Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test adapterów TP-LINK AV500 WiFi TL-WPA4220KIT

  • Opublikowano: środa, 26, marzec 2014 11:53
  • 26 Mar

Spis treści

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o Ethernecie rozprowadzanym przy pomocy sieci elektrycznej śmiałem się z tego pomysłu. Po kilku latach podchodziłem do niego już trochę poważniej, a kiedy trafiły w moje ręce pierwsze adaptery zobaczyłem w tym całkiem przydatne akcesoria. Teraz po kilku miesiącach od testów pierwszego zestawu TP-LINK, z jakim miałem do czynienia – AV500 Nano, dostałem nową generację adapterów – AV500 WiFi. Ten zestaw może również pełnić rolę radiowego punktu dostępowego. Jak to działa w rzeczywistości?

adapter powerline tp-link av500 wifi 1 20140326 2067022675

Przede wszystkim wizualnie adaptery AV500 WiFi nie różnią się wiele od adapterów AV500 Nano. Przynajmniej opakowaniem. Takie samo zielone opakowanie, podobne grafiki, informacje… no może z wyjątkiem pojawiających się w niektórych miejscach informacji o WiFi. Trochę inaczej wygląda sprawa w środku. Zamiast dwóch identycznych adapterów zobaczymy dwie różnej wielkości kostki. Mniejsza służy tylko do udostępniania Ethernetu przy pomocy przewodu – jest to taki sam adapter, jaki znajdziemy w zestawie AV500 Nano - natomiast druga, większa, ma wbudowaną kartę radiową. Ten adapter oznaczono znaczkiem WiFi AV500 oraz wyposażono w większe diody informujące o statusie pracy. I oczywiście liczbę tych diod wzbogacono o taką, która informuje o statusie sieci bezprzewodowej. Ta dioda jest jednocześnie przyciskiem aktywującym WiFi w adapterze. Diody tradycyjnie informują o zasilaniu, zestawionej komunikacji z innymi adapterami i statusie sieci Ethernet – braku połączenia, trwającym transferze itp. Adapter radiowy oprócz rozmiarów i liczby diod wyróżnia się w jeszcze jeden sposób. Ma on dwa porty Ethernet, otwór ze schowanym w środku przyciskiem Reset oraz przycisk szybkiego parowania.
W pudełku oprócz kompletu adapterów znajdują się dwa przewody Ethernet (długość 2 m), miniCD z oprogramowaniem i instrukcjami oraz papiery, wśród których znajdują się instrukcje w różnych językach. Niestety zabrakło mi wśród nich wersji polskiej, chociaż kładę to bardziej na karb tego, że zestaw testowy przeszedł już przez różne ręce i papierki mogły się „gdzieś zapodziać”.
Standardowa praca adapterów polega na podłączeniu do jednego z nich przewodu Ethernet wychodzącego z routera i wpięciu adaptera do gniazdka 230V. Drugi adapter podłączony do tej samej sieci elektrycznej w innym pomieszczeniu, podłączony przy pomocy przewodu Ethernet do komputera, zapewni nam dostęp do Internetu. W tym przypadku mamy jednak jeszcze WiFi w jednym z adapterów. Może on pracować w dwóch trybach: klonować sieć radiową z routera – adapter transmituje fale radiowe z takimi samymi ustawieniami jak te, które mamy w routerze: SSID, hasło, kanał itp., lub generować nową sieć radiową z osobnymi ustawieniami, czyli własną nazwą sieci, hasłem dostępowym itp.

adapter powerline tp-link av500 wifi 2 20140326 1738242337

Uruchomienie jak nietrudno się domyślić jest banalnie proste. Wystarczy umieścić adaptery w gniazdach elektrycznych, podłączyć przewody Ethernet i już po chwili po przewodach elektrycznych biegną setki danych ze stron internetowych, maili itp. Białe estetyczne kostki będą pasować do każdego mieszkania dyskretnie tuląc się do ścian lub przedłużaczy. Jedynym zastrzeżeniem może być rozmiar adaptera radiowego, który po umieszczeniu w podwójnym gniazdku może na tyle zasłonić to drugie, że nie uda się do niego podłączyć żadnego innego urządzenia.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube