znajdziemy zasilacz, trzy anteny i krótki przewód Ethernet. Mamy więc komplet tego co potrzebujemy do uruchomienia urządzenia.

Przedstaw się...

router tp link archer c9 3 20150912 1843762202

TP-LINK Archer C9 - szukacje tego pudełka

Na pierwszy rzut oka, Archer C9 przypomina mi stare radio tranzystorowe. Oczywiście nie ma pokręteł i przełączników, ale jest cienki i opiera się na specjalnej podstawce z tworzywa. Lekkie pochylenie do tyłu powoduje, że urządzenie stoi stabilnie. A srebrna ramka okalająca część obudowy, przechodząca potem w podporę, doskonale komponuje się ze śnieżną bielą.
Jak widać na zdjęciach, anteny montowane są na górnej krawędzi routera. Przed nimi, w górnej części przedniego panelu umieszczono osiem diod informujących o pracy poszczególnych interfejsów. Każda dioda została oznaczona odpowiednim piktogramem. Mamy więc zasilanie, sieć 2.4GHz, sieć 2.5 GHz, łącza LAN i WAN, dwa porty USB i WPS. Niektóre z tych diod mają różne stany: mogą świecić światłem ciągłym, mogą błyskać, mogą świecić światłem pomarańczowym lub niebieskim. Każde oczywiście coś oznacza.
Z tyłu obudowa nie jest już tak gładka. Tę część routera zbudowano z elementu, w którym wykonano dziesiątki małych otworów, zapewniającym chłodzenie wewnętrznych podzespołów. W dolnej części zlokalizowano interfejsy, przy pomocy których łączymy się z siecią. Oprócz gniazda zasilania znajdziemy tu gniazdo Internetowe, cztery porty LAN oraz USB 2.0. Oprócz tego producent umieścił tu dwa przyciski - włącznik zasilania oraz Reset/WPS. Są to różne przyciski, umieszczone w różnych miejscach, nie ma więc obawy, że pomylimy je, gdy będziemy sięgać za "plecy" urządzenia. Przyznam jednak, że przycisk Reset/WPS wolałbym znaleźć z innym, łatwiej dostępnym miejscu - z boku, na górnej krawędzi - gdziekolwiek, gdzie łatwiej byłoby go sięgnąć. Kolejne gniazdo znajduje się na prawym boku. Jest to port USB 3.0. Nad nim znajduje się przycisk wyłączający WiFi.

router tp link archer c9 9 20150912 1937122389

TP-LINK Archer C9 - Interfejsy

Anteny montowane na górze urządzenia są obrotowe, możemy też pochylić je w pod różnymi kątami. Może to mieć wpływ na zasięg - propagację fal radiowych. Wychylenie anten nie ma wpływu na stabilność routera, nie chwieje się, nie przewraca.

Platforma testowa:

Powyższe testy wykonałem korzystając z komputera Dell Vostro w konfiguracji:

 cpu2  grafika  pamięć  wifi  system
 Procesor  Karta graficzna  Pamięć RAM  WiFi  System operacyjny
 Intel Core i5-3210M CPU @2.50 GHz 2.50 GHz Intel HD Graphics 4000 8 GB   Intel Centrino Wireless N2230  Windows 7 64-bit

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube