Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test 7-portowego huba USB TP-LINK

  • Opublikowano: środa, 11, marzec 2015 05:26
  • 11 Mar

Spis treści

Gdzie się nie obejrzymy, wszędzie znajdziemy urządzenia Plug&Play, które są podłączane przez USB. I zawsze spotykamy się z tym samym problemem - tych portów jest za mało. Klawiatura, mysz, drukarka, słuchawki, smartfon... gdzie to wszystko podłączyć? Pomagają w tym rozdzielacze, które ktoś kiedyś nazwał hubami. I takie akcesorium Wam dziś przybliżę.

tp-link 7-portowy hub usb uh720 1 20150310 2041295837

Hub hubowi nie równy. Wiedzą o tym Ci, którzy zostali obdarowani reklamowymi egzemplarzami, które oczywiście działają, ale różnie wyglądają pod kątem wydajności. Zwłaszcza po dłuższym czasie. Dlatego, jeśli mamy więcej urządzeń USB, warto pomyśleć o czymś trochę lepszym. Do mojego laboratorium testowego trafił model UH720 TP-LINK-a - 7 portowy hub z dwoma dodatkowymi portami pozwalającymi na ładowanie urządzeń mobilnych. W sumie więc do dyspozycji użytkownika oddanych zostaje 9 portów USB - wszystkie w standardzie 3.0, o czym zapomniałem dodać.
Ten hub to niewielkie urządzenie w kształcie grubego na ok. centymetr prostokąta. Jeden z dłuższych boków został wyposażony w 7 portów USB 3.0, natomiast na krótszym boku umieszczono dwa dodatkowe porty, które oprócz transmisji danych mogą również zapewnić zasilanie podłączonym do nich urządzeniom. Porty wyróżniono różnymi kolorami wewnętrznych prowadnic - zwykłe mają kolor niebieski (zgodnie z przyjętymi oznaczeniami dla standardu USB 3.0), a te z wyprowadzonym zasilaniem kolor żółty. Nad portami umieszczono małe dyskretne diody, które informują o aktywności na porcie. Na drugim krótszym boku umieszczono gniazdo zasilania. Hub podłączamy do portu USB komputera przy pomocy gniazda w standardzie USB 3.0 micro B. Oczywiście w zestawie znajdziemy zasilacz i odpowiedni przewód łączący rozdzielacz z komputerem. Przewód ma długość 1 metra i prawdę mówiąc wolałbym, by był on dłuższy.

tp-link 7-portowy hub usb uh720 4 20150310 1593240341

Hub prezentuje się bardzo elegancko. Niektórym może się skojarzyć z dużą, ale prostą harmonijką do ust. Wykonano go w całości z tworzywa, przy czym górną powierzchnię przykryto błyszczącym panelem. Spod niego wystaje fragment obudowy z dużą liczbą otworów, które zapewniają chłodzenie wewnętrznej elektronice. W lewym rogu górnej powierzchni umieszczono dyskretny przycisk z diodą sygnalizacyjną, który uruchamia huba.

Komentarze   

# Hubert 2016-11-09 15:15
A może "test" wydajności?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-11-10 10:48
A jaki masz pomysł na test wydajności hub-a? Przesłanie danych z jednego podłączonego dysku na drugi? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Darek 2017-04-17 10:01
Jak podłączę dwa urządzenia USB 3.0 i np. dwa 2.0 to jak je hub obsługuje? Chodzi o to, czy hub łączy się z urządzeniami w ich standardzie USB, czy całośc jest ograniczana do szybkości najwolniejszego urządzenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube