foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Rosnące wymagania użytkowników spowodowały rozwój urządzeń sieciowych, które ewoluowały z pojedynczych routerów wspieranych ewentualnie przez repeatery w systemy mesh. To składające się z minimum dwóch jednostek zestawy pozwalające na budowę rozległej sieci bezprzewodowej. Dzięki swojej konstrukcji taka sieć może być szybko rozbudowana poprzez dodanie nowych jednostek, które automatycznie połączą się z tymi, które już w tej sieci funkcjonują. I o urządzeniach pozwalających zbudować taką sieć dziś Wam opowiem. Poznajcie Mercusys AX1800.

Tradycyjnie zacznijmy od opakowania. Mercusys konsekwentnie trzyma się czerwonej barwy, która praktycznie w całości pokrywa pudełko, w którym schowane są elementy zestawu. Na jego powierzchni umieszczono grafiki, które przybliżają zawartość. Natomiast w środku znajduje się zestaw składający się z trzech jednostek Halo H70X, oraz akcesoriów w postaci zasilaczy i przewodu Ethernet. Od razu dodam, że Mercusys oferuje dwa zestawy mesh: dwuelementowy i trzyelementowy. Jak widzicie na zdjęciach do mnie trafił ten ostatni.

DSC 0554

Opakowanie

Konstrukcja

Wszystkie elementy kompletu są identyczne. Halo H70X to mała prostokątna skrzyneczka, wykonana z białego plastiku. Jej wymiary to ok. 12 x 8 x 8 cm. Na górze widać małe otwory wentylacyjne, które zapewniają chłodzenie umieszczonej w środku elektroniki. Dodatkowe otwory – w większej ilości – znajdują się na spodzie obudowy. Aby zachować przepływ powietrza na spodzie z obudową zintegrowano podstawę, którą wydzielono innym kolorem. Wyposażono ją w małe nóżki, które podnoszą konstrukcję na ok. 2 mm nad powierzchnię blatu, na którym postawiono kostkę.
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, z przodu umieszczono logo producenta oraz diodę informującą o stanie pracy urządzenia. Z kolei z tyłu znajdują się: gniazdo zasilania, przycisk resetu oraz trzy gigabitowe porty LAN.

DSC 0555

Zestaw trzech jednostek Halo H70X

Jak widać konstrukcja jest prosta i nieskomplikowana. Co prawda krótki czas testów nie pozwolił mi sprawdzić jak zachowa się tworzywo wystawione na warunki zewnętrze, nie wiem więc czy za np. 6 m-cy nie zżółknie. Co prawa materiał wygląda solidnie, ale tylko dłuższy czas użytkowania pozwoli sprawdzić, czy urządzenia nadal będą wyglądać tak estetycznie. Na pewno płaskie powierzchnie ułatwiają utrzymanie ich w czystości.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube